silnik

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: silnik

Post autor: rafciodz »

karol pisze:witam czy może mi ktoś powiedzieć ile ciągu można uzyskać z 0.5kg karmelu w przeciętnym silniku
- twoje podejście nic, a nic się nie zmieniło...

Od pierwszego postu oczekujesz wykonania roboty za Ciebie.
Tymczasem podaliśmy Ci źródła, wskazówki i możemy sprawdzić poprawność twoich wyliczeń. - Tyle.



P.S
Dlatego jestem za ustanowieniem klas, specjalności - w tym też tych ostrzegawczych.
Free Your Mind
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: silnik

Post autor: karol »

załóżmy że mój silnik ma ciąg 1kg ile cała rakieta może najwięcej ważyć aby wzbić się w powietrze Obrazek Obrazek
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: silnik

Post autor: Skiba »

Czytać nie umiesz?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: silnik

Post autor: Tofifi »

Przede wszystkim, zanim weźmiesz się za silnik popracuj nad rzeczami prostszymi:
1)Zdania zaczynamy od dużych liter.
2)Zdania kończymy kopkami.
4)Używaj przecinków przed wyrazami takimi jak "że"
5)Przed napisaniem posta sprawdź błędy.
6)Używaj słów takich jak - dziękuję, proszę...

Ps. Nie licz na to że w końcu za którymś razem ktoś Ci odpowie i poda na tacy to co potrzebujesz.
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: silnik

Post autor: karol »

To jak odpowiesz mi na to pytanie ?
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: silnik

Post autor: Tofifi »

Nie nie odpowiem chociaż potrafię.

Widzę, że forma punktów Ci sprzyja a więc:

1)Zapoznaj się z literaturą podstawową.
Wyszukać ją możesz na naszym forum, korzystając z opcji szukaj - takie białe okienko po prawej u góry.
2)Gdy się z tym zapoznasz wyszukaj w google takie hasło jak "Księga Rakiet"
3)Przeczytaj wszystkie hasła które tam są zamieszczone w kolumnie po lewej stronie.
3)Gdy czegoś nie będziesz rozumiał, zapytaj tutaj na forum, stosując się do tego co pisałem wyżej odnośnie poprawnego pisania postów.
4)Gdy zaznajomisz się z podstawami wyszukaj w google hasło "SRM arkusz naakki", podpowiem, że możesz go znaleźć również w "księdze rakiet"
5)Zapoznaj się z instrukcją tego programu - instrukcję również znajdziesz w "księdze rakiet"
6)Wałcz arkusz SRM i postępuj zgodnie z instrukcją.

Arkusz ten odpowie Ci praktycznie na wszystkie pytania, np, o ciągu, impulsie, itp.

Jednak do budowy silnika jeszcze baaardzo daleka droga i choć uważam że nie poradzisz sobie z nią i nie powinieneś się za to zabierać, to piszę ten post podając Ci rękę tak jak mi jakiś czas temu podano.
Tylko od Ciebie zależy jak wykorzystasz tą szansę.

To co napisałam wyżej uważam za stosunkowo bezpieczne bez względu na twój poziom.
Dodatkowa wiedza nie zaszkodzi, a na szczegóły techniczne jeszcze przyjdzie czas.

A tak na marginesie jeśli nie chcesz czytać tego wszystkiego, to może odpuść sobie kwestię silnika?
Na rynku są gotowe dostępne i tańsze.
Pamiętaj, że puki osiągniesz sukces i twój silnik będzie działał, możesz przejść bardzo długa i dość kosztowną drogę.

Może lepiej skup się na budowie rakiety a silnik po prostu kup?
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: silnik

Post autor: placydo »

Pozwoliłem sobie poszukać na forum bo była już porządna odpowiedź na tego typu pytanie.

Link tutaj: http://forum.rakiety.org.pl/topic1099.html#p11668
Przeniesie do postu Robercika, który odpowie na Twoje pytanie.

Pozdrawiam
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: silnik

Post autor: karol »

no nareszcie ktoś mi odpowiedział na moje pytanie dzięki
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: silnik

Post autor: placydo »

karol pisze:no nareszcie ktoś mi odpowiedział na moje pytanie dzięki
No to teraz wchodzisz w link i dajesz pochwałe Robercikowi za to, że mu się chciało wytłumaczyć.
Następnie przepraszasz (prawie) wszystkich za swoje niegrzeczne wypowiedzi
Do tego nauczysz się zakładać tematy z poprawnym tytułem (bo ten Twój nic nie mówi) i poćwiczysz używanie opcji szukaj.

Pozdrawiam
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: silnik

Post autor: karol »

No i zrobiłem ten silnik, polecił na 100 m dzięki za pomoc.
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
ODPOWIEDZ