Łoże silnika - nowy pomysł

czyli zaczynamy zabawę!
wojt972
**
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 18:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łoże silnika - nowy pomysł

Post autor: wojt972 »

spokojnie pierwsze kijanki mam zamiar puścić w ten weekend w kolegą :grin: tylko czekamy na saletre bo u nas nigdzie nie idzie jej dostać....
wojt972
**
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 18:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łoże silnika - nowy pomysł

Post autor: wojt972 »

Mam tylko pytanie czy jak nałoże w silniku te nakrętki na sruby to tak:

1.zrobi sie więcje wolnej przestrzeni w środku i czy przez to nie zmniejszy się ciśnienie bo ten gaz bedzie mogł zostać w środku silnika i nie wyleci. Czy to może dużo wpłynąć na osiągi??

2. czy te mikro uchylenia między śrubą a rurą z silnika trzeba czymś uszczelniać ?? jak tak to czym??
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Łoże silnika - nowy pomysł

Post autor: mateuszw106 »

Hej,

Tak jak powiedział poprzednik - pomysł z przewiercaniem korpusu jest dość kiepski. Wiedz, że jeśli go przewiercisz zawsze będziesz miał pewne luzy i nieszczelności. Nie bądź więc zaskoczony że zamiast w górę to silnik Ci w dół poleci Obrazek Poza tym, widzę, że czytałeś wątek z robieniem silnika z rurki PCV. Widziałeś jaka tam jest dokładność. Przewiercając korpus zniszczysz ( moim zdaniem ) całą konstrukcję. Chodzi o wytrzymałość i szczelność. Oczywiście, można wszystko uszczelnić klejem, lecz wiedz, że podczas palenia karmelka w silniku panuje przez kilka sekund temperatura ponad 1-2 tys. stopni. Pomyśl jakie mogą być tego skutki.

Są już dobre, przetestowane sposoby mocowania silnika w korpusie rakiety, omówione zresztą na tym forum. Poszukaj, poczytaj.

Pozdrawiam
wojt972
**
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 18:20
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łoże silnika - nowy pomysł

Post autor: wojt972 »

no tak znalazłem całą mase ... ciekawią mnie 2 typy. Loże wykonane z papieru i styropianu... tylko do nich nie ma nic napisane jak to sie robi ?? Jeśli mógłbym prosić o podpowiedzi i rady jak to zrobić to będe bardzo wdzięczny...
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Łoże silnika - nowy pomysł

Post autor: PIOTR »

Papier na żywicy lub wikolu lub polimerowym - tak, dobre rozwiązanie.
Styropian - zapominasz o tym materiale w tym przypadku.
to the open space
ODPOWIEDZ