Meteor 2k

czyli o wszystkim na każdy temat
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Jest jeszcze jedno ale...Chcąc zaistnieć na orbicie, to praktycznie konieczne są silniki na paliwo ciekłe, bądź dwufazowe. Rakiet nie strzela się tak, żeby tylko uzyskały orbitę. Ta orbita musi być precyzyjna. A tylko silniki na paliwo ciekłe umożliwiają wystarczające możliwości sterowania. Oczywiście mając kasę można takie silniki u Ruskich pewnie kupić...

A w ogóle to głupia ta gadka. Coś w stylu: ile trzeba wiader wody dziennie by nawodnić Saharę...Teoretycznie jest to możliwe, ale....
Gość

Post autor: Gość »

U ruskich powiadasz...
Gość

Post autor: Gość »

Moim skromnym zdaniem (jak już jaskiniowiec napisał)to by była już rakieta na paliwo ciekłe Obrazek ...
Gość

Post autor: Gość »

ok - poduczyłem się trochę, ale jeszcze nieco potrwa zanim pierwsze cosik sklecę.



Nie będzie to rakieta w pęłnym tego słowa znaczeniu - przyznam szczerze że nigdy nie lubiłem jak coś wybuchało a rakieta na paliwo stałe bardziej mi się kojarzy z kontrolowanym wybuchem TNT... a właściwie to z niekontrolowanym powolnym wybuchem TNT :wink: niż z czymkolwiek innym.



Za duży szacunek mam do tego i zbyt małą wiarę w siebie żeby zacząć zabawę w tym kierunku.



Zainteresowało mnie natomiast co innego - a mianowicie



Silniki pulsacyjne oraz

Silniki strumieniowe...



Tutaj jakoś mnie nie odrzuca na wstępie (kurcze - jak poczytałem wasze wpisy o karmelkach, zarnistości itp.... wrrrrr)



Miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozwoliłem sobie napisać jeszcze w tym wątku - bo prędzej czy później chcę dokonać tegoż co MK2 :D

A to żem programista a nie rakietoman??? - detal (rotfl ;D)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Pulsacyjne i strumieniowe nie działają powyżej pewnego pułapu, bo korzystają z tlenu z powietrza. Dodatkowo proporcjonalnie nie dają zbyt wielkiego ciągu.
Gość

Post autor: Gość »

Gość

Post autor: Gość »

ale odmiana pulsacyjnych - detonacyjne - działają w dowolnym zakresie? (znaczy - dopóki ze sobą tlen "wożą")
Gość

Post autor: Gość »

No i tu macie odpowiedź na moje dywagacje:



http://www.dziennik.pl/polityka/article ... osmos.html



niby nic - ale lepiej że mówią niżby mieli milczeć - może wreszcie coś się z tego urodzi.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

To jest jedna z najważniejszych informacji jakie usłyszałem ostatnio. Chodzi mi o to, że będzie organ który będzie władny zmienić ewentualnie przepisy by umożliwić większe i poważniejsze rakieciarstwo amatorskie w Polsce
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Witam!



Ale fajnie :D w końcu coś się ruszyło. Dla mnie też jest to jedna z ważniejszych informacji :) Zobaczymy co dalej z tego wyniknie.
ODPOWIEDZ