Masy na główki zapalające do lontów

czyli zaczynamy zabawę!
Hubert
*
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Masy na główki zapalające do lontów

Post autor: Hubert »

Witam

Mam pytanie, czy ktoś zna prosty i tani sposób na zapalnik inicjowany lontem?Ja zrobiłem dwa takie zapalniki: jeden moczony w łepkach od zapałek a drugi moczony w rozpuszczonym Kno3/cukier. proszę o pomoc.

HUBERT
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

fabryczny lont kosztuje grosze - a daje pewnosc stalej predkosci spalania - tj zaplanujesz sobie ze potrzeba Ci 30 sekund na ucieczke i tyle sie bedzie palil...



5m kosztuje 4,49

spala sie 1cm/s
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

Jeśli pytasz o skład masy na główkę zapalczą do silnika rakietowego stosuje się:



1. KNO3+Al(brdzo drobny) około 2:1 (można też dodać trochę S, C lub obu wtedy jednocześnie ujmując metal, zapla się wtedy łatwiej)

2. KClO4+Al ( wszystko j.w.)

Al można zastąpić Mg i PAM

- te składy są bardzo "gorące" palą się w wysokiej temoeraturze



3. KClO4 + C (około 2:1)

4. mączka prochowa



wszystkie spajane lakierem NC do konsystencji rzadkiej papki, w którą zamaczamy lont
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

Temat chyba nie dyskutowany zbyt szeroko, więc zmieniam jego tytuł bo warto mieć pewne kompendium nt. mas zapłonowych do lontów.



<span style="color: red">Hubert i inni, jeśli mogę prosić nie zakładajcie wątków pod tytułami "pytanie" lub "pytanko" bo taki tytuł nic nikomu nie mówi o zawartości wątku. Po prostu proszę napisać co jest dyskutowane, aby korzystającym z forum łatwiej było odszukiwać informacje.</span>
Hubert
*
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Masy na główki zapalające do lontów

Post autor: Hubert »

Co do wątków dobra!

Ale gdzie to można kupić albo jak zrobić??? :?: :wink:
Grafit_alpha3
Teoretyk
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Serock

Post autor: Grafit_alpha3 »

Hej, nikt nie będzie cię prowadził za rączkę. Tu nie ma i nie będzie łatwych rozwiązań.

Zadając takie pytania próbujesz nam udowodnić że jesteś ignorantem?

Gdybyś postarał się poszukać to byś znalazł.

Nie chcę się tu żalić czy dawać jakiś wrogich sygnałów, ale to forum trzyma bardzo wysoki poziom jak na polski internet i chciałbym żeby tak zostało.

Z moich rad to i polecam eksperymenty, one często najwięcej uczą.
Hubert
*
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: Hubert »

Nie jestem ignorantem, a dopiero raczkuje w rakietach. Nie chcę popełniać błędów, które już ktoś popełnił tym bardziej, że nie jest to super bezpieczne hobby.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

google => lont + sklep = http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... d2dc80c3a1



google => zapalnik + sklep = http://www.google.pl/#hl=pl&q=zapalnik+ ... d2dc80c3a1



cala frajda w tym hobby to odkrywanie

co do niebezpiecznego hobby - nie bedzie bezpieczne na bank jesli nie poczytasz na dany temat. czytaj forum ze zrozumieniem, uzywaj opcji szukaj i bedzie dobrze
ODPOWIEDZ