Z czego to jest???

Czyli serca naszych niebolotów !
Grzyb
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 paź 2023, 10:02

Z czego to jest???

Post autor: Grzyb »

Witam to moja pierwasza wizyta na tym forum (z góry sory za bledy ale pisze z telefonu) do rzeczy mam w domu profesjonalne(kupione) silniki rakietowe c6-5 i b4-4 i zastanawiam sie bo po uzyciu jednego zapakowalem do niego prochu i testowalem na ziemi niestety nie posiadam hamowni wiec nie zmierzylem ciągu😢dzialal dosc dobrze chociarz kamienie kturymi go zaklinowalem
Kamien silnik kamien
---------------------------------------
Sie nie ruszyly ale za to interesuje mnie z czego one są zrobione chodzi mi o gurna zatyczke wiem ze chyba jakas masa bentonitowa bo sam z tego robie silniki ale jaka? zatyczka chcialem tu zdjecie wkleic ale muj telefon nie wytrzymuje takiego obciązenia z góry dziekuje za odpowiedzi :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niebo to plótno a ja trzymam pedzel ale nie umiem malowac więc itak nic nie wyjdzie
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Z czego to jest???

Post autor: nowyrakieciarz »

Cześć!
Zatyczka jest odlewana ze specjalnej zaprawy. Wiele osób używa do silników ceresitu cx5. Co do silników, nie jest najlepszym pomysłem ponowne prasowanie do niego paliwa, gdyż za każdym razem uzyskujemy różną ilość materiału pędnego, oraz gęstość. Poza tym korpus jest z papieru, więc podczas pracy silnika spala się ablacyjnie, czyli po prostu z pracą silnika idzie ubytek grubości korpusu.
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
Grzyb
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 paź 2023, 10:02

Re: Z czego to jest???

Post autor: Grzyb »

Dzięki :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niebo to plótno a ja trzymam pedzel ale nie umiem malowac więc itak nic nie wyjdzie
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Z czego to jest???

Post autor: nowyrakieciarz »

Nie ma sprawy. Jak masz pytania związane z silnikami, to pisz. Lepiej się zapytać, i uniknąć potencjalnego spadku ilości palców u rąk.
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
ODPOWIEDZ