Meteor a SRM

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Meteor a SRM

Post autor: nowyrakieciarz »

Czy meteor jest godny zaufania w symulowaniu silników? Ostatnio przeniosłem się na nowy komputer, ale bez ms excela, a na libre office wyskakuje mi w wynikach błąd 502, więc zwracam się do was z powyższym pytaniem. Wiem, że meteor to implementacja SRM w Javie, lecz nie wiem, czy są różnice w symulacjach.
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Meteor a SRM

Post autor: Bdabrowski »

Może nie odpowiem dokładnie na twoje pytanie ale istnieje jeszcze jeden symulator balistyki silnika a mianowicie OpenMotor https://github.com/reilleya/openMotor i to on w zasadzie aktualnie jest podstawą robienia amatorskich silników ze względu na ciągłe wsparcie i łatwość użytkowania.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Meteor a SRM

Post autor: nowyrakieciarz »

Spróbuję w nim, dzięki Ci wielkie!
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
kamil_konstruktor
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2023, 09:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, 50.323712, 19.167639
Kontakt:

Re: Meteor a SRM

Post autor: kamil_konstruktor »

Pamiętaj, żeby edytować paliwa Nakki w Propellant editor. Po instalacji w KNDX wiele osób w tym ja, ma błędne wartości dla różnych ciśnień.
Po przepisaniu prawidłowych wartości paliwa z arkusza SRM działa dobrze.
nie mogę dodać linku do [github] /reilleya/openMotor/issues/207
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Meteor a SRM

Post autor: Bdabrowski »

Pamiętaj, żeby edytować paliwa Nakki w Propellant editor. Po instalacji w KNDX wiele osób w tym ja, ma błędne wartości dla różnych ciśnień.
Ten problem chyba wynika nie z błędnych danych bo te są u wszystkich identyczne a z zaokrąglania przy zmianie jednostek. Używałeś metrycznych czy imperialnych współczynników a i n? Na imperialnych zarówno KNDX jak i KNSB zgadza się 1:1 z https://www.nakka-rocketry.net/dex.html#Burnrate
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
kamil_konstruktor
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2023, 09:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, 50.323712, 19.167639
Kontakt:

Re: Meteor a SRM

Post autor: kamil_konstruktor »

Metrycznych. Po zmianie na metryczne musiałem edytować paliwo i wykresy wychodzą takie same jak w SRM od Nakki.
Awatar użytkownika
nowyrakieciarz
*
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2023, 23:41

Re: Meteor a SRM

Post autor: nowyrakieciarz »

Bdabrowski pisze: poniedziałek, 22 maja 2023, 13:29
Pamiętaj, żeby edytować paliwa Nakki w Propellant editor. Po instalacji w KNDX wiele osób w tym ja, ma błędne wartości dla różnych ciśnień.
Ten problem chyba wynika nie z błędnych danych bo te są u wszystkich identyczne a z zaokrąglania przy zmianie jednostek. Używałeś metrycznych czy imperialnych współczynników a i n? Na imperialnych zarówno KNDX jak i KNSB zgadza się 1:1 z https://www.nakka-rocketry.net/dex.html#Burnrate
Ja używałem metrycznych, spróbuję na imperialnych. Dziękuję wam! :D
"Wszechświat nie tylko jest dziwniejszy, niż myślimy, jest dziwniejszy niż my potrafimy myśleć'
- Werner Heisenberg
ODPOWIEDZ