Poszukuję silnika około 200N

czyli zaczynamy zabawę!
V3ix
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: środa, 14 gru 2022, 19:15

Poszukuję silnika około 200N

Post autor: V3ix »

Wiatm
Chciałbym zrobić swoją pierwszą rakietę, ale do tego potrzebny jest silnik któego nie mogę znaleźć...
a dokładniej - silnik z około 200N maksymalnego ciągu. Szukałem na stronie PTR ale silniki są niedostępne. Z kolei słabsze silniki mnie niezbyt interesują bo chciałbym żeby rakieta poleciała wyżej niż ~ 200m. Więc:
1. Gdzie mogę takie silnki znaleźć?
2. Czy mogę to legalnie kupić/kożystać?
3. Ile może kosztować taki silnik?
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Poszukuję silnika około 200N

Post autor: RDX »

Jeśli to będzie pierwsza rakieta to stanowczo polecam zacząć od czegoś mniejszego. Polatanie chwilę na klimach jest pouczające i rozwija instynktowne zrozumienie pewnych zjawisk, nawet b4-4 ;)

Ciąg o którym piszesz dałby z łatwo dostępnych silników na tą chwilę da tylko cluster 3 sztuk od Tendery, np. F80. Koszt pojedynczego odpalenia takiej rakiety to w takim wypadku 150 zł, przy czym minimalne zamówienie silników to 10 szt ;) Jeśli planujesz zostać członkiem PTR to taki konkretniejszy lot można wtedy już planować jako licencyjny, a do tego czasu się rozwijać na tańszych silnikach. Stanowczo odradzam też zaczynanie od własnych konstrukcji - wychodzi wielokrotnie drożej niż po prostu kupienie silników.
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: Poszukuję silnika około 200N

Post autor: kretu »

Wyzej czyli ile? Bawiłeś się już open rocket? Nie odbierz mnie źle ale troszeczkę skaczesz w swoich tematach z potrzebami. Na pierwszą rakietę zapomniałbym o więcej niż jednym silniku. Pobaw się dobrze w open rocket i pulap >200m spokojnie osiągniesz z silnikami dostępnymi na modelmax nawet klima D a tendera F to już naprawdę fajne pułapy do wyciągnięcia.
-mx-
**
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 7 sty 2021, 12:59

Re: Poszukuję silnika około 200N

Post autor: -mx- »

Mam nadzieję, że nigdy ci się ta twoja pierwsza rakieta z silnikiem 200n nie uda. Będzie trochę bezpieczniej.
ODPOWIEDZ