Zawody rakietowe PTR - konkurecnja "Lot na zaplanowany pułap"

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Zawody rakietowe PTR - konkurecnja "Lot na zaplanowany pułap"

Post autor: Kacper »

Startujemy z cyklicznymi zawodami :!:

Konkurencja "Lot na zaplanowany pułap"

Polega na wykonaniu loty rakiety z altimetrem na wysokość jak najbliższą wysokości wcześniej zadeklarowanej.
Uczestnik przed startem wpisuje na karcie startowej planowaną wysokość, otrzymuje od organizatora altimetr do zamontowania w rakiecie a następnie wykonuje lot. Lot jest zaliczony jeśli rakieta zostanie odnaleziona w dobrym stanie i nadaje się do ponownego lotu.
Wygrywa osoba, która procentowo uzyska najmniejszy błąd wysokości. W przypadku osiągnięcia identycznego wyniku wyrażonego w % przez kilku uczestników o zajęciu miejsca w klasyfikacji decyduje wysokość lotu (im wyżej tym lepiej).

Zgłoszenia będziemy przyjmować na standardowych kartach startowych dostępnych na miejscu, w których trzeba podać planowaną wysokość lotu z dopiskiem lot konkursowy.
Podana wysokość powinna być wynikiem dokładnie przeprowadzonych symulacji ale również może być podana na podstawie wcześniej odbytych lotów.

Nie ma ograniczeń co do maksymalnej wysokości lotu, rodzaju silnika, masy startowej rakiety i wieku uczestnika. Do zawodów można zgłosić rakietę już wcześniej zbudowaną i oblataną. Minimalna wysokość lotu wynosi 20m.

Jury będzie się składać z 2 osób wyznaczonych przez zarząd PTR.

opis altimetru viewtopic.php?f=63&t=2478&hilit=lot+na+ ... =10#p28486

Dla zwycięzców czeka nagroda!

I miejsce: Mikrohybryda MH16, części do budowy modelu (głowica piankowa+rura papierowa fi5cm), kubek PTR
II miejsce: Mikrohybryda MH16, kubek PTR
III miejsce: Mikrohybryda MH8, kubek PTR
(ufundowane przez Aerolife z okazji "premiery" nowych silników MH16, kubki stawia PTR)
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody rakietowe PTR - konkurecnja "Lot na zaplanowany pułap"

Post autor: KSard »

Cześć

Bardzo fajna sprawa.
Dreszczyk emocji sportowych jest jak najbardziej pożądany.
Mam ochotę wystartować w zawodach, bo nagrody świetne, ale i konkurenci będą wysokiej klasy, więc zadanie nie będzie łatwe. :)

Do zobaczenia na pustyni.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawody rakietowe PTR - konkurecnja "Lot na zaplanowany pułap"

Post autor: tadeusz »

Ja jestem już na miejscu w Jaroszowcu i już zdążyłem się zakopać przed samą pustynią.
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Zawody rakietowe PTR - konkurecnja "Lot na zaplanowany pułap"

Post autor: gregores »

Cześć :)
Zawody potrwają do niedzieli włącznie?
Będę miał poślizg w sobotę i mogę nie zdążyć na pierogi przed zachodem słońca :)
Do zobaczenia !
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ