Kalendarz

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kalendarz

Post autor: jaskiniowiec »

Padł pomysł na zarządzie PTR, by wydrukować kalendarz na 2016r. Kalendarze po wydrukowania będą dostępne do kupna (praktycznie po kosztach, w tej chwili jeszcze nie znamy konkretnej ceny), uzupełnią zestaw gadżetów. Kalendarz będzie 13 stronicowy A3, czyli na każdej stronie jeden miesiąc z fotką formatu A4. Taki wydaje nam się najlepszy ze względu na ilość zdjęć i cenę jeszcze do przyjęcia (koło 20 zl). W związku z tym ogłaszamy zapotrzebowanie na zdjęcia rakiet w czasie startu, lotu, na wyrzutni itp. Chętnie z fragmentami poligonu, super ujęcie z OSZ z widocznym fragmentem rakiety lub spadochronu itp. Pamiętajcie o tym, ze zdjęcia na kalendarzu mają zorientowanie poziome, czyli jak krajobraz, a nie jak portret. Wymagana rozdzielczość najlepiej w granicach 8 Mpikseli. (2400/3300). Zdjęcia świetne ale mniejsze też można proponować, ocenimy ile da się z nich wyciągnąć jakości w formacie do druku. Propozycję zdjęć proszę wrzucać w ten temat w formie miniaturek lub podlinkowania. Można zaproponować zdjęcie nie swoje, pod warunkiem, ze się poda autora. Potem zrobimy przegląd pod katem jakościowym i artystycznym, i wśród wybranych zdjęć zorganizujemy głosowanie. Fotki z niedociągnięciami jakościowymi itp mogą nie znaleźć się w głosowaniu. Jeśli zdjęć zbierze się bardzo dużo, zarząd może dokonać wstępnej selekcji.

Co Wy na to? Sprawdźcie swoje archiwa, przypomnijcie sobie foty które Wam się podobały.

Uwagi (konstruktywne) mile widziane.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: KSard »

Uważam to za bardzo dobry pomysł. :)
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: jaskiniowiec »

Tylko fotek ni ma...
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: verex »

Andrzeju, Pomysł świetny i w końcu coś mi ubogaci ścianę :). Jeśli chodzi o fotki to poszukam jeszcze czy coś w lepszej jakości się ostało. Zdjęcia z Festiwalu METEOR 2015 są na serwerze u Kacpra (i myślę że z tych coś da radę wybrać, jest dużo fajnych fotek także w .CR2 więc bez straty jakości), a te z LRE10/2015 są tutaj: http://1drv.ms/1OL2XQj chociaż nie wiem, czy te się nadadzą - pogoda była okropna, więc i zdjęcia nijakie. Co najwyżej panorama poligonu z fotek zrobionych przeze mnie, a zmontowana przez Artura Biernata: http://1drv.ms/1MrGVLT

Pozdrawiam,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: rawsock »

Foty były zbierane i wstępnie odfiltrowane swojego czasu na potrzeby ulotek. Zobacz tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B1ZZls ... sp=sharing
Sebastian
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: jaskiniowiec »

Cholera, prawie wszystko w pionie....
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Kalendarz

Post autor: Piotrek »

Pomysł kalendarza jest moim zdaniem świetny. Jak się pojawi z pewnością będzie mój. Postaram się na dniach coś ode mnie podesłać. Może się nada :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalendarz

Post autor: jaskiniowiec »

Problem jest w jakości oraz...w orientacji poziomej. Rakiety poniekąd wymuszają pionowe kadry.
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Kalendarz

Post autor: Piotrek »

Myślę, że będę w stanie podesłać kilka ciekawych zdjęć. Pytanie tylko do kiedy można wysyłać swoje propozycje?
Jedna z moich propozycji ^^
Jedna z moich propozycji ^^
kgjeriureg.jpg (179.93 KiB) Przejrzano 12833 razy
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Kalendarz

Post autor: Tofifi »

Moje propozycje:

1)Padłem krzyżem po zaliczonym w końcu locie na licencję 1 stopnia
Obrazek'


2)Z wizyty redakcji TVN TURBO
Obrazek

3) Super fotka zrobiona podczas oczekiwania na zgodę na wjazd na poligon
Obrazek
ODPOWIEDZ