Festiwal METEOR 2014

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: Kacper »

Zapowiada się bardzo ciekawie! Nawet jakby nikt więcej nie przyjechał z rakietami to już będzie udana impreza. :grin:

Ja przywiozę:

"Magnitudo" fi 123mm h2100mm, silnik WU fi 80mm sorbitolka z tytanem 1500Ns, masa 7kg, planowany pułap 1400m - start na licencję II
"Mikro 1" fi 30mm h300mm, mikro hybryda MH8g, masa 170g, pułap 250m
"Anihilacja" standardowo
"nowa rakietka na rosy jeszcze bez nazwy, wykorzystana głowica wydrukowana w 3D" fi 40mm h600mm, ROS 40, masa 250g, pułap 400m

Ostatnio na forum bardzo cicho, chyba wszyscy siedzą i kończą swoje modele. :smile:
true
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: true »

Hej,

W nawiązaniu do tej wiadomości. Czy wszyscy dojeżdżający będą nocować w poniżej opisanym miejscu? Czy oferta to uwzględnia aktualny termin spotkania?

Jeśli nie ta propozycja to który inny hotel wybraliście?

robercik pisze:Cześć
Udało mi się doprecyzować informacje w rozmowie z Panem Dyrektorem Sławomirem Palusem.

Odnośnie infrastruktury noclegowej:

2 pokoje x 1 osobowe
2 pokoje x 2 osobowe
2 pokoje x 3 osobowe
porządne hotelowe warunki 35 zł brutto/osoba

2 pokoje x 2 osobowe w słabszym standardzie 15 zł brutto/osoba

1 sala x 6 osobowa z łóżkami i materacami (karimata nie potrzebna) 10 zł brutto/osoba


Zamówienia należy składać bezpośrednio u Pana Sławomira od 1 września telefonicznie kom: kom. (+48) 606 765 402

Wynajęcie sali kominkowej z możliwością pomieszczenia nawet 40 osób przy stołach i ewentualnie położenia karimat/materacy, ma kosztować PTR 350 zł netto.
Rozbicie namiotów oraz rozpalenia ogniska i w razie deszczu schronienie w hangarze mamy wtedy gratis.


Odnośnie terminu wiemy, że 13 września będą organizowane skoki spadochronowe przez kilku zawodowców, zaś 14 września małe zawody modeli szybowców.
Opisałem że będziemy latać cięższymi modelami na pułapy ponad kilometr, natomiast Pan Dyrektor i jego koledzy z Aeroklubu nie widzą problemu równoległego odbycia imprez, z powodu dużego terenu lotniska - pas główny 3 km x 1km oraz pas pomocniczy 1km x 1 km i biorą na siebie zadbanie o odpowiednią lokalizację uczestników. W kolejny weekend 20-21 września nie są planowane żadne imprezy na lotnisku, jednak moim zdaniem należy zostać przy podanym już terminie 13-14 września.

Pozdrawiam
Robert
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: Adam »

Witam!
Ja tam śpię na miejscu. Najpewniej na sali "zbiorowej" - będzie wesoło (już czuję to powietrze z pompki od materaca :grin:).
Taki nocleg będzie praktycznie darmowy - koszty sali pokrywa PTR.
Przywiozę:
"Ego" - fi 60mm, dł. 1m, silnik karmelkowy własny 120Ns, pułap 400m
"Taszara" - fi 53mm, dł. 1,2m, ROS, pułap 80m (mam nadzieję na przynajmniej 10 lotów :mrgreen: )
Jak dam radę, nowa konkretna konstrukcja (żywica jeszcze schnie :smile:)
"P4" - fi 63mm, dł. 1,2m, Wessex albo Schermully, pułap 200-300m, lot na licencję I.

Pięknie, zapowiada się kilka licencji II, będzie widowiskowo :razz:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Darek
**
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: okolice Łasku

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: Darek »

Witam,
przyjadę z Szerszeniem tu opisanym:
http://forum.rakiety.org.pl/projekt-szerszen-t2216.html
nie wiem komu to zgłosić więc zgłaszam w tym miejscu zapotrzebowanie na 4 Wessexy,
dodatkowo mój syn Oskar przyjedzie z dwoma rakietami na ROS-y, jak zdąży z budową Obrazek
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: rafciodz »

Ja będę z dwom dzidami
- Elix - na licencję I
- Unknown - na rosie - również chcę nią polatać.

Ze Stargardu wybiera się do Piły parę osób. Ile dokładnie nie powiem, bo to chyba tajemnica jest ;-). Więc jeżeli Robercik zarezerwował 6-tkę to będzie dla nas. A jeżeli nie to sala charczących dusz ;-).
Free Your Mind
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: tadeusz »

Witam!

Ja przywiozę następujące modele:

1.Fi40x630x258g silnik 20Ns /200m - aerodynamiczno-balistyczne otwieranie spadochronu.
2.Fi40x747x368g silnik 70Ns /750m - test Altimaxa simply i silnika.
3."Supernowa"2012 fi52x908x608g przewidziana na dwustopniową.Test pierwszego stopnia,na który składają się
2bustery przyklejone do kadłuba drugiego stopnia.Bustery są bezdyszowe a także nie posiadają obudów
/jedynie 0,1mm preszpan jako ścianki a po wypaleniu mają odpaść od kadłuba drugiego stopnia/.Próba ma
sprawdzić symętrię ciągu obu busterów.
4."Kwadryga" fi56x965 przewidziana na 4 silniki:70,129,240 i 300Ns.Przewidziane są 3 loty:
70Ns/796g H340m
129Ns/854g H640m
300Ns/1001g H1400m
Oprócz silników będzie testowany Arecorder.
5."Galaktyka" fi62x908x670g silnik 129Ns H650m.
6."Galaktyka2" fi62x908x850g H1200m.Silnik 300Ns.
7."eLka" fi83x917x1450g silnik Wessex 290Ns lot na licencję.UWS5-51 będzie wykorzystany do włączenia na
pułapie przerywanego piszczyka.H640m.
8."Testowa" fi83x920x800g silnik 129Ns do testowania układów wyzwalania drugiegi stopnia.
9."Tęcza" fi83x1252x1030g silnik 240Ns.H 730m.


Pozdrawiam.tadeusz
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: rafciodz »

Tadek - jak się eLka z Eliksem spikną to jeszcze młode będą :wink: - ja już tupię nóżkami na te twoje testy.

Rozmawiałem z kolegą co jest stałym bywalcem na lotnisku w Pile, podobno w okolicach lotniska w tym samym terminie jest zlot pojazdów historyczno-militarnych i będzie na co popatrzeć.

Edycja - z piątku wieczorem - będę bez Eliksa, którego nie zdążyłem zabrać z pracowni żeby go dokończyć. Dziś alarmowo musieliśmy opuścić pracownię. Dyrekcja w związku z regatami zamknęła wcześniej obiekty.
Ale mam nadzieję na udany start na rosie i dobrą zabawę.
Do zobaczenia jutro.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: przemo »

Czołem
To może ja zacznę bo widzę, że wszyscy się krępują :mrgreen:

Po pierwsze brawa i podziękowania dla osób zamieszanych w organizację imprezy.
Choć to nie to co poligon, z którego skorzystać w tym roku nie możemy, ale lepszy rydz niż nic.
Mimo chwilowego tłoku w przestrzeni - było przednio.

Powrzucałem moje materiały na serwer.

Film 1
Film 2
Film 3
Film 4
Film 5
Film 6
Film 7
Film 8
Film 9
Film 10
Film 11
Film 12
Film 13
Film 14
Film 15
Film 16
Film 17
Film 18
Film 19
Zdjęcia w paczce ZIP

Kilka osób kręciło filmy z tego co widziałem więc cierpliwie czekamy :wink:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: jaskiniowiec »

To może i ja.
Impreza ukazała się bardziej udana niż się to zapowiadało. Niewątpliwym plusem był fakt, że loty odbywały się w bezpośrednim sąsiedztwie zaplecza socjalnego i miejsc noclegowych. Słowem...byliśmy jak u siebie. Lekkim rozczarowaniem było to, że absolutnie ni byliśmy tam sami. Teren lotniska jest miejscem ogólnie dostępnym i mieliśmy w pobliżu zlot pojazdów wojskowych (zabytkowych), szkółkę paralotniarską, starty i lądowania szybowców, matki z dziećmi, rolkarzy i wszystko co kto chce. Na okres ponad godziny zablokowali loty spece od paralotni z pierdzikółkiem na plecach. Tak więc adrenalina była jak diabli. Na szczęście pomogła pogoda (zwłaszcza w sobotę), bo było przez długi czas praktycznie bezwietrznie. Większość lądowań odbywała się w polu o średnicy około 200m. Samych startów było około 70 (jeszcze dokładnie nie liczyłem). Ludzi nie było wielu. Bez wątpienia to najmniej liczny FM z dotychczasowych. Nie zawiódł Tadeusz, który uraczył Nas dużą ilością startów eksperymentalnych. Do Niego też należy najwyższy pułap, prawie 2 kilometry ( a model wylądował około 80m od miejsca startu - cuda się zdarzają). Liczna ekipa była z Modelarni w Stargardzie, z Rafciem na czele, rzecz jasna. Największa i najcięższa rakieta, to dzieło Pomorzan. Rakieta "Bigos" z napędem hybrydowym, nie poleciała wysoko, ale jakże efektownie. Huki po starcie aż potoczył się echem po lotnisku. Zabrakło ekipy Tczewskiej, Białostockiej, szkoda...Odbyło sie kilka lotów licencyjnych, w tym również na licencję II stopnia.
Podsumowując: impreza bez strat i szkód, udana w sensie lotów, pogody i atmosfery zabawy. Tu jedna fotka na zachętę, reszta w pliku rar
IMGP3902.JPG
IMGP3902.JPG (117.39 KiB) Przejrzano 10029 razy
Plik rar ze zdjęciami. Dla zainteresowanych mogę przesłać wybrane fotki w full rozdzielczości
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Festiwal METEOR 2014

Post autor: wrx »

[quote]Nie zawiódł Tadeusz, który uraczył Nas dużą ilością startów eksperymentalnych. Do Niego też należy najwyższy pułap, prawie 2 kilometry ( a model wylądował około 80m od miejsca startu - cuda się zdarzają).[/quote]



"Cuda się zdarzają", ja skomentuje to tak: Polak potrafi! Obrazek , z tego co słyszałem, to nie pierwszy taki "cud" w historii PTR.

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
ODPOWIEDZ