Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: rafciodz »

W poprzednich latach rezerwowaliśmy na FM przestrzeń do 1500 m, a limit wysokości był 1200 m.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: jaskiniowiec »

Ale co przeszkadza zarezerwować np 2,5km?
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: Paul »

Witam,
Moglby ktos z administratorow przeniesc te pare ostatnich wypowiedzi do dzialu PTR - Festowal METEOR 2013 ?
Nie ma to nic wspolnego z modelami S1-D, ktore przy super wykonaniu i super silnikach osiagna najwyzej 400 m.
Modele sportowe S1-D z pewnoscia nie beda lataly powyzej 1000m :wink:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: sław »

Witam.
Po rozmowie z Piotrem Sornowskim o silnikach potwierdza się tylko to co było napisane wcześniej.
3 sek. pracy, 6-7 sek. opóźnienia, średnica 20,5mm ,cena 15 PLN. zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z producentem. W razie czego podaję nr. tel. :791300496.
Z ciekawostek , to dowiedziałem się, że Piotr Sornowski również ma zamiar startować w S1-D.


pozdrawiam"S"
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: verex »

Odświeżam temat, bo FM się zbliża.

Minęło już kilka miesięcy od ostatniej (publicznej) dyskusji na temat tych zawodów. Moje pytanie brzmi - zawody odbędą się, czy nie? Nie wiem, czy szykować model. Jeśli będą, to wypadałoby jakieś konkrety ustalić.

Z tego co zrozumiałem czytając te kilka stron dyskusji, to silniki klasy D dowolnego producenta i jest możliwość zamówienia silnika u Piotra Sornowskiego. Altimetry też dowolne, no i zasady według FAI. Pytanie ile lotów przypadnie na jeden model w zawodach? Jeden lot, czy dwa/trzy loty i branie pod uwagę najwyższego wyniku, lub zliczenie średniej wysokości?

Pozdrawiam,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: przemo »

Ja ze swojej strony model/e mam na ukończeniu. Więc mam zamiar je puścić.
W zawodach lub nie, ale liczę że kilku chętnych się uzbiera.
Możliwe że Tadeusz też będzie miał model i weźmie udział.

Silniki od Pana Piotra już mam. Parę dni temu dotarły.
Z tego co mówił to ileś tam ich ma już zrobionych i czeka na kontakt od chętnych. Na FM, o ile dojedzie, będą już droższe :mrgreen:
Co do silników stanęło na niczym czyli myślę, że dowolnego producenta byle "D" aby nie zniechęcać niezdeklarowanych wymogami.

Altimetr ktoś oferował udostępnić na "zawody" za kaucją - mam nadzieję że aktualne.

pozdrawiam
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: Adam »

Witam!
Każde z zaplanowanych zawodów, również te w klasie S1-D odbędą się, o ile uzbiera się przynajmniej kilku chętnych. W tym konkretnym przypadku wygląda, że znajdzie się kilka osób więc można śmiało liczyć na rywalizację.
Co do altimetrów to najlepiej mieć swój (i jeszcze żeby zawyżał wyniki :lol: ) bo z pożyczeniem może być różnie. Napewno kilka się znajdzie ale prywatne więc nie wiadomo czy właściciele je udostępnią. Przydałyby się jakieś PTRowskie na takie okazje ale nasz budżet "leży i kwiczy" więc w tym roku nie damy rady. Jeśli wypali sprawa OPP to może odbijemy się finansowo i na następny FM będziemy mieli kilka dla chętnych (do wypożyczenia za kaucją).
Piotr Sornowski raczej nie pojawi się osobiście (z tego, co mówił), bo są zawody w Bułgarii. Silniki ma do wzięcia bez wątpienia.
Odnośnie wymogów co do silnika, producent obojętny, ważne, że klasa D. Wg. mnie nawet ciekawsze zawody :arrow: na różnych charakterystykach ciągu trzeba inaczej optymalizować model.
Pozdrawiam!
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: Paul »

Pytanie ile lotów przypadnie na jeden model w zawodach? Jeden lot, czy dwa/trzy loty i branie pod uwagę najwyższego wyniku, lub zliczenie średniej wysokości?
Startowac mozna dwoma modelami ( model "A" oraz model rezerwowy "B" ) Zawody rozgrywa sie w trzech kolejkach, a zwyciezca jest zawodnik ktory uzyskal najwyzsza wysokosc.
Jezeli chodzi o elektronike, to oczywiscie moge sluzyc pomoca. Dobrym rozwiazaniem na umieszczenie elektroniki jest np. sposob pokazany w temacie "Rakietka Profi " -
http://forum.rakiety.org.pl/rakietka-profi-t1708.html

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: sław »

SERDECZNIE WITAM PANOWIE.
Z wielką przykrością muszę stwierdzić,że moja obecność na FM 2013 jest fizycznie niemożliwa.
Jednocześnie cały czas reklamuję imprezę i ma nadzieję,że uda mi się kogoś nabujać na przyjazd do Torunia.
Jeśli chodzi o rozwój tej klasy to czynione są starania aby rozegrać ją w przyszłym roku jako konkurencję dodatkową na PŚ w Krakowie,a w perspektywie wniosek o zmianę przepisów FAI aby S1 od silników "D" tylko jednostopniowe.Tak jak na FM.

Pozdrawiam i szczerze zazdroszczę zabawy.Może w przyszłym roku terminy lepiej się dopasują.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: Paul »

Witam,
Jeśli chodzi o rozwój tej klasy to czynione są starania aby rozegrać ją w przyszłym roku jako konkurencję dodatkową na PŚ w Krakowie,a w perspektywie wniosek o zmianę przepisów FAI aby S1 od silników "D" tylko jednostopniowe.Tak jak na FM.
Pytanie do kolegi Sław :wink: I co , dzieje sie cos w tym kierunku ?
Jezeli faktycznie doszlo by do takich zawodow, to moze i ja - o ile termin mi bedzie pasowal- sie skusze i przyjade na ta impreze.

Pozdrawiam
Paul
ODPOWIEDZ