Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

czyli zaczynamy zabawę!
viruss
*
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 31 maja 2013, 21:22

Re: Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

Post autor: viruss »

Ok, witam ponownie wszystkich. Zrobiłem 2 silniki w rurce PCV. Paliwo było karmelkowe. W 1 silniku karmelek był jasny,dl. silnika ~7 a śr dyszy wew 5.5mm, a w 2 silniku karmelek był brązowy, dł. silnika ~ 8/9 a śr wew 6mm. I ku mojemu zaskoczeniu (O_O) silnik 1 nie poleciał a 2 tak.... Myślałem że będzie całkowicie odwrotnie. W 1 silniku karmelek jest jasny (jak mówiliscie) i dysza mniejsza. Co o tym myślicie???
PS:Silnik 2 palił się przez jakies 4s i wyleciał na jakieś 3m bo już mu zabrakło mocy (chyba i tak dużo przy takim paliwie...)

Pozdrawiam
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

Post autor: Skiba »

Weź napisz porządnie post, udokumentuj to wszystko zdjęciami i filmikiem. Podaj wszystkie parametry silnika. Popatrz na forum jak np. Kacper testuje swoje silniki. Ściągnij arkusz SRM Nakki i sobie wszystko powyliczaj. Bo tak jak to opisujesz niewiele wyjaśnia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

Post autor: antyvlad »

Obstawiam że paliwo nie było w formie ziaren a po prostu wlane do korpusu :smile:
viruss
*
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 31 maja 2013, 21:22

Re: Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

Post autor: viruss »

Zrobiłem karmelek w proporcjach 60/40 wymieszalem w kubeczku podsmażyłem, a póżniej wlałem to do rurki pcv.
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Jakiego gotowca kupić i problem z paliwem.

Post autor: antyvlad »

Tak na szybko.
Zapoznaj się z pojęciem ziarna.
Styk powierzcni nieinhibitowanego ziarna karmelka z powierzchnią korpusu PCV nie jest pewny - możliwe przedmuchy i CATO.
Tutaj masz link do znakomitej instrukcji kolegi Jaskiniowca apropo obsługi arkusza SRM:
http://jaskiniowiec.strefa.pl/rakiety_m ... stSRM.html


Tu masz fajny czeski programik do symulacji różnych układów ziaren i obserwacji spalania:
karmel.zip
(156.5 KiB) Pobrany 452 razy
Jeśli to Cię przerasta, pozostają silniczki ubijane.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ