Shizo Rocket Application

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
Gość

Post autor: Gość »

dzieki, pelni , wszechstronnosci programu nie bedzie, a temat pozostal nie wyczerpany.
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

Ksp.:)

O ile się nie mylę to układ ze wspomaganiem startu z wyrzutni za pomocą gazów wylotowych zastosował eksperymentalnie <span style="font-weight: bold">Paul</span>, ale o szcegóły jego należałoby pytać.

Niewątpliwie jest to jakaś komplikacja układu ale jeśli chodzi o dynamikę startu , to na filmie <span style="font-weight: bold">Paula </span>wyraźnie widoczna była jej poprawa, co do wysokości lotu to sam eksperymentator musi się wypowiedzieć , bo ma chyba jakieś dane na ten temat.
Gość

Post autor: Gość »

dziekuje za cennne uwagi i typy - ale opracowalem juz juz wyrzutnie na podudszce magnetycznej z cewkami Tesli. Odpowiada kazdej pozycji startu i moze byc z powodzeniem stosowana przy odpowienim detektorze sounding-u jako antyrakieta.



Paula modele co najwyzej moge konockoutowac.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Wlasciwie, to chcialem cos napisac na temat "mojej" wyrzutni, ale jakos trudno mi zrozumiec o co tu wlasciwie chodzi. Mysle, ze latwiej bedzie dla mnie jak cos zbudujesz i pokazesz jak to dziala.

Wyrzutnie na poduszce magnetycznej z cewkami Tesli :shock: Trudno mi to sobie wyobrazic , ale jak dla ucha, to brzmi to bardzo ciekawie :wink:
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Popieram :)

Również chętnie zobaczę coś co zbudowałeś. Działać nie musi, przynajmniej nie od razu.

Równie chętnie uruchomiłbym jakiś symulator komputerowy. W wersji "pingwinowej" byłby w sam raz sporego zapewne grona użytkowników linux-a na świecie.
Awatar użytkownika
michał93
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Toruń

Re: Shizo Rocket Application

Post autor: michał93 »

Witam,
korzystając z programu zauważyłem dziwną rzecz.
Ustawiając kaliber rakiety na wartość bardzo dużą np 0,9m i niski kąt wystrzału np 10 stopni
zmienia się wartość impulsu całkowitego :shock: Podana wartość oporu powietrza także ma znaczenie.
Czy ktoś może to wyjaśnić.

Na pierwszym obrazku: kąt wystrzału 10stopni, kaliber 0,1m , impuls całkowity 4177,6
Obrazek


Na drugim kąt wystrzału 10stopni, kaliber 0,9m, impuls 1464,5
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Shizo Rocket Application

Post autor: Tofifi »

NIe mam pojęcia co się dzieje....
Jeszcze tydzień temu Shizo działał, wszystko było pięknie i ślicznie.
Dziś, klikam na ikonkę a tu:

Program ShizoRocketApplication v. 1.2 przestał działać.
Trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez system Windows....
I lata zielony pasek lata, lata..... i nic.

Kurde co się dzieje?

To samo z Ras Aero - opisywałem wcześniej.

Programy działały a tu nagle pfffffffff i nic. :roll:
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Shizo Rocket Application

Post autor: robercik »

Cześć
Pod adresem http://rakiety.pomorze.pl/teorie/ShizoR ... cation.rar znajdziecie nową wersję naszego programu i dwa przykładowe pliki silników Wessex i PTR 400.

Modyfikacje:

1. Wprowadzono przepróbkowywanie danych silników. Jeśli dysponujecie jakimkolwiek pomiarem z hamowni dowolnego silnika możecie wykonać plik "mój silnik.txt" według załączonego w paczce pliku silnika Wessex.
Nagłówek musi zostać, zawiera kolejno klasę, średnicę, długość, opóźnienie, masę paliwa, masę całego silnika, nazwę.
Lewa kolumna zawiera czas od zera.
Prawa kolumna zawiera ciąg w [N] od zera.
Kolumny oddzielone są spacją.
Program poradzi sobie z dowolną częstotliwością próbkowania z Waszej hamowni.

2. Program instalacyjny .msi zawiera w sobie microsoftowe frameworki, które zainstalują się gdy jakiś komputer ich nie ma (nie trzeba nic ściągać z netu).

pzdr
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Shizo Rocket Application

Post autor: robercik »

Cześć
Dowiedziałem się od Jaskinowca, że padła nasza archiwalna strona rakiety.pomorze.pl i link do ShizoRocketApplication nie działa :(
Zebrałem się w końcu i wrzuciłem instalkę najbardziej aktualnej wersji 27 tu:

http://spaceforest.home.pl/ftppublic/RA ... izoV27.rar

Należy uruchomić program instalacyjny .msi, który zawiera w sobie microsoftowe frameworki, które zainstalują się gdy jakiś komputer ich nie ma (nie trzeba nic ściągać z netu). Oprócz tego zamieściłem też przykładowe pliki ciągu silników Wessex i PTR 400, projekt rakiety Candle2 oraz plik .csv z RASAero z przebiegiem współczynnika oporów aerodynamicznych Candle2. Po zainstalowaniu należy przeciągnąć sobie na pulpit ikonkę programu .exe z pomarańczową rakietką. Sprawdzałem, że działa też pod Windows 10.
Nowa wersja pozwala nie tylko na zasysanie przebiegów silników z hamowni ale i na zasysanie plików .csv, które można wyeksportować z RASAero. W celu załadowania aerodynamiki należy zaznaczyć checkbox nad przyciskiem "start". Wówczas program poprosi o wskazanie pliku .csv.

pzdr
Awatar użytkownika
Milena
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 12 sie 2019, 19:52

Re: Shizo Rocket Application

Post autor: Milena »

Hej,
na początek zaznaczę, że nie znam historii aplikacji Shizo i nie chcę nikogo urazić, ale zastanawiam się, czy nie byłoby dobrym pomysłem otwarcie kodu i udostępnienie go np. na GitHubie. Sama jestem programistką i jestem mega ciekawa jak to działa. Czy to prosty program, a magię robią skrzętnie wyprowadzone wzory, czy użyte są jakieś zaawansowane programistyczne techniki symulacji.
Kolejną oczywistą korzyścią byłby powszechniejszy dostęp, możliwość zgłaszania bugów czy pomysłów itp.

Świetna robota z tą apka, mam nadzieję że kiedyś zbuduję model na tyle zaawansowany, żebym mogła wykorzystać jej potencjał :D
ODPOWIEDZ