Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Paul »

Witam,
Przyszedl mi do glowy taki pomysl :grin: Nasza organizacje zaczyna sie rozrastac, a nasi czlonkowie - i nie tylko- zaczynaja budowac coraz to wieksze rakiety.
Oczywiscie ladna rakieta potrzebuje i ladny spadochron - przynajmniej ja tak mysle :wink:
Ale do rzeczy !!! Mysle, ze mozna by bylo w Polsce znalesc jakac dobra krawcowa, ktora chetnie sobie dorobi pare groszy. Oczywiscie powinna to byc osoba, ktora rozumie swoje rzemioslo,
a nie ktos, kto umie ewentualnie polatac spodnie. W internecie mozna kupic za tanie pieniadze resztki z orginalnych spadochronow i z tych wlasnie resztek mozna by szyc wspaniale spadochrony, moze
i dla kolegow z zagranicy. Egzystuje mnostwo programow, jak wykrajac spadochrony oraz jak je szyc.
Potrzebna tylko odpowiednia osoba, ktora na powaznie podejmie sie tego zadania.

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: rafciodz »

Cześć,
Ja ostatnio zobaczyłem jak dzieciaki bawią się na podwórku żołnierzami podwieszanymi na spadochronach. Dla dzieci spadochrony miały zamiast linek siatkę, zapobiegało to plątaniu się i jakby tego nie zwinąć zawsze się rozkładał. Spadochron był ok 30-40 cm średnicy.
Pomysł ciekawy, tylko że to dodatkowe gramy ( choć jakby znaleźć siatkę o dużych oczkach ) i objętość zwiniętego spadochronu.
Nie mniej nie plącze się to w ogóle - 20 różnych prób i 100% udanych.

Myślałem kiedyś o szyciu spadochronów, moja żona szyje różne rzeczy ( kiedyś poduszki, spodnie, worki itd. ) sama wykrajała wzory i składała to wszystko. Ale żeby robić to profesjonalnie to chyba nie namówiłbym jej. Mam co prawda u niej zaklepany spadochron dla mnie ale jeszcze nie zrobiony.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: PIOTR »

Paul pisze: ... Myślę, ze mozna by bylo w Polsce znalesc jakac dobra krawcowa, ktora chętnie sobie dorobi parę groszy ...
Właśnie to robimy! Potrzeba grupy wymusiła takie działanie.
Białystok szykuje kilkanaście rakiet na FM2011. Potrzeba kilkunastu spadochronów spowodowała, że testujemy różne rozwiązania, tkaniny i możliwości szycia. W tej chwili sprawdzone mamy: tkaniny, linki, nici, taśmy, wykroje i samo szycie. Ciężko mam idzie ale posuwamy się do przodu. Myślę, że kilka egzemplarzy na FM2011 będzie zawodowych :smile: Jeżeli zdadzą egzamin będzie można powtórzyć serię.
to the open space
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Tofifi »

Ja wczoraj dostałem spadochron - dosłownie grosze - 30zl za 8 na 4m....
Wycofany z użytku ma 2 dziury i jakiś przetarcia, ale "dobrego" materiału jest jeszcze od cholery - 1 spadochron spokojnie starczy na 5-10osób :mrgreen:.
Tylko żeby to pociąć i zszyć :grin:
PS. W każdym razie kolejka na materiał się już ustawiła :cool:
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Kacper »

Szkoda, że niebieski. Co za pech ze wojskowe spadochrony są białe lub niebieskie zazwyczaj, sportowych w dużo ciekawszej dla nas kolorystyce tak łatwo się nie kupi.
Mam całą masę białego materiału z wojskowego spadochronu. Jest bardzo cieniutki i mocny jednak ma strukturę siatki z dziurkami, nie jest szczelny tak jak teraźniejsze spadochrony. Jakby ktoś był zainteresowany takim materiałem to chętnie się podzielę.
Paul, gdzie widziałeś te ścinki? Jakoś nie mogę wygooglować. Chętnie bym sobie uszł kilka nowych spadochronów, byle nie białych :)
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Tofifi »

Kacper a może się wymienimy?
Ja dam ci niebieski, ty mi biały i mamy 2 kolorowy?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Kacper »

Dobry pomysł:smile: Będziesz na zlocie w Toruniu?
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: PIOTR »

Będę zamawiał spadochrony z super lekkiego materiału 26gr/m2 - apreturowany nylon rip-stop. Dla porównania tkaniny spadochronowe mają ok 32gr/m2. Jeżeli ktoś potrzebuje ma do wyboru 4 grupy:

1. Pilot: profil eliptyczny, krawędź krzywoliniowa, 4 taśmy zamiast linek, bez otworu centralnego
Obrazek
2. Spadochron podstawowy: profil eliptyczny, krawędź prosta, 7 linek na obwodzie, otwór centralny
Obrazek
3. Spadochrony duże: spłaszczony profil eliptyczny z otworem centralnym, krawędź prosta, 8 linek - 8 brytów
Obrazek
4. Wzmocnione do wysokich lotów: spłaszczony profil eliptyczny z otworem centralnym , krawędź prosta, 16 linek - 16 brytów
Obrazek

Na razie mogę podać przybliżony koszt spadochronu w wersji 8-brytowego, niebiesko pomarańczowego o czaszy 100cm - 130zł.
Dokładne ceny będę znał po ułożeniu rozkroju czyli przed szyciem. Każdy będzie mógł zdecydować.
Dokładne masy spadochronów będą znane po uszyciu.
Kolorystyka może się zmienić - będę informował.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany dołączeniem swojego zamówienia proszę o wiadomość na PW.
to the open space
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: ArturroKRK »

Co do szycia takich PRO spadochronów, to fajny pomysł ale z drugiej strony spadochron 100cm czaszy za 130zł jakoś super tanio nie jest :smile: Nylon rip-stop widziałem w kilku sklepach internetowych, i pewnie będę prędzej czy później zamawiał...

I tak jak Kacpra - interesują mnie zdecydowanie inne kolory - tak, tak, wiem że kolor to sprawa podrzędna - ale jak by się dało zrobić fajny spadochronik w fajnych kolorach... Cudnie :razz:

Czekam na rozwinięcie wątku :smile:
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Tofifi »

130zl za profesjonalny spadochron 100cm?
Moim zdaniem do przyjęcia. Aczkolwiek ja bym preferował 1cm - 1zl, czyli ne 130 a 100zl

Ludzie nauczyli się głupiego podejścia - aż tyle?? Przecież da się taniej....
Policz materiał, linki, roboczogodzniny i wyjdzie Ci że wcale nie przepłacasz.

Ok, być może materiał to 30-40zl, ale pociąć, poszyć to masa pracy.

Mój 140cm który miałemw Toruniu 12 brytowy szył się bite 2,5.


No chyba że arturo zrobisz mi identyczny tej samej jakosci za 70zl, to jak najbardziej biorę i nie mam nic przeciwko żebyś na tym zarobił :wink:
Jednak raz już "szyłeś" mi spadochrony...
ODPOWIEDZ