Pytanie - Szamot

czyli zaczynamy zabawę!
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Pytanie - Szamot

Post autor: Gueer »

Witam.



Robiłem już silniki. i teraz bym chciał zrobić z dyszą szamotową.

Zakupiłem już szamot. Zamówiłem 0.5 kg, a przysłali mi 1kg :D ale mniejsza o to. Więc moje pytanie brzmi :



czy mieszanka ma być szamot + szkłowodne? i w jakich proporcjach?

Czy taką dysze się wypala? Bo jedni mówią że tak inni że nie, i sam już nie wiem.



Pozdrawiam
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

O formowaniu wiem ;] czytałem o tym. Dziękuję za pomoc. i mam jeszcze jedno pytanie. czy taką dysze spokojnie mozna przykleić żywicą do korpusu silnika? czy trzeba używać odpowiednich klejów?
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

A jeśli korpusem jest rurka PCV lub alu. to żywica wystarczy ( oczywiście razem ze śróbkami przed dyszą)??





Pozdrawiam Gueer
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

Począdkujący nie jestem (no może jestem ale nie aż tak bardzo) jak już pisałem robiłem już silniki, rakiety. Wykożystywałem już zginanie rurki PCV na gorąco, i śróbami. Ale teraz chciałbym się dowiedzieć czy żywica utrzyma tak zrobioną dyszę?
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

Ja używam distalu do przyklejania dyszy szamotowej do rurki PVC. Tylko rurki PVC można kleić - wszystkie inne się do tego nie nadają, więc upewnij się, czy to na pewno nie rura PP lub PE. Połączenie PVC z klejem epoksydowym jest bardzo wytrzymałe. Oczywiście powierzchnię klejoną rurki trzeba porządnie zmatować papierem ściernym, a jeszcze lepiej przetrzeć primerem do PVC.
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malyro »

Witam !

Można zmatowić ,zrysowac lub naciąć gwint.Osobiście zrobiłem z lekko zeszlifowanej sruby coś podobnego do orginalnego gwintownika tylko że nacinało toto gwint płytszy nie osłabiając zbytnio scianki za to przyczepność spoko.Gwint w PCV robi się lekko bez większych problemów.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ