Stowarzyszenie?

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT » sobota, 19 cze 2010, 22:21

W kwestii wytwarzania, nie napisałeś czy mowa o wytwarzaniu maeriaów pirotechnicznych dopuszczonych do obrotu, czy o wytwarzaniu na własne potrzeby. To duża rożnica, wiem z innych sytuacji, że pewne rzeczy można wytwarzać bez koncesji o ile nie zamierzamy ich wprowadzić do obrotuKoncesja: aby otrzymać koncesję PTR powiniem prawdopodobnie mieć zakład produkcyjny wraz ze specjalizwanym laboratorium do testów lub stworzyć rodzaj joint-venture z koncesjonowanym zakładem. Jak to miałoby być rozwiązane i jak miałoby funkcjonować finansowo?

Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik » niedziela, 20 cze 2010, 13:02

Na własny zakład paliw rakietowych przyjdzie czas, jest to część planu długofalowego.

Bardziej prawdopodobne na początek jest pozyskanie firmy z koncesją jako członka wspierającego Stowarzyszenie.

O finansach możemy dyskutować w gronie członków PTR.pzdr

Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT » niedziela, 20 cze 2010, 21:28

Nie chodzi mi nawet o dyskusję stricte o finansach (kto płaci, kto korzysta), ale o aspekcie biznesowo-podatkowym. Dobrze byłoby o tym rozmawiać i to przemyśleć już na etapie snucia dlugofalowych planów. Członek wspierający nie uniknie rozliczeń i transferów usług lub materiałów (know how również kosztuje) do/z PTR musi również pozostawać w określonym stosunku do PTR, wymaganym przez prawo handlowe. Wiem jedno, sprawy nieuregulowane stają się szybko przedmiotem konfliktu :wink:

zbigniewkapelan
Modelarz FAI
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle-Bierawa

Post autor: zbigniewkapelan » wtorek, 6 lip 2010, 00:17

W związku z imprezą "Dogonić Kosmos" przygotowuję w ramach działania naszego PTR-u krótki wykład o polskiej technice rakietowej ze szczególnym uwzględnieniem roli Meteorów w tytm zakresie.Będę też miał Meteora-1 w skali 1:2, oczywiście do wypuszczenia. Jak zdążę zrobić wyrzutnię , to też ją przywiozę. Pzdr.

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1507
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pytanie

Post autor: KSard » środa, 7 lip 2010, 08:31

WitamMam pytanie do Niebolociarzy:<span style="color: darkred">Polskie Towarzystwo Rakietowe zostało utworzone i zalegalizowane - co sprawia, że nie ma chętnych do wstępowania w nasze szeregi?</span>Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi udzielone na ten temat.

Pozwoli nam to na zoptymalizowanie naszych działań.

michajas
*
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: michajas » środa, 7 lip 2010, 10:35

Niby wszystko w porządku, ale pojawia się rekomendacja, więc część osób może się trochę zniechęcić. Oczywiste jest, że ma to na celu utrzymanie pewnego poziomu towarzystwa i odfiltrowanie osób które chciałby się zapisać od tak.Natomiast drugim powodem, który wydaje mi się istotny to stopień popularyzacji MR w Polsce i ilość osób które się tym zajmują, chodzi mi o to, że osoby które reprezentują sobą jakiś poziom już są w PTR :) Więc minie jeszcze trochę czasu zanim reszta dogoni poziom i będzie mogła pomyśleć o ubieganiu się o członkostwo.Ot, taka zwykła blokada psychiczna zgodna z powiedzeniem: "za wysokie progi na moje nogi" :wink:Poza tym, PTR jest jeszcze stosunkowo młode i niekoniecznie znane w szerszych kręgach.Tak, ja osobiście odbieram tą sytuację. Możliwe, że się mylę.

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1507
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard » środa, 7 lip 2010, 10:53

Witam

Bardzo dziękuję - to cenne uwagi.

A więc potwierdziły się moje ( i nie tylko moje) obawy, co do faktu rekomendacji członków.

Musimy jeszcze raz przyjrzeć się tej kwestii, bo nie taka miała być idea.

Towarzystwo jest otwarte dla wszystkich i to niezależnie od stopnia posiadanej wiedzy w szeroko pojętym temacie rakiet.

Poza tym członkowie PTR-u nie koniecznie muszą budować rakiety.

W pierwotnym zamyśle rekomendacja miała tylko spowodować to, aby do Stowarzyszenia nie przystępowały osoby anonimowe, niejako z ulicy.

Przed przystąpieniem chcielibyśmy znać kandydata z imienia i nazwiska.

Stąd się urodził pomysł wcześniejszego, osobistego spotkania z kandydatem.

Myślę, ze ta własnie sprawa została za mało wyeksponowane.

To pierwsze wnioski.Czekamy na dalsze wypowiedzi w tej sprawie.

kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

czym się stresować?

Post autor: kermit » środa, 7 lip 2010, 18:38

Człowieku czym Ty się stresujesz :?: A jak myślisz co oznaczają te <span style="color: red">* * *</span> przy Twoim nicku :?: Widzimy że: masz pomysły, masz zdolności i masz wiedzę, aby to w materię tchnąć. Za lanie wody nikt gwiazdek nie dostaje, najwyżej ( <span style="color: orange">sianopisa</span> ).W kilku słowach: Jeśli nie boisz się podnieść przyłbicy i pokazać osobiście to wypełnij deklarację i wyślij na wskazany adres. Z pewnością rekomendację będziesz miał, ale to od Twojej odwagi zależy czy nie będziesz się bał ujawnić.Ja jestem już ujawniony i na stronie PTR możesz zobaczyć jaką funkcję pełnię i nawet mój tradycyjny nick tam jest, wiec jestem osobą publiczną. Zresztą nie po to walczyłem o to stowarzyszenie żeby się tajniaczyć.Tak więc Ci którzy jakąś rangę na tym forum mają, nie muszą się wstydzić i w kompleksy popadać. Zapraszamy do współpracy, a roboty jest baaaardzo dużo bo: "Kartagina już się broni i to dzielnie się broni (-) krmt" :wink:Jakie cele nam przyświecają znajdziesz w Statucie i Deklaracji Programowej na stronie, nie jest to tajemnicą i nie ma być.<span style="color: blue">"Jeśli nie znajdziemy drogi, to sami ją wytyczymy"</span>

michajas
*
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: michajas » środa, 7 lip 2010, 20:32

Nie napisałem, że to o mnie chodzi :) Napisałem ogólnie, zwykłe przemyślenia i odpowiedź na pytanie. Jeśli o mnie chodzi to i owszem jestem bardzo chętny i w najbliższym czasie takową deklarację wypełnię. Po prostu sprawy techniczne jeszcze mi na to nie pozwoliły... Chcę wnieść trochę pomysłów do PTR, ale na wszystko jest czas :)PS. Jeśli o mnie chodzi, to jest bardzo mało rzeczy które mnie stresują :)

kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit » środa, 7 lip 2010, 21:10

Cieszę się niezmiernie , że jesteś odporny na stress. Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego mojego wystąpienia jako krytyki, bo nawet w głowie mi nie postało coś takiego.

Czekamy więc cierpliwie na Twój ruch :D. I myślę, że może innych też trochę ośmieli nasza tutaj rozmowa.Pozdrowienia od kermita znad stawu w Baninie

ODPOWIEDZ