Mini-komputerek

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

procek

Post autor: kermit »

o to dawaj jeden dla głównej osi

w sumie to i tak prototyp
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Czemu prototyp pracujemy z kumplem nad tym projektem już prawie rok, u niego prototyp już działa :) a ja wprowadzam kilka zmian będą w sumie trzy czujniki : temp ciśnienia przyspieszenia obsługa tego wszystkiego w menu, zapis na karcie MMC, wyświetlanie na LCD z nokii 3310 a i jeszcze sterowanie zapalnikiem do wyrzucania spadochronu na ' wysokości nad ziemią
Gandziorz
**
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Gandziorz »

No u mnie projekt od pewnego czasu zwyczajnie lezy... brak czasu.
Templarious
*
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 11 lut 2012, 14:30
Kontakt:

Re: Mini-komputerek

Post autor: Templarious »

Witam Serdecznie ,

Obecnie zaprojektowałem taki systemik :

technika wykonania smd , wymiary 3,5 x 5,5 cm

Możilosci : 40/s zapis na kartę micro sd 1 gb w posatci txt takich parametrów jak :

ciśnienie , wysokość , temperatura , przyspieszenie w 3 osiach
uklad posiada brzeczyk który uruchamia się po odpaleniu spadochronu , odpalenie spadochronu odbywa się wtedy gdy układ wykryje swobodne spadanie rakiety
Posiada on również wyjscie na 3v , na zapalnik do spadochronu oraz co wazne do zewnętrznego urządzenia ( malutki ekran 2,2 cala kolorowy ) , który pozwala zobaczyc symulację toru lotu rakiety wraz z parametrami czyli : x,y,z ackelerometru , temp itd..

Czy byłoby na cos takiego zapotrzebowanie ?

Niedługo wezmę się za wysłanie tego do firmy która wykona dla mnie płytki a następnie napisze do niej program. sam układ jest juz zaprojektowany i sprawdzony.
fedko.marek
PROFI
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 1 lut 2011, 19:29
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Mini-komputerek

Post autor: fedko.marek »

Bardzo ciekawe.Chętnie kupię kilka sztuk.Mógłbyś podać orientacyjną cenę.?
Templarious
*
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 11 lut 2012, 14:30
Kontakt:

Re: Mini-komputerek

Post autor: Templarious »

Witam , co do ceny samego urządzenia które montujemy do rakiety nie jestem pewien .
nie napisałem czy zasilamy taki układ : najlepiej jakąś baterią 3,6 v .

Cena za 1 płytkę w firmie przy 10 sztukach to 13 zł około

atmega8 procesor - okolo 5zl

co jest drogie --> czujnik cisnienia bosch bmp085 bo kosztuje on koło 45 zł

akcelerometr mma7455l - okolo 10 do 20 zł + inne rzeczy załozmy 15

zastanawiam się jeszcze nad zmianą złącza karty do microsd -> kosztuje ono 10 zł ...
http://pl.farnell.com/molex/49225-0821/ ... dp/1366700

czyli cena wyprodukowanego urządzenia bez zadnych benefitów dla mnie to około : 100 zł


Sprawa zatem wygląda tak : potrzebuje czasu na testy + plus oczywiscie kogos kto by to przetestował bo nie mam aktualnie mozliwosci zrobienia rakiety itd..

Zanim napisze program i zamowie płytki i rozwaze jeszcze minimalizacje płytki smd i zmiane złącza , to około 2 tyg.

W załączniku jest pokazana płytka , na samej górze widac złącza : GND , +5v itd.. + oóglne ułozenie elementów.
Załączniki
tak wygląda w powiększeniu projekt wykonany w Cadsoft Eagle
tak wygląda w powiększeniu projekt wykonany w Cadsoft Eagle
Bez tytułu.png (61.74 KiB) Przejrzano 10249 razy
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mini-komputerek

Post autor: rawsock »

Może warto by było na stronie PTR założyć dział w którym autorzy takich rozwiązań mogli by je zaprezentować, opisać, zamieścić informację czy i za ile można zamówić gotowca, ściągnąć oprogramowanie, obejrzeć filmiki w akcji itd. Starzy członkowie PTR pewnie wiedzą co u kogo można załatwić, ale np. dla mnie byłaby to chociażby informacja żeby nie odkrywać koła od nowa.

Czy mógłbyś dodać do tego opcjonalnie dolutowywany 3-osiowy żyroskop? Bez niego informacje z akcelerometru są dużo mniej wartościowe.
Jeżeli na drugiej stronie płytki jest miejsce, to konektor SD dałbym z drugiej strony -> dużo mniejsza płytka.
Sebastian
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Mini-komputerek

Post autor: ArturroKRK »

Jaki akcelerometr? Pytam o zakres pomiaru G
Templarious pisze: czyli cena wyprodukowanego urządzenia bez zadnych benefitów dla mnie to około : 100 zł


Sprawa zatem wygląda tak : potrzebuje czasu na testy + plus oczywiscie kogos kto by to przetestował bo nie mam aktualnie mozliwosci zrobienia rakiety itd..
Wygląda to dość ciekawie, i cena jest bardzo przystępna jak na taki system. Myślę że sam chętnie bym taki układzik zakupił.

Co do testów, to skąd jesteś? Bo nie wiem z jakiej części Polski ludzi z PTR masz najbliżej.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mini-komputerek

Post autor: rafciodz »

Rzeczywiście na forum nie ma takiej komnaty z gotowymi podzespołami, jest tylko o gotowych rakietach.
Na początek chyba wystarczy wątek - Potrzebuję. Gdzie chętni zgłaszaliby swoje potrzeby, bo o to bardziej chodzi.

Jest natomiast na stronie PTR "centrum wymiany" gdzie można umieszczać swoje konstrukcje.

Kiedyś wisiały tam UWS-y teraz jednak nie ma nic :sad:.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mini-komputerek

Post autor: rawsock »

A faktycznie, jest i nawet można dodawać własne wpisy.
Kolego Templarious, fajnie by było jak byś dodał tam swój sprzęt.
Sebastian
ODPOWIEDZ