Altimetr

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
lukasz87
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja:

Post autor: lukasz87 »

Witam,

planuje zbudować podobny altimetr i mam pytanie odnośnie pomiaru ciśnienia(przez co wysokości) nigdy się tym nie zajmowałem i chciałem się dowiedzieć jak działa taki altimetr. Rozumie ze kiedy porusza się model rakiety w komarach wewnątrz gdzie znajduje się elektronika powietrze jest wyciągane i tworzy się podciśnienie(chciałem się dowiedzieć w jaki sposób jest ono równoważone). Chyba ze taki ciśnieniowy altimetr mierzy ciśnienie kiedy rakieta osiągnie pułap i powoli spada na spadochronie.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Rzecz w tym, aby było takie połączenie komory elektroniki z przestrzenią zewnętrzną, by oba te ciśnienia były jak najbardziej wyrównane. Wtedy czujnik mierzy cisnienie, procek to rejestruje i mamy to co chcemy.
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam

Może ktoś udostępnić soft do procka tego z 3 diodami chciałbym zrobić taki układzik ale w wersji smd :)
lukasz87
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja:

Post autor: lukasz87 »

ok mam ogólny zarys jak by wyglądał ten altimetr myślę ze na jakimś avr da rade to zrobić, komunikacja z komputerem po rs-ie w celu zrzucenia próbek. Ale nigdzie nie mogę znaleźć w jaki sposób równoważyć to ciśnienie może kolega jaskiniowiec nakierowałby mnie trochę



Łukasz
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: andżej »

Witam



Soft wyślę jak tylko Błażej go odnajdzie.



pozdr
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam

Wielkie dzięki za sofcik, jak zrobie płyteczkę to postaram się zrobić zdjęcia i wstawić na forum tylko mi musicie napisać jak mam to zrobić bo jeszcze tego nie robiłem :)
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam.

Mam problem z tym sofcikiem, jak programuję to mi wyskakuje coś takiego : No "oscillator callibration" found do you want to use value from file (3FFFh) instead. i jak nacisnę TAK albo NIE to i ta się nie zaprogramuje PIC. I nie wiem co mam z tym zrobić.
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam.

Wielkie dzięki Andżej za wysłanie mi procka do altimetru, właśnie dzisiaj dotarł. W najbliższym czasie postaram się go sprawdzić jak działa układzik. :)
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam

Właśnie wykonałem płyteczkę co prawda jeszcze nie uruchomiona ale już wkrótce

Obrazek
Damian
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 8 maja 2019, 19:40

Re: Altimetr

Post autor: Damian »

Witam. Czy ktoś posiada schemat i soft do altimetru? Chciałbym go wykonać ale niestety linki wygasły...

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ