Altimetr

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Altimetr

Post autor: andżej »

Cześć,
Stare dzieje :) Wyślij mi Swój e-mail to podeślę to co jeszcze mam gdzieś w archiwum. Mam też gdzieś polutowany odzysk na bazie tego altimetru który oddam, bo od lat leży nieużywany (raz zawiódł jako odzysk ale myśle że jako altimetr może jeszcze działać).

Andżej
Damian
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 8 maja 2019, 19:40

Re: Altimetr

Post autor: Damian »

Właśnie chciałem zbudować altimetr z odzyskiem. Wydaje mi się najbardziej uniwersalny ponieważ to 2 w jednym. Nie wiem czemu ale wiadomości pw albo nie zapisują mi się w folderze wysłane albo zostają wysłane.
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Altimetr

Post autor: Vigoniusz »

Damian, jeżeli zależy Ci na altimetrze z odzyskiem wyzwalanym wysokościowo to polecam Arduino Nano, MOSFET IRFZ44, Czujnik BMP280 (znacznie poprawiony od 180 i bardzo ladnie wyfiltrowany). Ja testowałem go bardzo dlugo i jest niezawodny. Kod byl napisany tak, że do pamieci EEPROM byl zapisywany najwyzszy pulap rakiety.

Przy tym typie wyzwalania jednak musisz pamietac o bardzo dobrej amortyzacji rakiety bo spadochron zostanie wyzwolony w momencie w którym rakieta ma już jakąś prędkość spadania.
Jeżeli jesteście zainteresowani mogę zrobić osobny post ze schematem takiej elektroniki i prostym kodem.
Space is hard.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Altimetr

Post autor: jaskiniowiec »

jeśli to nie problem, to dawaj posta z instrukcją jak toto zrobić. na pewno komuś sie przyda
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Altimetr

Post autor: Vigoniusz »

OK postaram się w ciągu tygodnia przygotować.
Space is hard.
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Re: Altimetr

Post autor: Shagr »

re Vigoniusz:

Dobry pomysł. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie taki forumowy projekt komputera pokładowego na arduino. Możemy się powymieniać przykładami kodu i pomysłami. Z tego co widziałem po różnych tematach to jest osób, które używają arduino.
Miałem pomysł, żeby zrobić prosty projekt komputera na arduino, żeby prawie każdy mógł go sobie zmontować (w pirandze miałem gotowe moduły bez lutowania).
ODPOWIEDZ