odpalanie spadochronu

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
smutas
*
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 3 cze 2013, 22:38

odpalanie spadochronu

Post autor: smutas »

Witam. Wpadlem na pomysl aby do odpalenia spadochronu uzyc nadajnika. Bedzie to polegalo na tym ze jak rakieta osiagnie juz lot bezwladnosciowy i sie przechyli o x° ( przechylenie wykryje uklad (chyba to uklad uws) jaskiniowca) to zostanie wyslany sygnal o tym i wtedy bedzie mozna za pomoca pilota odpalic spadochron. Teraz wazne pytania: czy to jest dobry pomysl.jaki nadajnik i odbiornik 866mhz ma zasieg. jaka dluga ma byc antena aby sygnal zostal wyslany. Z gory dziekuje za odpowiedzi, sugestie, propozycje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: odpalanie spadochronu

Post autor: jaskiniowiec »

1) Odpalanie radiowe - pomysł stary
2) Jak UWS wykryje przechył, to po co wyzwalać ręcznie radiowo
3) 866 MHz w wersji legalnej ma za mały zasięg
4) Antena ma mieć dużą skuteczność
smutas
*
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 3 cze 2013, 22:38

Re: odpalanie spadochronu

Post autor: smutas »

ok. ten pomysl to kompletna klapa. :( ale trudno. trzeba uczyc sie na bledach i liczyc z opiniami innych. Dzieki za opinie.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: odpalanie spadochronu

Post autor: rafciodz »

Nie wiem na 100% ale rozmawiałem z chłopakiem od naprawy CB, mowił mi że do pracy krótkotrwałej nie trzeba mieć pozwoleń i specjalnych koncesji jeżeli nie przekroczy się mocy 50W i łącznego czasu pracy 5min.
Zdalne odpalanie spadaka to duże problem, co jak zniesie rakietę nad las ( w takich miejscach zmienia się propagacja fal radiowych ), co jak stracisz ją z oczu... to duży kłopot.

Ale świetnie kombinujesz - może radiowe odpalenie świecy dymnej ( dowolny moment lotu - zwłaszcza przydatne na granicy widoczności ), jak masz takie zainteresowania to znajdzie się wiele zastosowań dla radia :wink:
Kombinuj. Każda dobra innowacja i kreatywność jest mile widziana.
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
smutas
*
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 3 cze 2013, 22:38

Re: odpalanie spadochronu

Post autor: smutas »

No widze ze z ta swieca dymna strzeliles w dziesiatke. Dzieki za opinie. Cos wymysle jeszcze :)
ODPOWIEDZ