Niemiecka elektronika pokladowa

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
arekp
Supersonic PROFI
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2011, 00:31
Kontakt:

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: arekp »

Tofifi pisze:Paul możesz powiedzieć co robi ta maszyna w ktorej jest para wodna?
Coś się obraca, coś paruje..., o co chodzi?

To jest piec do lutowania rozpływowego. Najpierw na innej maszynie nakłada pastę lutowniczą (czyli lutowie w formie takiej pasty) na płytki drukowane, następnie nakłada elementy na odpowiednie miejsca na płytce i później pod mikroskopem poprawia ułożenie elementów. W piecu do lutowania rozpływowego (czyli w ostatniej maszynie pokazanej na filmiku) nagrzewa cały panel (panel = kilka/kilkanaście (w tym przypadku 10) płytek w jednym kawałku) do temperatury topnienia lutowia, ochładza to i wszystko jest już polutowane.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Paul »

Witam,
Dla zainteresowanych - ALTIMAX- Simply jest od dzisiaj znowu w sprzedazy.

Pozdrawiam
Paul

Ps.
Z koncem czerwca bede w Krakowie i jezeli jest ktos zainteresowany to moge go wam zalatwic bez dodatkowych
oplat. Koszt 49 Euro lub odpowiednik w zlotowkach w dniu przyjazdu w/g aktualnego kursu.
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: tadeusz »

Witaj Paul!

Jestem zainteresowany 1szt. ALTIMAXA-Simply.


Pozdrawiam.tadeusz
Awatar użytkownika
Darek
**
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: okolice Łasku

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Darek »

Witaj Paul!
gdzieś tu czytałem, że podobno będziesz w czerwcu w Krakowie, jeśli tak to jestem zainteresowany Altimaxem G2 SD oraz dodatkami, kabelkami a zwłaszcza zapalnikami, wolę gotowe zamiast robić samemu i kombinować.
Elektronikę zainstaluję w rakiecie ROSKO na festiwalu, przymierzam się też do budowy rakiety na licencję 1 ale nie wiem czy wystarczy mi czasu do jesieni. Przyszłościowo myślę o rakiecie dwustopniowej a z tego co czytałem tutaj, G2 SD jest chyba optymalny.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ