Pomocy - jak ma się wydostawać spadochron ?

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
listek301291
*

Pomocy - jak ma się wydostawać spadochron ?

Post autor: listek301291 » czwartek, 29 lis 2012, 00:33

Jestem na tym etapie budowy rakiety w którym muszę zdecydować jak ma się wydostawać spadochron . Moja rakieta ma 43 mm średnicy długość korpusu to 60 cm , silnik zajmuje 24 cm . Przeszukując fora ,zdjęcia nie wiem jak zrobić od strony mechanicznej wyrzucanie spadochronu . Rakieta będzie zaopatrzona w Uws5 , wyrzut spadochronu odbywać się będzie za pomocą PCZ , nie wiem czy po prostu zrobić wkładkę do rakiety z Uws'em nie dzieląc korpusu na 2 części czy podzielić korpus i jakoś to zrobić . Podpatrując zdjęcia nie znalazłem niestety żadnego opisu jak wykonać taki system czy ładunek miotający ma być od strony Uws'a czy od strony głowicy a może jeszcze inaczej czy ktoś mi pomoże ?? mile widziane jakieś rysunki poglądowe zdjęcia

Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Kontakt:

Re: Pomocy !

Post autor: jaskiniowiec » czwartek, 29 lis 2012, 00:38

Najprościej to wyrzucić spad przez głowicę. UWS5-51 daje możliwość obsługi zdalnej, czyli obsługa jest możliwa z zewnątrz bez klapki w korpusie.

Awatar użytkownika
rafciodz
Kontakt:

Re: Pomocy !

Post autor: rafciodz » czwartek, 29 lis 2012, 06:59

Nie wiem czy aby dokładnie szukałeś? Opisów jest sporo, zdjęć też.
Zrób sobie tak - licząc od góry : głowica, spadochron z liną, uws, kapsel ochronny przed działaniem prochów systemu odzysku, pcz, przekładka, silnik. Wypychana głowica to najprostsze rozwiązanie.
Z dzieleniem korpusu jest tak, że należy potem utrzymać sztywność konstrukcji. Więcej z tym zabawy ale na początek lepiej nie komplikować sobie sprawy.

Pytanie - co to za silnik 24 cm długości?
Free Your Mind

Awatar użytkownika
listek301291
*

Re: Pomocy - jak ma się wydostawać spadochron ?

Post autor: listek301291 » czwartek, 29 lis 2012, 09:33

Silnik własnej konstrukcji na paliwo kno3 + glukoza z rurki pcv 3/4" . Jeśli dobrze zrozumiałem to Uws jest nad komorą silnika , następnie jest zatyczka , następnie Uws, nad nim PCZ , następnie korek i spadochron jak na obrazku
Załączniki
bez tytułu.JPG
układ podzespołów w rakiecie
bez tytułu.JPG (9.81 KiB) Przejrzano 2609 razy

Awatar użytkownika
listek301291
*

Post autor: listek301291 » czwartek, 29 lis 2012, 22:34

chyba dobrze zrozumiałem

Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec

Post autor: ArturroKRK » sobota, 1 gru 2012, 23:51

Wygląda to dość sensownie. Pamiętaj o odpowiednim zamocowaniu UWS'a w rakiecie ( w osi pionowej rakiety :smile: )

I jeszcze sprawa - zrób jakąś solidną przegrodę między silnikiem a UWS'em. Tak na wszelki wypadek, gdyby silnik miał wybuchnąć, lub gdyby wywaliło zatyczkę - ocalisz elektronikę :)

Awatar użytkownika
listek301291
*

Post autor: listek301291 » niedziela, 2 gru 2012, 12:41

uws będzie zamontowany w mocnej ramie ze sklejki i rurki elektroizolacyjnej będzie wkładany do rakiety i uruchamiany przez małą klapkę myśle że to dobre rozwiązanie

ODPOWIEDZ