Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: ArturroKRK »

Yarco, a byłbyś w stanie zakupić takich kilka i przesłać paczuszką? :) Do małych rakietek na ROS'y wydaje się to być ciekawą alternatywą ;)
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: yarco »

Jasne, że można wysłać napisz na pw na jaki adres i ile sztuk co do kolorów to wiele nie gwarantuje. Ostatnio była przewga żółtych. :smile:
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: KSard »

Cześć
Chętnie przyłącze się do zamówienia - dla mnie 5 szt.
Można będzie dołączyć do przesyłki dla Artura.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: jaskiniowiec »

I ja! I ja!I ja! Też proszę o 5 szt. Nie zużyję do rakiet, to posłuży zamiast chusteczki do nosa.
Awatar użytkownika
yarco
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 155
Rejestracja: niedziela, 13 lut 2011, 20:17
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: yarco »

No witam. Czyli grupa krakowska w sumie 20 spadaczków potrzebuje myślę że będzie w hurtowni tyle. Podjadę i zobaczę i jak się uda to wyślę w tym lub na początku przyszłego tygodnia.
"Niebo jest czarne a Ziemia Niebieska"

Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: Tofifi »

Grupa podlaska z tego co mi wiadomo bierze 10 sztuk
norteno
*
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 15:04

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: norteno »

Cześć
Tyle razy było już o płaskim spadzie że postanowiłem zrobić porównanie. Przy wymiarach podanych w aukcji można przyjąć że płachta zawinie się do półkuli o średnicy 1082mm. Oczywiście idealizujemy przypadek i nie będzie to spadochron sferyczny tylko płaski. Płaski oznacza dosłownie pozbawiony jakiegokolwiek kroju zamykającego czaszę. Zawsze ma nadmiarowy materiał na obwodzie spod którego ucieka powietrze z wnętrza czaszy.
Obrazek

Spad waży 350gramów, ma pow. 2.04m2 czyli 350gr/2,04m2 = 171,57gr/m2 zużytego materiału w gotowym spadochronie. Gruby wynik biorąc pod uwagę fakt, że dla spadochronów o których można mówić że są dobre przyjmuje się około 60gr/m2 materiału w gotowej czaszy z linkami. Wracając do powierzchni: czasza z aukcji ma pow. 2.04m2. Dla porównania czasza o kroju sferycznym o tym samym promieniu 0,54m będzie miała powierzchnię 1,82m2 czyli o 0,22m2 tkaniny mniej. Ilość tkaniny x gramatura = balast.Różnica minimalna ale jest. Załóżmy jednak że pow. 2,04m2 jest OK. iszyjemy z tkaniny 52gr/m2 o której pisał
bo cena w miarę przyzwoita. Z linkami otrzymamy kompletny spadochron o masie około 160-170 gramów. Lżejszy o połowę o dużo mniejszej objętości. Objętość należałoby dokładnie sprawdzić.

W mojej ocenie spad z aukcji można jedynie przeszyć na klasyczną 90tkę z kominkiem. Z obliczeń wynika, że powinna wyjść 8 linkowa sfera. Tyle, że zacznie się szycie … Pozostaje do wyjaśnienia czy tkanina jest szczelna, nieprzepuszczająca powietrza czy lotnicza przewiewna 111-stka. Jeżeli przewiewna obliczenia będą inne a wyniki gorsze.
Awatar użytkownika
kbosak
***
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 29 wrz 2011, 13:59
Kontakt:

Re: Spadochrony dla potrzeb PTR-u

Post autor: kbosak »

Notorycznie widzę skręcone spadochrony jak ręcznik. Wiele rakiet odniosłoby mniejsze uszkodzenia nawet spadając na pilociku jeśliby jego średnica nie była zmniejszana przez skręcające się linki.
Obrazek
oto krętlik (swivel) za dychę o wytrzymałości nominalnej 120kg (i naprawdę wytrzymuje ciężar dorosłego faceta).
z http://www.latawce.info
ODPOWIEDZ