Bezpilotowce - propozycja współpracy

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: KSard »

Hej,
Przeczytałem o Was na http://rakiety.org.pl

Mam w użyciu kilka amatorskich bezpilotowców na własnym autopilocie.

Jest możliwość np wysyłania telemetrią prędkości i kierunku wiatru na wysokości powiedzmy 300-1500m,

czas lotu ok godziny, można kręcić filmik HD w dół. Latam regularnie, więc mogę się dostosować

i lecieć tam gdzie chcemy a nie tam gdzie się przydaży. Bezpilotowiec jest w zasadzie niezestrzeliwalny a małą szansę straty można zaakceptować.

Jakbyście planowali jakieś loty bliżej południa Polski czymś dużym, z chęcią wezmę udział (jestem z Wrocławia). Czas i koszty dojazdu są ograniczeniem,ilość sprzętu i technologii nie.Na sam bezpilotowiec za bardzo Was nie stać i też nie zamierzam nikogo szkolić, jest natomiast możliwość wsparcia prób generalnych z powietrza.

Mierzy też ciśnienie, wilgotność, parametry wiatru, punkt rosy, podstawy chmur i takie tam bzdury, wysyła telemetrią na ziemię.

Na 1000m wznosi się kilka minut. Maksymalny wiatr w locie na pułapie ok 6-8m/s (wyjątkowo 9-10m/s wtedy kończy się misję), prędkość lotu 11...13m/s.



Niestety z forum http://forum.rakiety.org.pl/ nie wynika jakie są daty spotkań więc nic nie mogę zaplanować.



Pozdrawiam,


Krzysztof
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: Kacper »

Bardzo ciekawa propozycja. Nawet nie spodziewałem się, że w Polsce ktoś się zajmuje tym tematem na poważnie a tu jescze mamy ofertę współpracy :grin: Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać jak cenna jest znajomość warunków pogodowych na większych wysokościach podczas odpalanie rakiet eksperymentalnych. Do tego film lotu rakiety z powietrza. Po prostu rewelacja :!:
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: robercik »

Cześć
Chciałbym pogadać z tym Gościem, czy macie do niego jakiś namiar i moglibyście mi go przysłać na pw?

pzdr
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: tadeusz »

Cześć!

Myślę,że filmy z lotu rakiet przed i po osiągnięciu pułapu byłyby bardzo interesujące.Równie interesujące
mogą być nagrania dżwiękowe przy przekraczaniu bariery dżwięku.

Pozdrawiam.tadeusz
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: rafciodz »

Równie bezcenne byłyby takie samoloty przy obserwacji lądowiska i przeszukiwaniu terenu lądowania.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
kbosak
***
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 29 wrz 2011, 13:59
Kontakt:

Re: Bezpilotowce - propozycja współpracy

Post autor: kbosak »

Jestem tu.
Ogólnie większość raportów zawarłem w wątku FM 2011.
Filmy jak wiecie wyszły słabo - mapy wyszły dużo lepiej.
Źródełko danych jest tu:
ftp://www.aerialrobotics.eu/2011-09-25-PTR/
właśnie ładuję tam mapę w kmz.
ODPOWIEDZ