Rakieta '

kuraq377
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Rogów k/Koluszek

Rakieta '

Post autor: kuraq377 »

Witam,

Dziś tj. 25 października odbył się start chyba najmniejszej rakiety na tym forum ' ;D (10 warstw papieru sklejonych każda osobno wikolem)
  • Średnica 2 cm
  • Łoże silnika styropian
  • Głowica papier wypełniony silikonem (to ją usztywnia, a za razem przesuwa środek ciężkości przed środek parcia)
  • Korpus papier
  • Spadochron średnica 25 cm wykonany z worka na śmieci. :wink:
Całość była by idealna gdyby nie obliczona długość wyrzutni ;/

Rakieta bardzo dynamiczne zeszła z wyrzutni i nagle przewróciła się na bok i skończywszy pracę silnika w poziomie uderzyła o ziemie.
Nie poniosła żadnych szkód, a spadochron po 3 sekundach od uderzenia został wypchnięty. :roll:
Całość zależała od wyrzutni, która była za krótka. :evil:
Oto film z lotu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fzQ3oW7houY[/youtube]

Proszę o istotne jak dla mnie uwagi odnośnie tego co mogło być innymi przyczynami tego feralnego lotu :twisted:
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Moim zdaniem to przystopowało Ci rakietę na wyrzutni. Kijek nie nadaje się za bardzo na wyrzutnię. Nie miałeś nic innego? Nadaje się tu świetnie szprycha od roweru lub antena samochodowa, od radia itp.
kuraq377
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Rogów k/Koluszek

Post autor: kuraq377 »

Miałem drut stalowy od piorunochronu idealnie prosty, no ale...

Niestety nie mogłem go wykorzystać :D
mlynekkulowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: mlynekkulowy »

W budowlanym można kupić super pręty stalowe, aluminiowe, stopowe proste twarde i ogólnie super. zamiast takich grubych "prowadnic" z papieru używaj przelotek wędkarskich (do wędek) lub z drutu uformuj. Twoja rakiet a będzie stawiać mniejszy opór i latać prosto :)
ODPOWIEDZ