THORN

Prezentujemy własne konstrukcje rakiet napędzane licencjonowanymi silnikami PTR typu "Schermuly"
Luk
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Luk »

Taka średnica właśnie była od początku uwzględniona w projekcie :wink: .



Pozdr.Luk
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

To jest argument :wink:



Pozdrawiam

Paul



Ps. Model mimo wszystko dobrze trafiony i moim zdaniem rowniez i prosty w budowie. Ciekaw jestem na dalszy ciag, na relacje z budowy tej rakiety :D
Luk
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Luk »

Witam.



Tak więc wybrałem wersję ostateczną. Trudny wybór gdyż osobiście najbardziej podobała mi się wersja ze złączką, ale jednak stwierdziłem że najważniejsza jest prostota wykonania dlatego ostatecznie wybrałem wesję następująca.



Obrazek



Długość 1050mm

Średnica 65mm



Przy głowicy 150g wyważenie 1,6 kalibra, przy 200g 1,9 kalibra. Sądze że jest to wystarczający zapas stateczności. Przy wyrzutni o długości ok. 2m (prędkość zejścia ok 15 m/s) nie powinno być problemu ze startem, ale wszystko okaże się podczas testów.



DODANE 26.12.2010 :



Z racji, że mam troche wolego czasu, zająłem się projektem w inventorze, niedługo wstawie jakieś plany oraz wygląd niektórych części,

rakiety.

Na razie ogólny wygląd rakiety. Malowanie wstępne, może jeszcze ulec całkowitej zmianie.



Obrazek





Pozdr.Luk



P.S

Dziękuje za gwiazdki, mam nadzieję że będą dla mnie jeszcze większą motywacją do pracy :wink: .
Luk
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Libiąż

Re: THORN

Post autor: Luk »

Witam.

Mam pytanie, do kiedy trwa ten konkurs rakiety z silnikiem shermuly? Jeżeli do końca marca to nie ma szans żebym sie wyrobił :sad:, strasznie cisną u mnie na uczelni i nie mam za bardzo czasu na majstrowanie przy rakiecie . Może do końca kwietnia dałbym rade.

Pozdr.Luk
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: THORN

Post autor: andżej »

Było to tak dawno że nie pamiętam o co chodziło w konkursie.
Możemy go jednak rozstrzygnąć na Festiwalu Meteora w Toruniu (wrzesień 2011).

Pozdr
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: THORN

Post autor: rafciodz »

Cześć
Konkurs jest dla wszystkich niezrzeszonych i zrzeszonych czytelników forum.
Polega na zaprojektowaniu modelu rakiety, oddaniu projektu pod kontrolę fachowców z forum ( zwłaszcza członkowie niezrzeszeni - patrz zupełnie nieznany jest poziom umiejętności modelarskich ) lub wybranemu przez siebie jednemu działaczowi PTR ( aktywnie budujący rakiety ).
Następnie wykonanie tego modelu zgodnie z dokumentacją zaprezentowanie tego na forum.

Nagroda to przyjazd na Festiwal Meteora 2011 i start na silniku Shermully za free ( o ile pamiętam ). Po kontroli w realu modelu.

Te kontrole to wymóg ponieważ silnik ma kopa i swoją moc.
Free Your Mind
ODPOWIEDZ