METEOR 2010

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Kontakt:

METEOR 2010

Post autor: KSard » piątek, 18 gru 2009, 11:52

Witam serdecznie

16 czerwca 2010 roku przypada 45 rocznica wystrzelenia polskiej rakiety meteorologicznej METEOR-1.

Piękna data w historii w naszych skromnych badań rakietowych i trzeba by ją uczcić.

Wśród kilku osób z tego forum urodził się ambitny plan zorganizowania "festiwalu" Mateora.

Na czym miałoby to polegać - o tym już szczegółowo napiszą pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

Wiem, plany są bardzo ambitne, ale wydaje mi się możliwe do zrealizowania przez nas i grupę bardzo doświadczonych modelarzy rakietowych, z którymi mamy kontakt.

Obrazek

Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI

Re: METEOR 2010

Post autor: PIOTR » piątek, 18 gru 2009, 21:05

Witam

Zacna to propozycja. Garnek z demobilu mam, skóra czołgisty się znajdzie ... i grupa rekonstrukcji historycznej gotowa :D

A tak serio, zgłaszam swój udział w imprezie. Byłoby super spotkać się w większym gronie. Tym bardziej, że kilku kolegów meteory już robi, a inni planują. Myślę, że czerwcowa data jest w zasięgu. Proponuję formułę open. Mam dokładne plany METEORA 1 i taki model będę szykował w skali 1:1.

Mam dwie propozycje na lokalizację zlotu: Rąbka koło ŁEBY - najlepiej na starej wyrzutni - czyli późniejszym poligonie METEORÓW lub w Krakowie. Druga lokalizacja daje nam szansę zaproszenia prof. Jacka Walczewskiego - organizatora i kierownika Pracowni Rakietowych Sondowań Atmosfery PIHM właśnie w Krakowie.

I jeszcze jedno: informacja dla tych którzy nie chcą lub nie mają czasu zwijać korpusów samodzielnie z balsy, laminatu, papieru ... lub po prostu nie mają takich możliwości. Mam dostęp do rur papierowych w 7 różnych średnicach. Między innymi fi122,6mm #1.2mm, 330gr/mb czyli prawie idealne :wink: na podstawowy korpus METEORA w skali 1:1. Tuleje są trzy warstwowe z papieru naturalnego a nie makulatury. Ścianka jest cienka, mocna i sztywna. Rury są wysokiej jakości. Miałem okazję sprawdzić/przetrenować. Jeżeli będą chętni, deklaruję pomoc.

<span style="color: red">Dopisane przez KSarda</span>

http://www.nieboloty.fora.pl/kupie-sprz ... .html#8197

Bullet
PROFI

Post autor: Bullet » wtorek, 29 gru 2009, 13:43

Hallo, pomysłodawcy :!:

Czekam i czekam i nic.

Gość

Post autor: Gość » środa, 30 gru 2009, 20:55

Jak miło :) Już myślałem, że nikogo nie interesuje rakietowa impreza. Oto co udało mi się ustalić, zorganizować

Tło, podstawa:

1/ 2010r mamy 45ą rocznicę pierwszego lotu Meteora - jak napisał Ksard

2/ Plany Meteorów są dostępne - bardzo dokładne Meteora1 ukażą się w lutowym Modelarzu

3/ Kilka osób już robi kopie w skali 1:1

4/ Prof. J.Walczewski wyraził chęć udziału czyli w Krakowie lub okolicach

5/ Silniki do modeli o masie ~2000gr są ogólnie dostępne

Formuła open - czym latamy:

1/ wierne kopie - bardzo proszę

2/ redukcyjne w dowolnej skali - nie tylko całkowitej. Jeżeli ktoś chciałby powiększyć 3,55:1 - super.

3/ wariacje: np. kijanki lub modele konturowe z dwóch desek balsowych, sklejkowych lub depronowych złożonych na krzyż - znakomicie.

4/ gotowe, kupione w sklepie - oczywiście

5/ H2O - zapraszamy wodniaków

Kto:

Podstawą jest wybranie własnej drogi, która doprowadzi do startu rakiety. Kreacja i twórcze podejście do tematu powinno maks wykorzystywać potencjał własny lub grupy. Należy wykorzystać wszelkie możliwości w celu wykonania/uzyskania modelu w dowolnej technice. Jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Miting Meteorów jest dla każdego, kto chce pokazać swój model.

Urządzenia pokładowe:

1/ mile widziana elektronika pokładowa: altimetry, GPS, kamery .....

2/ dla zapaleńców test z jajkiem kurzym na pokładzie - wyklucza się zwierzęta

3/ konfetti

Zastrzeżenia:

1/ wszystkie modele wykonane z bezpiecznych materiałów - zasady ogólne

2/ silniki certyfikowane

3/ wszystkie modele ze sprawdzonym systemem odzysku

4/ startujący pełnoletni. Młodzież w obecności prawnego opiekuna

5/ oznaczone na modelu SP i SC

Ubezpieczenie:

Jeszcze nie było rozmów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi

Termin:

proponowane dwa: koniec czerwca lub koniec sierpnia. Wszystko zależy od postępu prac organizacyjnych.

Otwarta formuła Spotkania Meteorów jeżeli dojdzie do skutku będzie pierwszą tego typu w kraju. Wynika z sugestii jakie dotarły do mnie od różnych osób. Spotkanie Meteorów w założeniu swoim ma łączyć Rakietników Polskich. Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły, uwagi proszę o informację na forum lub PW. Zapraszam wszystkich do udziału.

Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI

Post autor: PIOTR » środa, 30 gru 2009, 21:19

Wybaczcie ale post zamiast pod moim profilem poszedł pod gościem. Chyba za długo pisałem :oops: PW oczywiście moje

zetez
**
Kontakt:

Post autor: zetez » czwartek, 31 gru 2009, 06:19

Dziękuję, może się wyrobię z wodnym Meteorem w skali 1:1 :)

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Kontakt:

Post autor: KSard » czwartek, 31 gru 2009, 12:57

Witam

W imieniu grupy RoXaN zgłaszam również nasz model Meteora 2. :D

A tak swoją drogą jestem ciekaw, ile osób z Niebolotów zechce wziąć udział w tej imprezie?

Z innych źródeł wiem, że zawodowi modelarze z Polski i być może z zagranicy również wyrazili zainteresowanie imprezą.

Awatar użytkownika
placydo
PROFI

Post autor: placydo » piątek, 1 sty 2010, 12:39

<span style="font-weight: bold">

2/ silniki certyfikowane</span>

z tym u nas problem ;(

Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI

Post autor: PIOTR » piątek, 1 sty 2010, 19:35

:D może doczekamy większej swobody. Narazie jak napisałem, Zapraszam :D

Gość

Post autor: Gość » sobota, 23 sty 2010, 15:31

ja nie bardzo dam rade gdyż mieszkam na pomorzu koło Lemborka więc do Krakowa trochę daleko

Ale nagrywajcie filmki i wrzucajcie na strone

Zablokowany