Nowi członkowie PTR - dostęp do komnaty

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Nowi członkowie PTR - dostęp do komnaty

Post autor: Pigła »

Dzień dobry,

przepraszam za lekki off-topic, ale nie chciałem zakładać nowego wątku, a moje pytania wiążą się również z tym, co napisał Vigoniusz.

Oto one:

1. Czy jako nowy członek PTR będę mógł brać udział w zebraniach PTR? Czy zebranie w 2021 już się odbyło, czy odbędzie się on-line? Chciałbym poznać ludzi ze środowiska, trochę się rozeznać co w trawie piszczy.
2. W liceum bawiłem się rakietami z silnikami karmelkowymi, często kijankami bez odzysku (nigdy nie przekroczyłem 160Ns, ani 1,5kg masy startowej i nigdy nie wyrządziłem nikomu żadnej szkody). Wróciłem do rakiet w październiku 2020. Teraz koncentruję się na rakietach wykonywanych z zestawów do samodzielnego montażu (np. Klima). Wykonałem od tej pory 8 bezpiecznych i udanych lotów. Mam pytanie dotyczące mojej "kariery rakietowej". Czy sądzicie że dobrze byłoby, abym polatał około rok lub dwa na takich rakietach A-D(G?) (jednostopniowe, dwustopniowe i wielosilnikowe), a potem spróbował zdobyć licencję 1 stopnia?
3. Czy rakieta na licencję 1 stopnia może być wykonana z zestawu do samodzielnego montażu? Np. Athena firmy LOC Precision?
4. Jak wygląda sprawa z silnikami średniej mocy 20,01Ns - 160Ns. Co jest wymagane aby je legalnie zdobyć: licencja pierwszego stopnia, czy wystarczy zaufanie członków PTR, czy wystarczy członkostwo w PTR, czy wystarczy pełnoletniość?
5. Czy PTR zajmuje się obecnie głównie gonieniem Elona Muska, czy są też jakieś sekcje dla modelarzy A-D, modelarzy E-G, Lv1, Lv2, Lv3 itp...
6. Gdzie obecnie PTR najbardziej "żyje" na Facebooku, na Discordzie, czy tu na forum?
7. Przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego do PTR podałem adres, który zmieni się latem (bo się przeprowadzam) i nie podałem swojego Skype (bo nie mam). Rozumiem, że po przeprowadzce potrzeba będzie wyrobić nową legitymację?
8. Jak zdobyć gadżety PTR? Wystarczy mail do PTR z info i przelew?
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: Nowi członkowie PTR - dostęp do komnaty

Post autor: Pigła »

Dzień dobry,

napisałem mail do biura PTR i uzyskałem odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania (a nawet więcej) za co BARDZO DZIĘKUJĘ.
Myślę, że dla higieny forum należałoby usunąć ten i powyższy post.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Cobra
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 10:56
Lokalizacja: Pruszkow

Re: Nowi członkowie PTR - dostęp do komnaty

Post autor: Cobra »

Dnień Dobry

Bardzo dobre pytania, mam podobne i też szukam odpowiedzi. Czy jest szansa zamieścić je gdzieś widoczne dla wszystkich?

Pozdrawiam

Hubert S.
ODPOWIEDZ