MSPO Kielce

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

MSPO Kielce

Post autor: jaskiniowiec »

Nie wiedziałem, gdzie to dać, bo to firmowa sprawa Space Forest, ale to przecie też jest PTR, no i w końcu ja to relacjonuję.
Tak więc dzięki Polskiej Agencji Kosmicznej (dobry krok), która wykupiła cały sektor dla Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Firma Space Forest (czyli nomen omen 3/4 zarządu PTR) mogła się zaprezentować na kieleckich targach zbrojeniowych. Wskoczyłem do nich na jeden dzień (miałem urlop a Kielce niedaleko), stąd też ta relacja i zdjęcia. Prezentowano nie tylko osiągnięcia, ale i możliwości. Była rakieta Candle 2 w wersji poglądowej (korpus z plexy), był system automatyczny - nadążny za nadajnikiem pokładowym, były transpondery mikrofalowe itp. Zresztą, niech zdjęcia bronią się same.

Ciekawe rozwiązanie przegubu statecznika (Korea)
CHAN4643m.jpeg
CHAN4643m.jpeg (105.55 KiB) Przejrzano 6483 razy
Równie interesujący, dziwny układ dyszy na końcu tunelu gazów (Korea)
CHAN4646m.jpeg
CHAN4646m.jpeg (120.41 KiB) Przejrzano 6483 razy
Układ anten śledzących
CHAN4679m.jpeg
CHAN4679m.jpeg (196.21 KiB) Przejrzano 6483 razy
Tak, tak, to rakieta Candle
CHAN4681m.jpeg
CHAN4681m.jpeg (204.04 KiB) Przejrzano 6483 razy
Ogólnie wgląd na stanowisko Space Forest
CHAN4683m.jpeg
CHAN4683m.jpeg (221.91 KiB) Przejrzano 6483 razy
DEWI info
CHAN4694m.jpeg
CHAN4694m.jpeg (236.39 KiB) Przejrzano 6483 razy
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: MSPO Kielce

Post autor: robercik »

Cześć
Jędrek, mógłbyś zapodać jeszcze kilka fajnych fotek, no chyba że nie chcesz epatować militariami ;) Osobiście zrobiłem tylko kilka zdjęć. Generalnie Kielce bardzo przypadły mi do gustu. Jest tu oczywiście Dworzec PKP na którym trzeba być:
Obrazek

Koledzy pytali mnie czy "wieje" jak w Kieleckiem. Niestety stereotyp tym razem był górą bo pogoda była słaba - lało albo mżyło. Natomiast nawet przy słabej pogodzie warto odwiedzić kilkukilometrowy wszystkomąjący deptak:
Obrazek

Idąc tym deptakiem można trafić np. na bar z kraftowym piwem, jest więc gdzie spędzić wieczór :D :
Obrazek

Na targach MSPO ilość eksponowanej broni była przytłaczająca, na szczęście widok ten był łączony z widokiem eleganckich hostess:
Obrazek

Wracając do wspólnego stoiska ZPSK, bywały momenty, że było całkiem tłoczno:
Obrazek

Myślę, że możliwość zaprezentowania się firm sektora kosmicznego na sponsorowanym przez PAK stoisku to bardzo dobre działanie. Mam nadzieję, że taki manewr zostanie także przeprowadzony za rok.

pzdr
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: MSPO Kielce

Post autor: placydo »

I nie daliscie znac ze bedziecie :/
ODPOWIEDZ