OZMA 2017

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

OZMA 2017

Post autor: jaskiniowiec »

Jakiś czas temu dotarło do PTRu zaproszenie do udziału w imprezie o nazwie OZMA 2017, czyli chodzi o Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii. Zlot miał miejsce w Urzędowie, to jest około połowa drogi między Sandomierzem a Lublinem. Już kiedyś uczestniczyliśmy w takiej imprezie, też w Urzędowie, a było to w 2010 roku, w ramach imprezy Towarzyszącej o nazwie "Dogonić Kosmos V" (polecam temat na forum).
W tym roku było skromniej w sensie delegacji PTR, bo byłem tylko ja, jaskiniowiec, drałując wozikiem z Krakowa przez piękne krajobrazowo tereny woj. świętokrzyskiego. W ramach pobytu dwudniowego w Urzędowie przedstawiłem dwie prelekcje: "Rakiety - to nie takie trudne, czyli o PTR", oraz "Rakiety meteorologiczne - okres krakowski". Jak można się domyślić, jedno o Nas, drugie o działalności św. p. prof. Jacka Walczewskiego przed powstaniem w IL rakiet "Meteor" (dostałem oklaski). Dodatkowo w piątek (trzeba było wziąć urlop :) ) miał miejsce start niewielkiej rakiety na silniku klasy D. Do tego wszystkiego start był filmowany przez telewizje Lublin, jak również udzielałem dwukrotnie wywiadu. Sama impreza OZMA dobrze zorganizowana, sympatyczna, swojska, tylko przeszkadzały upały (36 stC).
CHAN4512m.jpeg
CHAN4512m.jpeg (527.59 KiB) Przejrzano 5984 razy
CHAN4514m.jpeg
CHAN4514m.jpeg (137.35 KiB) Przejrzano 5984 razy
CHAN4517m.jpeg
CHAN4517m.jpeg (257.16 KiB) Przejrzano 5984 razy
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: OZMA 2017

Post autor: Kacper »

Jak zwykle kawał dobrej roboty! :)
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: OZMA 2017

Post autor: robercik »

Oklaski dla Jaskiniowca :wink:

pzdr
ODPOWIEDZ