Prośba

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Prośba

Post autor: Adam »

Witam.
Dawno o tym myślałem, ale do tej pory nie zebrałem się do tego, aby skorzystać z pomocy Członków PTR w ten sposób - przez prośbę na forum. Myślę, że warto przetestować to rozwiązanie. Może pomoże to zaktywizować Członków i poprawi niedoskonałości w działaniu Stowarzyszenia. Do zrobienia jest tak naprawdę mnóstwo rzeczy a kilka osób działających "po godzinach" nie da (nie daje...) sobie z tym rady. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, może wspólnymi siłami uda się usprawnić funkcjonowanie PTR.
Do zrobienia jest pewna praca natury "papierowej".
Chodzi mianowicie o formularze zgłoszeniowe na Loty Rakiet Eksperymentalnych i inne dokumenty do pobrania tu: http://rakiety.org.pl/dokumenty/Komplet ... RE2012.rar
Przeglądając ostatnio dokumenty stwierdziłem, że można by wprowadzić trochę poprawek. O czym mówię konkretnie - rozdzielić wersje językowe (w tej chwili wersja polska i angielska jest na jednym druku), powywalać rok z miejsc, w których jest podany "na sztywno", upchać całe zgłoszenie na jedną kartkę, żeby nie drukować tyle, sprawdzić poprawność całości merytoryczną i językową itd. Dobrze by również było, żeby rzucił na nie okiem ktoś obeznany w prawie - te dokumenty mają służyć zmniejszeniu odpowiedzialności PTR w razie wypadku na LRE.
Generalnie, trzeba te dokumenty uporządkować. Jeśli ktoś czuje się silny z języka niemieckiego, to taka wersja językowa też by się przydała.
Zarząd oczywiście służy wszelką niezbędną konsultacją - pewnie trzeba będzie trochę "suszyć nam głowę", ale to część tego zadania...
Jeśli ktoś jest chętny pomóc to proszę o informację w tym temacie - unikniemy ewentualnej sytuacji, w której ktoś zajmie się czymś, co już jest zrobione.
Pozdrawiam,
Adam.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Prośba

Post autor: Adam »

Witam.
Piszę z dużą zwłoką bo po pierwsze Zarząd długo "mielił" dokumenty, a po drugie czekały one na implementację na nowej stronie internetowej.
Tak czy inaczej, są nowe wersje dokumentów zgłoszeniowych na LRE - w polskiej i angielskiej wersji.
Dziękuję za pomoc w ich tworzeniu Adi-Ozo oraz przemo'wi, jak również członkom Zarządu. Osobne podziękowania należą się Bartkowi Malinowskiemu (nie wiem czy to czytasz) za konsultację prawną.
Pewne poprawki być może okażą się potrzebne (zobaczymy po wiosennym LRE), ale generalnie obecne wersje wydają się spójne i logiczne.
Istota zgłoszenia jest prosta: zapoznać się trzeba z warunkami uczestnictwa i kodeksem bezpieczeństwa (to zapoznanie się potwierdza się podpisem na zgłoszeniu uczestnictwa osoby), a wypełnić należy zgłoszenie osoby oraz rakiety. Oba wypełnia się przez formularz na stronie internetowej PTR. Do podpisania będą już na miejscu, przed wjazdem na poligon (ktoś z Zarządu będzie miał ze sobą wydrukowane wersje). Będziemy też mieli zawsze pewien nadmiar czystych formularzy do wypełnienia już na miejscu dla tych, którzy nie zgłosili się przez stronę internetową.
Pozdrawiam.
Adam.
ODPOWIEDZ