Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: jaskiniowiec »

I jak nie kochać PTRu...to śniadanko o 3 w nocy....
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Piotrek »

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko to za godzinkę wrzucę kilka zdjęć zrobionych przy stoisku ;)
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: wrx »

To ja wrzucę małą relacja:



Dostaliśmy mniejsze stoisko niż ostatnio, część warsztatowa była tuż za "stołami pokazowymi" więc był niezły tłok.



Ludzi multum, ale jakoś przetrwaliśmy.



Obok nas był namiot PW inżynierią materiałową, jednak nie było czasu zobaczyć co tam mają, parę namiotów dalej był namiot kuchni molekularnej, więc większość wystawców w naszym namiocie napiła się "rocket fiuel" - smaczne było, z delikatna nutką KNO3. :mrgreen:



Naprzeciw był namiot z 4 ( działającymi!!!) generatorami Tesli, więc restartowałem UWS-a z 10 razy... przez pierwsze 2 godziny.



Tłok przy naszym stoisku był jeszcze chwilę po "zamknięciu" Pikniku, więc było co i komu tłumaczyć. W życiu tak się nie zmęczyłem staniem w miejscu.



Pod koniec imprezy razem z Tofikiem i Kacprem puściliśmy "światełko do nieba" niebieski balonik z narysowanymi 2 rakietami i naklejką z logo PTR, ciekawe czy ktoś go znalazł?



Zmęczeni : Kacper, PIOTR, Toffi, jaskiniowiec, Piotrek, Maciek i wrx.





Przypadkowe zdjęcie na szybko:

Przypadkowe zdjęcie na szybko
Przypadkowe zdjęcie na szybko
IMAG0499piknik.JPG (188.93 KiB) Przejrzano 11197 razy
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
pyromaniac
*
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 07:39
Lokalizacja: Gdynia / Wawa

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: pyromaniac »

wrx pisze:Obok nas był namiot PW inżynierią materiałową, jednak nie było czasu zobaczyć co tam mają
Niczego nie staciłeś, nic szczególnego tam nie mieli ;-)

PS: Panowie, bardzo podobało mi się Wasze stoisko... eksponaty super no i przede wszystkim zaangażowanie osób odpowiadających na pytania! ;-) Znalazłem Wasze stoisko przypadkiem... i bardzo dobrze się stało! ;-)

Pozdrowienia dla Andrzeja i Kacpra! ;-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Piotrek »

Mała fotorelacja z Pikniku Naukowego 2015.
Załączniki
8.JPG
8.JPG (165.75 KiB) Przejrzano 11193 razy
7.JPG
7.JPG (121.1 KiB) Przejrzano 11193 razy
5.JPG
5.JPG (183.85 KiB) Przejrzano 11193 razy
4.JPG
4.JPG (179.24 KiB) Przejrzano 11193 razy
3.JPG
3.JPG (165.14 KiB) Przejrzano 11193 razy
2.JPG
2.JPG (184.32 KiB) Przejrzano 11193 razy
1.JPG
1.JPG (189.01 KiB) Przejrzano 11193 razy
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Kacper »

Właśnie trwają zapisy na piknik 2017.
Szanowni Państwo,

Przypominamy, że zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 21. Pikniku Naukowym. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 16 grudnia 2016 roku do godziny 12.00. Po tym terminie formularz zgłoszeniowy będzie dostępny jedynie w trybie tylko do odczytu, bez możliwości edycji.
Ponieważ jest to duża i intensywna impreza potrzeba kilku chętnych do pomocy żeby udało się jej sprostać. Czy ktoś wstępnie pisałby się na udział w pikniku 3 czerwca? Puki co ja się zgłaszam.

W tym roku ustaliliśmy, że z kasy PTR będą pokrywane koszty związane z wyjazdem osób reprezentujących PTR na różnych imprezach + około 100zł dniówki. Dlatego mam nadzieję, że zmotywuje to troszkę do działania. Tutaj raczej nie będzie problem z niedoborem eksponatów ale na przyszłość też wspomnę, że jeśli u kogoś w okolicy jest piknik naukowy/konferencja itp. w której może uczestniczyć nasze stowarzyszenie i chciałby wziąć w nim udział to możemy dostarczyć paczkę przechodnia z modelami, podzespołami i materiałami do prezentacji. W zamian potrzebujemy tylko zdjęć z imprezy i króciutki opis żeby możną było zamieścić w aktualnościach na stronie i udokumentować wydatki. Przy czym wcześniej trzeba zgłosić udział bo budżet PTR nie jest nieskończony i trzeba zawczasu uzgodnić limity wydatków na daną imprezę (żeby ktoś z Ustrzyk Górnych nie jechał na piknik w Świnoujściu :wink: ).
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: rafciodz »

Kacper - myślę, że modelarnia ze Stargardu chętnie by się przyłączyła :)
Free Your Mind
Awatar użytkownika
Sarius
*
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 2 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Sarius »

Wstępnie myślę, że uda mi się przyjechać. Nie jestem co prawda członkiem PTR, ale może po prostu nim zostanę, będzie najłatwiej. Najpewniej uda mi się wziąć naszego CanSata - niedługo na forum umieszczę nowy wątek o zmaganiach ekipy z mojej szkoły w ogólnopolskim konkursie na CanSata, organizowanym zresztą przez CNK.
Maciek
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Adam »

Witam.
Papierologia złożona - czekamy na ocenę zgłoszenia.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziewiętnasty Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK

Post autor: Adam »

Witam.
Wysłałem wczoraj maila z pytaniem o ocenę naszego zgłoszenia. Przyszła taka odpowiedź:

"Dzień dobry,

Oficjalna informacja o zakwalifikowaniu się instytucji zostanie przesłana 27 marca, ponieważ prace nad zespołów programowego i organizacyjnego jeszcze trwają. Miło nam już dziś Państwa poinformować, że zostali Państwo zakwalifikowani do udziału w tegorocznej edycji Pikniku.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Organizacyjny 21. Pikniku Naukowego"

Proszę o deklaracje w tym temacie kto da radę pomóc nam w zorganizowaniu tego. Ja postaram się być.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ