Składka na 2014

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Składka na 2014

Post autor: Daniel »

Witam
Składka członkowska nadal 50zł, nic się nie zmieniło ? I czy ew. gdybym zapisał się w ciągu najbliższego miesiąca, była by możliwość zamówienia tych wypaśnych legitymacji ? Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Składka na 2014

Post autor: Adam »

Witam!
Składka członkowska to nadal 50 zł, Zarząd dyskutował o tym i nie planuje zmiany na ten rok (chyba, że na Zgromadzeniu Walnym padnie ze strony członków i wygra głosowanie taki wniosek - Walne ma najwyższą władzę). Co prawda niska składka powoduje trochę "przymieranie głodem" PTR ale w tym roku jest nadzieja na jakieś pieniądze z 1%. Co do legitymacji, zwykle pierwsza tura zamówień (do firmy, która je produkuje) szła zdaje się w marcu, pewnie i w tym roku tak będzie więc przy wpłacie do końca lutego zapewne zdążysz na pierwsze rozdanie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Składka na 2014

Post autor: rafciodz »

Ja jestem za podniesieniem składki do kwoty między 65 a 75 zł, bez ulg tak jak było.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Składka na 2014

Post autor: Tofifi »

Rafał, a na co brakuje tych 15-25zl??? Obrazek
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Składka na 2014

Post autor: rafciodz »

Słuszne pytanie. Kierowałem się wynikiem finansowym za 2012 gdzie zapisana jest strata 1230 zł ( jest na stronie ). Mam też pewne przeczucia, że w tym roku struktura kosztów może się znacznie różnić od lat poprzednich. Może zmienić się finansowanie np. FM2014, realizowany jest projekt "Open Air" ( jest? ) jako projekt PTR, szykują się dwa grubsze wyjazdy promocyjne dla PTR w kwietniu i maju. Do tego mogą dojść warsztaty modelarskie. Na koniec zostawiłem promocję - żeby w modelarniach były banery, plakaty PTR...
Teraz pewnie ledwo wystarcza na opłacenie księgowości, domeny itp.

Sympatycy i członkowie PTR rozumieją chyba i akceptują ideę ruchu. Myślę, że zgoda na finansowanie projektów rakietowych jest w granicach statutowych i chęci przyłączenia się do tego typu inicjatyw, o FM nie wspomnę.

Moim celem było aby na wspomniane cele było powiedzmy 50zł netto ze składki, a te 15-25zł były na legitymacje, domenę, korespondencję, księgowość.


Ale poczekajmy. Niech inni się wypowiedzą. Czy struktura składki ( koszty stałe ) + 50 zł na projekty jest akceptowalna.
Free Your Mind
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Składka na 2014

Post autor: Adam »

Jak dla mnie dobry pomysł. PTR do tej pory w zasadzie nie uczestniczyło w żaden sposób (zwłaszcza finansowy) w aktywności poszczególnych członków czy grup. Chyba nadchodzi pora na zmianę tego. Potrzebne są jednak do tego pewne pieniądze a wkalkulowanie ich w składki jest najprostszą metodą na ich pozyskanie.
Warsztaty modelarskie mają zwykle swoje finansowanie ale Open Air już będzie wymagał odczuwalnego wkładu finansowego i pracy. Dobrze by było, żeby konkretni członkowie nie musieli wyłożyć tego z własnej kieszeni tylko po to, żeby PTR mógł się pochwalić projektem. Tak praktycznie jest do tej pory. Z drugiej strony, finansowanie projektów ze składek to taka sytuacja, w której wszyscy członkowie wykładają pieniądze, żeby PTR mógł się czymś pochwalić ale to chyba "zdrowsze" rozwiązanie.
Ja jestem za podniesieniem składki nawet do 100 zł.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Składka na 2014

Post autor: rawsock »

Proponuję poczekać do następnego roku, bo wtedy będzie wiadomo ile kasy da się zebrać z 1%.
Sebastian
Awatar użytkownika
sp1exb
*
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Re: Składka na 2014

Post autor: sp1exb »

Jakoś rok temu był poruszany ten temat i chyba czas coś postanowić na 2015. Tym bardziej że już niedługo także pokończą się ważności naszych legitek...
ODPOWIEDZ