Stowarzyszenie?

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

Ksp. :)

do licha ciężkiego czy nikt nie zauważył że w sumie to nie jest to co nas faktycznie kręci ?? :?: :!:



<span style="font-size: 18px; line-height: normal">Mnie kręci konstrukcja silników rakietowych a nie przerabianie kanalizy na HPR</span>



Kogo właściwie i co kręci :?: Może w ten sposób dojdziemy do jakiegoś koncensusu. ( jednym słowem BURZA MÓZGÓW )
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

OK - powiem tak. Kto podejmie się poprowadzenia tej sprawy?

Kto weźmie na siebie łażenie po urzędach?



Mam wrażenie, że wszyscy czekamy na taką osobę.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Faktycznie czekacie na taką osobę?

Ja zaczął bym od określenia celów i napisania statutu. Chcą już coś załatwiać, trzeba mieć już konkrety. Statut, cele, liczba członków.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Minal juz ponad rok i w dalszym ciagu nic sie w tym kierunku nie dzieje. Nasze rakiety lataja coraz wyzej, sa coraz wieksze i co za tym idzie coraz ciezsze. Moje ostatnie loty byly na wysokosc ponad 700m, a co na to przepisy Zeglugi Powietrznej :?: Mysle, ze zalozenie jakiegos Klubu czy Stowarzyszenia bedzie o wiele prostrze teraz -gdy jest jeszcze wszystko OK-anizeli w sytuacji gdy jakis tam "gryzipior" obsmaruje nas w jakims tam brukowcu. Chcialbym slyszec zdanie opinii publicznej, gdy w prasie pojawi sie taki temat: "Tylko 5cm dzielilo model rakiety od duzego samolotu pasazerskiego" ??? Moze w rzeczywistosci byly to 5km, ale kogo to interesuje!!! Najwazniejsza jest sensacja!. No a pozniej mozemy wystapic z wnioskiem o zalegalizowanie takiego Stowarzyszenia.

Paul
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Myślę, że dopóki nie zmniejszy się ilość odzysków "saperkowych", to nikt Nas nie ubezpieczy.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

W sumie powinno mi to byc obojetne- ja jestem ubezpieczony :D .... ALE !!!!

No wlasnie, chodzi o to ALE.

Moje ubezpieczenie jest wazne gdy:

- lot odbyl sie na atestowanym silniku

- mam zezwolenie na start od wlasciciela dzialki z ktorej lot sie odbywa.

- mam zezwolenie Urzedu Zegl. Pow.

- zostaly zachowane wszystkie (wymagane) srodki bezpieczenstwa przy starcie rakiety.



Z tego co widac jest jeszcze duzo do zrobienia!!! , albo i nie i dalszy rozwoj tego hobby pozostanie "partyzantka". Startuj i (w przypadku problemow) uciekaj!!!



Paul
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Z tym ubezpieczeniem to bym nie demonizował. Jeżeli nasza rakieta narobi komuś szkód to po prostu zapłacimy za nie z własnej kieszeni... i tyle.

Ktoś kto robi szkody i potem ucieka (a jest takich w Polsce sporo, mam na myśli np. stłuczki parkingowe) to jest zwykłym cieciem i jak sądzę nasze szanowne grono nie ma w swoich szeregach nikogo takiego.



Ostatnio odezwał się do nas pan Andrzej Kotarski (Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Astronautycznego), z sugestią spotkania się i odbycia rozmowy.

Oczywiście ochoczo zgodziliśmy się na spotkanie ale na razie nie ma odzewu, i trochę nie wiemy o co chodzi.

Miniejsza o to. Nikt z nas nie ma ochoty, czasu i pieniędzy aby odwalić za resztę robotę założenia stowarzyszenia.

Jeśli doszłoby do spotkania, to może dałoby się prowadzić nasze prace rakietowe pod egidą PTA :?: Odpadłaby wtedy cała procedura zakładania nowego stowarzyszenia, zapłaciłoby się składki w PTA i w ich imieniu starało o zgodę na jakieś większe loty. Może nawet jakiś ubezpieczyciel zrobiłby specjalne ubezpieczenie. Rzecz jasna gdyby się zgodzili...



Czy, jeśli dojdzie do rozmowy, zaproponować taki scenariusz :?:



pzdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

W końcu PTA jest od popularyzacji technik kosmicznych. Ja i Ksard próbowaliśmy rozmawiać z modelarzami stowarzyszonymi w aeroklubie, ale Nas normalnie olali. Może z PTA się uda.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Czyli rozumiem że Jaskiniowiec jest za.

Czy ktoś jeszcze zechce wyrazić swoje zdanie na temat poruszenia w rozmowie ewentualnego włączenia się do PTA :?:



pzdr
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Ja też jestem za.

Ale z nimi faktycznie jest kiepski kontakt.

Może ktoś natknął się już na tą stronę: http://znek.astronet.pl/pl/powitanie.html Jest tam miedzy innymi konkurs na budowę rakiety z kamerą na pokładzie. W zeszłym roku próbowałem się dowiedzieć czegoś więcej o nim i się nie udało. Pisałem do kilku osób (w tym do Andrzeja Kotarskiego) i nikt nawet mi nie odpisał.
ODPOWIEDZ