Stowarzyszenie?

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Post autor: kermit »

Ksp :)

Robercik napisał:

Czy ktoś jeszcze zechce wyrazić swoje zdanie na temat poruszenia w rozmowie ewentualnego włączenia się do PTA Question



Jestem za tym jeśli można nie wyważać otwartych drzwi to po co się trudzić?
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Tak wlasciwie , to myslalem o czyms takim jak np. impreza kolo Lipska - "Rote Jahne". Z pewnoscia byla by to wspaniala atrakcja nie tylko dla prasy!!! Ale by do czegos takiego mialo dojsc, to musi to byc impreza legalna. Ze cos takiego jest w Polsce mozliwe pokazuja nam modelarze sportowi. Moze by cos pomyslec w tym kierunku!!!



Paul
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

he, he, he - no to działamy na dwóch frontach niezależnie od siebie :D :!:



http://astro4u.net/yabbse/index.php?top ... #msg214658

:wink:



A może to dobry znak?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

No to zobaczymy co z tego wyjdzie. Polskie Towarzystwo Astronautyczne ma za sobą historię, pewne tradycje i nie jest nowością. to dobrze, bo praca pod auspicjami PTA powinna być traktowana poważniej.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

PTA

Post autor: robercik »

Cześć

No więc Panowie, odbyłem właśnie godzinną rozmowę z Andrzejem Kotarskim, korzystając z mojego pobytu w Warszawie.



Krótko mówiąc, w moim odczuciu, stworzenie działu rakietowego w PTA właśnie się odbyło :P .

Dział ma skupić twórców i entuzjastów rakiet eksperymentalnych, umożliwiając także prace nad paliwem rakietowym.

Z organizacją zlotów rakietowych pod szyldem PTA i prezentacją osiągnięć na forum międzynarodowym nie powinno być problemu.



Co do projektu lotu na 10km, określiłem że wykonamy go sami, ale PTA chętnie nawiąże współpracę medialną i postara się pomóc w organizacji miejsca startu.



Co do przyszłych projektów rakietowych, jest zainteresowanie rozwijaniem dziedziny rakiet nośnych pod szyldem projektów naukowych szytych na miarę skromnego budżetu.

Andrzej Kotarski ma porozmawiać z zarządem Towarzystwa o tych planach i przedstawić jakie to projekty związane z rakietami byłyby na chwilę obecną interesujące dla PTA.

Mam otrzymać także typową dokumentację projektową, jaka będzie niezbędna do starania się o fundusze.



Brzmi nieźle co :?:



pzdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Ufff...Najchętniej poddał bym się entuzjazmowi, ale czas pokaże jak to będzie. Oby tak, jak sie to rysuje na chwilę obecną. Cóż, czas się zapisać do PTA.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



A może jeszcze tutaj zadziałamy?



ORGANIZATORZY:

MŁODZIEŻOWE STOWARZYSZENIE „SOLIDEO”

PODKARPACKIE AMATORSKIE STOWARZYSZENIE ASTRONOMICZNO-ASTRONAUTYCZNE.

Marcin Mazur, Marcin Polar.

POLSKIE TOWARZYSTWO ASTRONAUTYCZNE

STUDENCKIE KOLO ASTRONAUTYCZNE

MARS SOCIETY POLSKA

BLIŻEJ GWIAZD.PL





HAPPENING:

„DOGONIĆ KOSMOS IV” –

40 rocznica lądowania na Księżycu.





Astro-zlot a dokładnie "Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Nauk Kosmicznych" odbędzie się miedzy 16 a 19 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym na Foluszu, zlot organizowany jest z rozmachem, wpisany jest w obchody 40 rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu, których uświetnieniem ma być happening Dogonic Kosmos, organizowany już po raz czwarty.



W ramach happeningu, a tym samym i uczestników zlotu czeka:



W ramach obchodów happeningu odbędą się/zaprezentowane zostaną:



16-30.07.2009 Wystawa pt. "Dogonić Kosmos"

16-30.07.2009 Wystawa Astro-Expo pt. "Najlepsze amatorskie astrofotografie 2008 roku"

16-19.07.2009 Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Sympatyków Nauk kosmicznych

17.07.2009 Spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim

17.07.2009 Spotkanie z uczestnikami finału Odyseji Kosmicznej 2001 - http://odyseja.interia.pl/final.html

18.07.2009 Pierwszy Podkarpacki Piknik Naukowy, a w jego ramach: Piknik Rakietowy, Giełda Sprzętu Astronomicznego, Piknik Meteorytowy, spotkania z fanami Star Wars i Star Trek

18.07.2009 Otwarte spotkanie z astronautami NASA, ESA: L.Eyharts 'em, Jay Apt (negocjacie)

19.07.2009 Kino Syrena - pokaz filmu pt. "The Dark Side Of The Moon"

16-30.07.2009 Warsztaty w " Klubie Błękitnego Parasola" na temat: "Twoja wizja życia w Kosmosie".
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

:wink: Bardzo sie ciesze, ze samo przypomnienie tematu wywolalo tak wielki rezonans!!! Panowie tak trzymac !!!!!

Pozdrawiam i zycze sukcesow w tym kierunku



Paul
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Jeśli można pojawić się na tym zlocie aby pokazać amatorski ruch rakietowy to jak najbardziej, ale jak widzę grafik jest napięty i zostało mało czasu :) .



Natomiast dzisiaj dostałem propozycję wygłoszenia referatu na organizowanej przez PTA w drugiej połowie października konferencji, dotyczącej rakiet i napędu rakietowego. Jest to okazja do poznania się i zaprezentowania naszych osiągnięć i planów na przyszłość.

Myślę że jest to rozsądna propozycja zanim sformalizujemy nasz udział w PTA. Można się dobrze zaprezentować i będzie okazja spotkać ludzi z PTA.

Prezentacja naszych poczynań miałaby trwać około 20 minut.



Ja chciałbym pokazać projekt Strieła9, RTP1 i RTP2 (strzał we wrześniu).

Pogadajmy na Skype o tym co kto chciałby ująć w tym referacie.





pzdr
andrzej.kotarski
*
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polskie Towarzystwo Astronautyczne
Kontakt:

Post autor: andrzej.kotarski »

Witam Kolegów,



Dlaczegoby nie utworzyć sekcji rakietowej w ramach istniejącego stowarzyszenia naukowego w Polsce? Stworzenie Regulaminu Sekcji w takim stowarzyszeniu jest łatwiejsze niż zakładanie nowego stowarzyszenia. Przy okazji można byłoby rozpracować temat legalnego opracowywania technologii rakiet w ramach działalności naukowo-badawczej stowarzyszenia.



Przy okazji przeglądałem tłumaczenie regulaminu Klubu Rakietowego Tripoli i warto byłoby je doszlifować do brzmienia zrozumiałego dla naszych prawodawców.



Tyle z mojej strony.



Pozdrawiam,



Andrzej Kotarski
ODPOWIEDZ