IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2013

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2013

Post autor: gregores »

Witam! 8 czerwca 2013 w Rzeszowie odbędzie się IV edycja Pikniku Wiedzy, szczegóły tutaj:
http://www.dzienodkrywcow.pl
Mam nadzieję, że również w tym roku PTR będzie obecne z licznymi eksponatami!? :shock:
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
bartek.p
Modelarz FAI
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 22 mar 2013, 18:06

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów

Post autor: bartek.p »

Jeśli będę miał czas to napewno się wybiorę, a poza tym mieszkam blisko (godzinę drogi).
Chciałbym zobaczyć tak profesjonalne modele rakiet i jakość jaką prezentuję PTR. :smile:
Dzięki za informację.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów

Post autor: Adam »

Witam!
bartek.p pisze: tak profesjonalne modele rakiet i jakość jaką prezentuję PTR. :smile:
Trochę to trąci sarkazmem ale mam nadzieję, że to moja nadinterpretacja :wink:
Myślę, że PTR zdecydowanie zjawi się na Pikniku ale szczegóły jeszcze są do doprecyzowania.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów

Post autor: gregores »

Adam pisze:Witam!
bartek.p pisze: tak profesjonalne modele rakiet i jakość jaką prezentuję PTR. :smile:
Trochę to trąci sarkazmem ale mam nadzieję, że to moja nadinterpretacja :wink:
Myślę, że PTR zdecydowanie zjawi się na Pikniku ale szczegóły jeszcze są do doprecyzowania.
Pozdrawiam!
Ja też mam nadzieję, że nie był to sarkazm bo każdy powinien sobie zdawać sprawę, że są to modele amatorskie wykonywane w warunkach chałupniczych (choć napewno są modele i modele :wink: ). Ale mam nadzieję, że barte.pl sam nam wyjaśni co dokładnie miał na myśli!?
Przy okazji to wielkie słowa uznania dla ekipy chyba głównie krakowskiej, która w zeszłym roku zorganizowała stoisko PTR a potem przez cały dzień odpowiadała na pytania "co to jest rakieta?" :wink: - pełen szacunek, podziw i podziękowania!!! Fajnie, że w tym roku też są plany zaprezentowania PTR na wspomnianym Pikniku! Tak przy okazji to nasuwa mi się pytanie do władz PTR: Czy PTR dąży do pozyskania w swoich szeregach większej liczby członków czy raczej stawia na małą grupę konkretnych zapaleńców w liczbie ok. 30 członków? W mojej ocenie (a póki co nie jestem jeszcze członkiem PTR) fajnie byłoby aby PTR mógł pochwalić się np. 1000 głów w swoich szeregach. Taki Piknik Wiedzy jest doskonałym miejscem aby zasilić w swoje szeregi młodych ludzi, którzy może dopiero poszukują swoich pasji i zainteresowań. Myślę, że priorytetem powinno być ukierunkowanie zwiedzających aby po powrocie z Pikniku do domu weszli na stronę PTR i wnikliwiej zainteresowali się modelarstwem rakietowym, które dla wielu w przyszłości może stać się oknem do szerszych zainteresowań w dziedzinie np. "kosmonautyki". Myślę, że każdy odwiedzający stoisko powinien otrzymać wizytówkę PTR z adresem mailowym oraz z hasłem zachęcającym do odwiedzenia strony np: "Wejdź i zbuduj swoją rakietę". Dla najmłodszych odwiedzających stronę można by stwozyć dział i np: umieścić kilka małych projektów w pdf rakiet z papieru, do postawienia na półce z logo PTR. Zapraszam do ogólnej dyskusji i do pomysłów!
Z pozdrowieniami na dzisiejszy dzień:
http://nt.interia.pl/technauka/news-na- ... nId,952842
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów

Post autor: KSard »

gregores pisze: Tak przy okazji to nasuwa mi się pytanie do władz PTR: Czy PTR dąży do pozyskania w swoich szeregach większej liczby członków czy raczej stawia na małą grupę konkretnych zapaleńców w liczbie ok. 30 członków? W mojej ocenie (a póki co nie jestem jeszcze członkiem PTR) fajnie byłoby aby PTR mógł pochwalić się np. 1000 głów w swoich szeregach. Taki Piknik Wiedzy jest doskonałym miejscem aby zasilić w swoje szeregi młodych ludzi, którzy może dopiero poszukują swoich pasji i zainteresowań. Myślę, że priorytetem powinno być ukierunkowanie zwiedzających aby po powrocie z Pikniku do domu weszli na stronę PTR i wnikliwiej zainteresowali się modelarstwem rakietowym, które dla wielu w przyszłości może stać się oknem do szerszych zainteresowań w dziedzinie np. "kosmonautyki". Myślę, że każdy odwiedzający stoisko powinien otrzymać wizytówkę PTR z adresem mailowym oraz z hasłem zachęcającym do odwiedzenia strony np: "Wejdź i zbuduj swoją rakietę". Dla najmłodszych odwiedzających stronę można by stworzyć dział i np: umieścić kilka małych projektów w pdf rakiet z papieru, do postawienia na półce z logo PTR. Zapraszam do ogólnej dyskusji i do pomysłów!

Witam

Odpowiedź na pierwsze pytanie:

TAK -dążymy do pozyskania maksymalnej liczby członków naszego Stowarzyszenia !

Od samego początku staramy się zintegrować środowisko "rakietowców" i to nie tylko poprzez wstąpienie do PTR. Uczestniczymy w wielu imprezach.
Jednak jak widać nie wszyscy czują potrzebę działania na rzecz PTR.
Dziwne - zastanawiam się, co jest tego przyczyną, bo samych forumowiczów jest już blisko pół tysiąca. ( przy okazji zapytam, czemu Ty jeszcze nie zapisałeś się do nas? co Cię powstrzymuje? )
Na Pikniku Wiedzy byliśmy chyba już dwa albo 3 razy, jednak nasza obecność nie przełożyła się na wzrost zainteresowania tematem rakietowym w naszym społeczeństwie.

W tym roku Zarząd podjął decyzję o drastycznym obniżeniu składki członkowskiej, aby wyeliminować i tą ewentualną przeszkodę. NIE ZA SKUTKOWAŁO ! Nawet powiem więcej - starzy członkowie również nie wszyscy odnowili swoje członkostwo.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: rafciodz »

Cześć
"gregores"
Jestem w PTR niemal od samego początku. Nigdy nie byliśmy zamkniętą grupką 30-tu pasjonatów. Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci dla wszystkich modelarzy. Nie mniej należy pamiętać iż dotychczas byliśmy stowarzyszeniem tylko i wyłącznie RDM. To jest główny kierunek działalności i stąd pewnie to wrażenie wyalienowania od wszystkich początkujących modelarzy i innych hobbystów - powoli się to zmienia.
Następnym powodem tej izolacji może też być inżynieryjny charakter forum - to początkującego odstrasza - informacja od moich chłopaków ( 10-15lat ).

Budowa dużych rakiet to konieczność posiadania sporej wiedzy, umiejętności i co równie ważne dostępu do pewnych urządzeń i maszyn ( zresztą w pierwszych formularzach dla rekrutów - były to obowiązkowe pola do wypełnienia ).

Zdobycie tej wiedzy i wstępnego doświadczenia od kandydatów do PTR uważamy za jeden z warunków bezpieczeństwa przy budowie dużych rakiet. Nie możemy tego traktować po "macoszemu" - koledzy udostępnili literaturę, z czasem zebrało się też wiele wątków porad - jednak najważniejsze to samozaparcie i chęci do zdobycia tej wiedzy. Tego raczej nie zmienimy - nie będziemy nikogo "na siłę namawiać", lub "przyklepywać" nieprzemyślane pomysły - stąd częsta "twarda" krytyka. Jestem jak najbardziej za tym, żeby tak pozostało.

Ostatnio zwróciliśmy jednak uwagę na potrzebę budowy małych modeli, ale jako wstępu do RDM. Zwykłe modelarstwo jest doskonałym miejscem na zdobycie wiedzy i doświadczenia. Umożliwia też płynne przejście do RDM.
Wszyscy obecni tutaj mają gdzieś na półce modele latające na silnikach B,C,D itd. Co do planów małych modeli to jest ich tu sporo, są wątki jak je budować. Trzeba jedynie użyć opcji "szukaj" dostępnej na forum - tego też wymagamy ( umiejętności znajdowania informacji - a nie zasypywania forum pytaniami ).

Żeby zaadoptować się do klimatu forum trzeba trochę czasu, twardej skóry, a potem to już z górki :smile:.

Na koniec dodam, że mile widziani są też pasjonaci innych specjalności - zresztą widać to po projektach. Entuzjaści budowy urządzeń elektronicznych, fascynacji filmowania, fotografowania, programowania itd też znajdą sobie tutaj zajęcie :smile:

Gdy już przebrnie się przez to wszystko wtedy naturalnym staje się przystąpienie do PTR - i stąd pewnie taka a nie inna liczba członków i ich rotacja. O niszowym i dość drogim hobby ( jakim jest modelarstwo RDM - co jest absolutnie przemilczane na forum ) nie wspominam - bo to czynniki naturalne. Nie mniej popularność i zainteresowanie tą dziedziną rodzinnej rozrywki rośnie i w naszym interesie jest aby rosła dalej.
Piknik w Rzeszowie jest niebywałą okazją na zapoznanie się z nami, jednak reszta jest w rękach zainteresowanych.
To oni muszą zdecydować czy chcą okryć się: " Wieczną chwałą zdobywców przestrzeni" - :grin:
Pozdrawiam
Free Your Mind
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: jaskiniowiec »

Stara ekipa (Aga + jaskiniowiec) chętna do zaliczenia kolejnej odsłony "Dni Nauki" w Rzeszowie. Praktykę już mamy...
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów

Post autor: gregores »

KSard pisze: Witam
Odpowiedź na pierwsze pytanie:
TAK -dążymy do pozyskania maksymalnej liczby członków naszego Stowarzyszenia !
Od samego początku staramy się zintegrować środowisko "rakietowców" i to nie tylko poprzez wstąpienie do PTR. Uczestniczymy w wielu imprezach.
Jednak jak widać nie wszyscy czują potrzebę działania na rzecz PTR.
Dziwne - zastanawiam się, co jest tego przyczyną, bo samych forumowiczów jest już blisko pół tysiąca. ( przy okazji zapytam, czemu Ty jeszcze nie zapisałeś się do nas? co Cię powstrzymuje? )
Na Pikniku Wiedzy byliśmy chyba już dwa albo 3 razy, jednak nasza obecność nie przełożyła się na wzrost zainteresowania tematem rakietowym w naszym społeczeństwie.
W tym roku Zarząd podjął decyzję o drastycznym obniżeniu składki członkowskiej, aby wyeliminować i tą ewentualną przeszkodę. NIE ZA SKUTKOWAŁO ! Nawet powiem więcej - starzy członkowie również nie wszyscy odnowili swoje członkostwo.
Witam! Modelarstwem rakietowym zajmuję się od niespełna 3 miesięcy (pomijając z dzieciństwa petardy oraz małe rakietki ze "Składnicy Harcerskiej" - starsi pewnie pamiętają takie sklepy, pomijając również szersze zainteresowania astronomią i kosmonautyką.) Dlatego wydaje mi się, że to jeszcze nie czas dla mnie wstąpienia w szeregi wąskiej profesjonalnej grupy PTR? Pewnie w tym roku to i tak już musztarda po obiedzie! Nie wiem także czy to moje zainteresowanie modelarstwem rakietowym to raczej chwilowe hobby czy może już większa przygoda życia? Na razie moim planem na najbliższe miesiące jest wysłanie swojego avatara w przestrzeń troposferyczną :wink: ! Dziwi mnie trochę nieodnowienie członkostwa przez niektórych starych członków! Co do IV Pikniku Wiedzy w Rzeszowie - liczę na ciekawe stoisko PTR także w tym roku. Póki co wracam do pracy i pozdrawiam wąską grupę członków PTR jak i szeroką grupę forumowiczów.
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: Tofifi »

Ja nie specjalnie zgodzam się z założeniami - tańsza składka = więcej członków. Osobiście mam inne odczucia.
Nie zgodzę się również z wypowiedzią Rafała. Bynajmniej nie krytukuję go, aczkolwiek ja widzę to zupełnie inaczej.

W ogóle to założenia PTRu co do naboru nowych członków są zupełnie błędne ale to chyba nie w tym temacie powinno być poruszane. - Porponuję utworzenie nowego tematu gdzie chętni przedyskutują kwestię "wąskich szeregów"


Gregoros - również i ty blędnie myślisz - PTR to nie jest wąskie grono inżynierów, są tutaj także zwyczajni ludzie - tacy jak ja.
Wcale nie musisz wysyłać rakiety na orbitę, aby do nas dołączć, a kto wie, czy po dołączeniu do nas nie będziesz miał jakiegoś wkładu w dalszy rowzój PTRu, i budowy czegoś "większego".

W końcu lepiej działaś w grupie niż na własną rękę. Kiedy przystapisz do PTRu przejedziesz się na FM, wejdziesz w nasz skład, poznasz wielu ciekawych ludzi, poszerzysz nie tylko kontakty ale również horyzonty myślowe, a przy tym to co robi się razem cieszy bardziej! Obrazek
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: gregores »

To już w najbliższą sobotę! Patrz na plan rozmieszczenia stoisk na "Piknik Południowy" następnie niebieski „Plac Przestrzeni” a kolejno na „Kosmiczna Wioska” i już jesteśmy przy namiocie PTR: (kto będzie obecny?)
http://www.dzienodkrywcow.pl/
Ech…szkoda tylko, że nie będzie mnie raczej w tym dniu w Rzeszowie. :cry:
DO4.jpg
DO4.jpg (129.43 KiB) Przejrzano 9836 razy
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ