IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2013

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: jaskiniowiec »

Cóż Gregores, pewnie Ciebie nie było, ale my byliśmy. Jesteśmy już po imprezie, którą mogę ocenić jako bardzo udaną. Pogoda dopisała, ludzi nie było wiele, ale Parę obiecujących kontaktów nawiązano. Co to przyniesie, pokaże czas. Jako że jeden obraz to więcej niż 10000 słów, zacznę od zdjęć:

Widok mieliśmy na zamek.
Obrazek

Adam pozycji "zwarty i gotowy"
Obrazek

Ludzie byli na ogół ciekawi i chętnie słuchali co się do Nich mówi. Był "kontakt".
Obrazek

Adam przed wywiadem do radia
Obrazek

Dumni. Patrzcie na rakietki.
Obrazek

Panorama kosmicznej wioski zrobiona przez Agnieszkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: rafciodz »

Fajne fotki. Rzeczywiście jakby mniej ludzi.
A co za radio brało wywiad z prezesem?
Panorama kapitalna. Jak widziałem to Marsjanie skromniutko... za to po lewej zacne towarzystwo ;-)
Dobra robota!
Free Your Mind
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: jaskiniowiec »

A co miało pokazać Mars Society Poland? Marsjan? Oni maja kłopot z takimi akcjami. To ważne i zacne stowarzyszenie, ale mało spektakularne.
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: gregores »

jaskiniowiec pisze:Cóż Gregores, pewnie Ciebie nie było, ale my byliśmy. Jesteśmy już po imprezie, którą mogę ocenić jako bardzo udaną. Pogoda dopisała, ludzi nie było wiele, ale Parę obiecujących kontaktów nawiązano. Co to przyniesie, pokaże czas.



Cześć Andrzej! Cieszę się, że po raz kolejny PTR mógł zaprezentować się i przybliżyć mieszkańcom Rzeszowa wiedzę naukowo-techniczną w temacie budowy statków powietrznych i pojazdów kosmicznych o napędzie rakietowym. Myślę, że coraz bardziej świadomość społeczna się zmienia i doceniana zostaje tematyka szeroko pojętej eksploracji kosmosu. W Polsce jak dotąd „grawitacja” była silniejsza niż w innych krajach i nie pozwalała oderwać się i spojrzeć dalej poza niebiosa! :wink: Ale to się powoli zmienia i młodzi ludzie będą coraz bardziej zainteresowani tematyką kosmiczną oraz szerszym spojrzeniem na Universe. I w tym miejscu dużą rolę mogą odegrać takie organizacje jak PTR aby uświadomić młodym ludziom, że kosmos jest w ich zasięgu. Uważam, że w dobie rozwoju telekomunikacji satelitarnej, meteorologii itp… młodzi ludzie nabierając doświadczenia i wiedzy np. w budowaniu małych rakiet edukacyjno-doświadczalnych, w przyszłości mają dużą szanse zajmować się podobnymi tematami zawodowo…(dla dobra i rozwoju „Ludzkości”)!
Żałuję, że nie mogłem pojawić się razem z córkami na pikniku, bardzo chciałem z Wami się spotkać i porozmawiać. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również PTR będzie obecny na „V Pikniku”… ale mam nadzieję, że spotkamy się może wcześniej! Pozdrawiam…
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Interaktywny Piknik Wiedzy"Dzień Odkrywców" Rzeszów 2

Post autor: Adam »

Witam!
rafciodz pisze:Rzeczywiście jakby mniej ludzi.
A co za radio brało wywiad z prezesem?
Panorama kapitalna. Jak widziałem to Marsjanie skromniutko
Ilość ludzi była zmienna w czasie, chwilami robiło się tłoczno.
Zdaje się, że Radio Rzeszów. Trochę mnie zaskoczyli wejściem na żywo :shock: mam nadzieję, że głupot nie plotłem :grin:
MSP miało jednoosobową reprezentację i stoisko z jednego laptopa. Zainteresowanie jednak też było więc chyba nie poszło tak źle.
Zastanawialiśmy się wstępnie nad pomysłem odpalenia hybrydowego silnika w Rzeszowie. Jeśli mieli byśmy wsparcie jakiejś firmy od pirotechniki i błogosławieństwo organizatorów, to możnaby narobić łomotu :mrgreen: Pomysły mogą tu być dwa - albo zmontować małą, przezroczystą komorę spalania, żeby było widowiskowo i bezpiecznie, i odpalać ją wielokrotnie, albo jechać na maksa i walnąć jeden test w większej skali. To z oczywistych przyczyn bardziej problematyczne :roll: Byli jednak jacyś chemicy, którzy narobili dymu i smrodu, to może i nam by się udało :wink:
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ