Zmiana statutu na potrzeby OPP

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: KSard »

rawsock pisze:Czy zakładamy osobny dział forum czy zmieścimy się pod sprawami organizacyjnymi?
Obrazek


Dzięki za wyrażenie zgody.
Na pewno wiele osób pomoże w tym temacie.
Ja już na stronie głównej zamieściłem info o OPP.
Teraz chodzi o upowszechnienie tej informacji w sieci.

Myślę, że dzisiaj wyślę do wszystkich forumowiczów maila z powiadomieniem o tym fakcie.

Chyba trzeba będzie założyć nowy temat - Marketing OPP.
Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. Wszelkie uwagi i działania mile widziane.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: Adam »

Grrrrr, zeżarło mi posta...
Rawsock załóż dostępny dla wszystkich temat o zbiórce materiałów foto i video ze wszystkim, co może się okazać pomocne w tworzeniu ulotek, plakatów i filmików służących w celu promowania 1% dla PTR. Najlepsze byłyby tu materiały z warsztatów i modelarni. Jak będą dobre materiały w jednym miejscu to poskłada się z tego parę wersji plakatów czy ulotek do druku.
Pytanie do Placka czy nie zarżniemy forum nadmiarem załączników?
Ktoś biegły w języku też poszukiwany do napisania fajnego, przekonującego teksu a'la "Kup Pan cegłę".
Dodatkowo, warto chyba też zbierać pomysły na jakieś fajne hasło marketingowe. "Jeden procent bliżej marzeń" albo jakoś tak :oops:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: rafciodz »

Sądzę, że materiały można wrzucać na dysk googla do tego założony a chętnym rawsock podrzuci hasło/login - forumowe rozwiązanie jest uciążliwe (3 załączniki)
Free Your Mind
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: przemo »

Adam pisze:... Najlepsze byłyby tu materiały z warsztatów i modelarni......
Witam
To jest najbardziej naturalny objekt tematyczny dla marketingu.
Bo przecież niezorientowanych, ludzi z zewnątrz, a na takich nam przecież zależy, nie nakłonimy dwoma zgrabnymi hasłami, że rakiety badawcze, eksperymentalne itp to nie broń. (a takie reakcje spotykam)
Warsztaty, modelarnie, zloty - to podstawowy kierunek dla OPP
Ale jest jeszcze jeden szczegół. Odbiorcą hasła/eł marketingowego są w części rodzice, bo to oni się rozliczają. :mrgreen:
Oczywiście mówię o sytuacji, w której to dziecko miałoby być uczastnikiem takiej aktywności, bo przecież dorośli też mogą "wstępować" do modelarni, ale tym razem nie o tym.
Skoro do rodziców to zakładam, że do rozsądnych, którym ważny jest los, wykształcenie i wychowanie ich dzieci.

Ale do rzeczy - subiektywnie uważam, że nielimitowany komuter, gry i wszystkie społecznosciówki w rękach młodych podatnych ludzi to zguba.
To może być jeden z kierunków gdzie "iść" z akcją.
Może (nie mogę nic jednego, zwięzłego póki co zaproponować) mogłoby być w stylu:
"Pozwól swojemu dziecku rozwijać wiedzę i zainteresowania.....
"Pomóż dzieciom uwolnić się od wirtualnej rzczywistości....
"Jeśli będzie alternatywa to fejsbuk nie będzie jedynym zajęciem młodych... (z fejsbukiem to wiadomo że po imieniu nazwać nie można :wink: )
itd itp

(Jeszcze pomyślę nad hasłami)

pozdrawiam
Przemo

P.S. Ze swojej strony dodam jeszcze, że mój odpis już mamy. Wypełniam też kilku znajomym PITY corocznie, jest im bez różnicy na jaki OPP pójdzie więc też nie będzie problemu. Zachęcam innych, którzy biegle PITy wypełniają aby też innym w zeznaniu pomagali :wink:
Wspominałem też już gdzieś, że super "celem" byłoby zaprzyjaźnione biuro rachunkowe, które PITy wypełnia wielu "Kowalskim".
Mam dwie strony intenetowe i umieszczę na nich odsyłacze do strony PTRu z info o 1%. Nie są jakieś szczególnie uczęszczane, ale zawsze coś.


Edyta 19:42 > tak na szybko, niechlujnie, ale o taką ideę mi chodziło. Zdjęcie zniekształciłem bo nie mam praw. Zlot chyba "nasz" więc dałem na żywca.
nastolatek-przy-komputerze_629x429.jpg
nastolatek-przy-komputerze_629x429.jpg (117.33 KiB) Przejrzano 10702 razy
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: rawsock »

Adam pisze:Rawsock załóż dostępny dla wszystkich temat o zbiórce materiałów foto i video ze wszystkim, co może się okazać pomocne w tworzeniu ulotek, plakatów i filmików służących w celu promowania 1% dla PTR.

Założyłem wątek. Jeżeli będzie osobny dział, to się najwyżej przeniesie.

Co do samego wydźwięku reklamy, to wydaje mi się że można, a nawet trzeba, przygotować kilka wersji tematycznych w zależności od grupy wśród której ewentualnie będzie się takowe ulotki rozdawać. Np. jeżeli ja będę rozdawał w pracy gdzie są sami młodzi inżynierowie, to ulotka mówiąca o rozwoju polskich technologii rakietowych jest bardziej przekonująca niż o dzieciach czy edukacji. Z kolei w scenariuszu o którym pisał przemo, zdecydowanie jego wersja jest lepsza. Najlepiej byłoby więc przygotować ze dwie wersje tematyczne ulotek i z 1-2 plakatu o większym formacie. Filmik promocyjny pewnie wystarczy jeden ze wszystkim.
Sebastian
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: rawsock »

Pierwszy PIT na PTR właśnie poszedł :). Trzeba uważać na niekompetentne baby w US (sorry jak ktoś pracuje w US, wiem że nie można uogólniać ale niektóre są zwyczajnie tępe) które posługując się starą listą twierdzą że nie wiedzą o co chodzi z tym KRS.
Sebastian
Copernicus
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: Copernicus »

Gratuluję Panowie,

przy okazji podpytam, gdyż z tego co wiem organizacja mająca status OPP musi co roku poddawać swoje sprawozdanie finansowe kontroli biegłego rewidenta. Mnie w pracy takie badanie kosztowało 12 tys. PLN.
Czy badaliście ten temat, jak to wygląda w przypadku organizacji pozarządowych - mam na myśli ten koszt biegłego rewidenta?


pozdrawiam,

Maciej Jakimiec
Copernicus Project

PS. my formalne wymogi w statucie mamy uregulowane od początku, a okres 2 lat mija nam oficjalnie w tym roku kalendarzowym.
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: rawsock »

Hej,
OPP nie podlegają wymogowi badania przez biegłego (art. 64 ustawy o rachunkowości). Jest wymóg składania sprawozdań finansowych, ale są do tego gotowe formularze i raczej nie powinno to być specjalnie bolesne, tym bardziej że nikt tej kasy nie będzie defraudował :).
Sebastian
Copernicus
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: Copernicus »

rawsock pisze:Hej,
OPP nie podlegają wymogowi badania przez biegłego (art. 64 ustawy o rachunkowości). Jest wymóg składania sprawozdań finansowych, ale są do tego gotowe formularze i raczej nie powinno to być specjalnie bolesne, tym bardziej że nikt tej kasy nie będzie defraudował :smile:.

broń boże nie miałem na myśli defraudacji. Po prostu tak mi utkwiło w pamięci, że takowy obowiązek jest.
My i bez OPP składamy sprawozdanie i publikujemy je na stronie internetowej:

http://copernicus-project.org/dzial,165 ... _finansowe

dzięki za info,

pozdrawiam,

Maciej Jakimiec
Copernicus
**
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zmiana statutu na potrzeby OPP

Post autor: Copernicus »

dodatkowo doczytałem tu:

http://poradnik.ngo.pl/x/425034

pozdrawiam,

Maciej
ODPOWIEDZ