LRE Drawsko 2011

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: KSard »

No wiesz !!!!
Cała Polska o tym mówi ;)

Oglądnij z uwagą i ze zrozumieniem film zamieszczony kilka postów niżej, a dowiesz się.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: Tofifi »

Moja wina, nie oglądam nigdy napisów końcowych :mrgreen:
3741 to dobry wynik, gratulacje! Aczkolwiek myślałem że rekord polski to 5-6km
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: KSard »

Tofifi pisze:Moja wina, nie oglądam nigdy napisów końcowych :mrgreen:
3741 to dobry wynik, gratulacje! Aczkolwiek myślałem że rekord polski to 5-6km

Jak widzisz - wynik niezbyt wygórowany i sądzę, że masz szansę w niedalekiej przyszłości ten wynik poprawić.

Martwi mnie natomiast inna sprawa - słaba orientacja w tym, co się dzieje w naszym środowisku wśród członków naszego środowiska. Trzeba by to zmienić.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: Tofifi »

No raczej za kilka lat.... Aczkolwiek rzucam hałsło: Białystok też musi mieć swojego pogromcę macha :mrgreen:

Ma jeszcze takie tylko pytanie:

Skąd ta taktyka do dążenia na wysokie pułapy jedyne przy prędkościach ponad dźwiękowych?
To jest jedyna słuszna droga?

Ok, rozumiem, większa prędkość to większa energia kinetyczna i im ona większa tym wyżej polecimy. Ale przecież ten sam efekt można by uzyskać stosując silniki o małym ciągu ale pracujące dużo dłużej? Ew pokuszenie się o silniki marszowe?
Czy chodzi o to, że przechodzenie przez barierę dźwięku jest najoptymistyczniej pod względem możliwości silnika i czasu jego pracy?

Sam kiedyś zastanawiałem się nad silnikiem który byłby podzielony na pierwsze np 5 ziaren które dadzą kopa a następne 5 ziaren spalających się dużo spokojnej, problem to niestety (chyba) konieczność stosowania dysz o zmiennej krytycznej?

Tutaj przychodzi mi na myśl coś w rodzaju silnika na karmel i amonówkę, gdzie ziarna bliżej dyszy amonowe potrzebują dużego zacisku, a po ich wypaleniu się przepala się przegroda np z innego wolno palącego się paliwa i odkryty zostaje karmel który miałby już inny zacisk.

Oczywiście, lepiej robić 2 stopniową bo po co za sobą ciągnąć zbędny balast, ale jak na razie 2 stopnie to trudny temat...
Czy źle myślę?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: jaskiniowiec »

I dobrze, i źle. Przejście do prędkości naddźwiękowych jest w dużej mierze spowodowane faktem braku trudnego do realizacji silnika o długim czasie pracy. Zrób osłonę termiczna korpusu oraz dysze, które wytrzymały by np 20 sekund pracy silnika z temperaturą palenia 2700stC.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: Tofifi »

No fakt! Zapomniałem, że czas "grzania" też ma znaczenie...
A jak Ci wyszło 2700*C? jeżeli mowa o karmelku to on się spala w 1400-1500 około.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: robercik »

Cześć
Tofifi pisze:Moja wina, nie oglądam nigdy napisów końcowych :mrgreen:
3741 to dobry wynik, gratulacje! Aczkolwiek myślałem że rekord polski to 5-6km

Tofik, litości, jak będziesz dalej tak się miotał na forum to zamiast gwiazdki zarobisz wkrótce sianopisa :neutral:

Apropo rekordu Polski to należy on do Zbyszka Kapelana z tego forum - ponad 10 000 metrów.

pzdr
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: Paul »

Witam,

Za siedmioma rzekami, za siedmioma gorami .......... :lol:
Apropo rekordu Polski to należy on do Zbyszka Kapelana z tego forum - ponad 10 000 metrów.
Lot tej rakiet mial sie ponoc odbyc pare lat temu, gdzie nasi modelarze nie znali jeszcze czegos takiego
jak UWS , D-Mag, SALT , ALTIMAX , lub podobne. Jak do tej pory to nikt tej rakiety nie widzial, a osiagniety pulap - o ile taki lot sie odbyl- byl chyba szacowany "na oko".
Nasze rakiety znikaja nam z oczu po osiagnieciu ok. 1000 .... 1500m tak wiec....

Blogoslawieni Ci, co nie widzieli , a uwierzyli :wink:


Pozdrawiam
Paul

Ps.
Oczywiscie traktuje post Robercika jako zart i mysle, ze i on to rowniez tak traktuje :wink:
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: KSard »

robercik pisze:Apropo rekordu Polski to należy on do Zbyszka Kapelana z tego forum - ponad 10 000 metrów.

Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, ale inni mogą to przyjąć całkiem na serio.
Aby uznać wyniki lotu za oficjalne, należy je najpierw udokumentować.
Wielu ludzi ma inklinacje do tworzenia niestworzonych historii.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: LRE Drawsko 2011

Post autor: ArturroKRK »

jaskiniowiec pisze:http://jaskiniowiec.strefa.pl/rakiety_m ... i/mis1.avi Ta maskotka kupiona specjalnie przez Agę jako "pasażer" parę lat temu, siedzi sobie na stoliku niby nic. A jak się spojrzy inaczej, to ma się tą świadomość, ze ta kupa syntetycznego pluszu i gąbki była wczoraj na 3,7 km wysokości i pędziła 1,3 Macha. Cos niesamowitego i...dziwnego zarazem.
+ http://jaskiniowiec.strefa.pl/rakiety_m ... 20salt.jpg

Wysokość powyżej 3700metrów była już podawana do wiadomości co najmniej 2 razy :)
ODPOWIEDZ