Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Post autor: jaskiniowiec »

Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Jedziemy do Rzeszowa. Piątek, już prawie noc. Ciemno...Cholera, gdzie ten hotel?! Jest! Nie tam gdzie niby powinien być, ale jest. Wchodzimy, meldujemy, pani mówi, że jeszcze czeka na nas kolacja. Super! Siedzimy, nagle jakieś hałasy. Lidka! Po kolei pojawiają się dzieci Robercika, i w końcu rodzice. Dojechali. No to jesteśmy w komplecie. Szybkie jedzonko, szybkie piwko i lulu. Jutro może być ciężko.
Sobota.
Wyglądam przez okno. Jest dobrze. Pochmurno, chłodno, ale nie leje. Idealnie. Trafiamy bez problemu i szybkie wypakowanie. Jest Marcin, prowadzi Nas do namiotu. Nieźle. Miejsca starczy, są stoły, stołki, listwa z zasilaniem. Nawet srebrny obrus do oklejenia stołów. Chwilowo robi nam się bajzel. O rany, a tą torbę to gdzie położyć?! Na szczęście Nasze panie mają talent "porządkowy". Zaczyna to jakoś wyglądać. I dobrze, bo już ludzie zaczynają się pojawiać. Pierwsze pytania, Robercik bierze to na siebie. Rozwijam ekran, podpinam rzutnik, nie działa. Co jest?! Jeszcze jedna próba. Nic. Nagle...no tak, listwa wyłączona. Już jest, świeci. Podpinam wzmacniacz i kolumny, puszczamy spota. Leci. Niestety, za jasno. Nic nie widać. Szybka decyzja, podpinamy monitor LCD i na pierwszy stolik. W sam czas, ludzi coraz więcej. I nie przechodzą dalej. Zatrzymują się, pytają, biorą do rąk eksponaty. A ciekawi wszystko. Najpierw widać słusznego rozmiaru Wołchowa, potem masa detali na stolikach. Jakaś elektronika, jakieś dziwne płótno. O! Deseczka! Jednak chyba nie. Za lekka. A to tylko balsa. Prezentowaliśmy Robercikową Striełę i Wołchowa, silniki (korpusy), Kacprową Anihilację i silnik do K1x. Z drobnicy było płótno szklane i węglowe, mata szklana, "plaster miodu", balsa, silniczki Sornowskiego, radionamiar, zapalarka radiowa, UWS5 z baterią, układ ciśnieniowy, mój stary analogowy układ ciśnieniowy z głowicą, kilka głowic Piotra i Jego rurek do kompletu, statecznik z pianki PU. Skład okazało się dość dobrze dobrany, bo ludzie często nie wiedzą nawet z czego robi się laminaty, lub też co to balsa. Co ciekawe, nie tylko dzieci ciągnie do stoiska. Sporo osób w mniej lub bardziej słusznym wieku. "A bo wie Pan, ja kiedyś też puszczałem takie rakietki, z łuski się to robiło". Inny: "takie bączki z saletry to nieźle fruwały. A dzisiaj to dzieciarnia nie wie nawet co to saletra z cukrem", jeszcze inny "a Pan to może ten Ksard?" (na serio, nie jest to lizusostwo z mojej strony). Przyznaję, mocno zaskoczyło mnie zainteresowanie i poziom wiedzy niektórych ludzi. Nie jest źle. Jest "klimat" na rakiety w społeczeństwie. Przynajmniej rzeszowskim. A przy namiocie tłumek. Wciąż odpowiadamy, wyjaśniamy...Kilku młodych ludzi przykleja się do nas na dłuższy czas. Rakiety pobudziły wyobraźnię. Dopiero koło 15 tłum trochę rzednie. Jest szansa wciąć jakiegoś kebaba lub inne paskudztwo. Ludzi coraz mniej...już zaczynają nam rozbierać namiot. Koniec imprezy. Szybki przepak do samochodów. Na łapu - capu. Porozdzielamy to później. Teraz spotkanie z Hermaszewskim. Muszę przyznać, że pokazał klasę. Tylko ta jego miłość do Związku Radzieckiego....Wracamy na "bazę". Zbieramy się w pokoju. Dołącza do nas Marcin Mazur i Maciek z SKA (ten od PWSat). Oglądamy filmiki, dyskutujemy, piwko...
Niedziela powitała nas słońcem. Taki bonus, by łatwiej było wracać.

Ogólnie całość oceniam bardzo pozytywnie. Obawiałem się małego zainteresowania czymś tak niszowym. Myliłem się. Dzięki Marcin za zaproszenie na tą imprezę i zorganizowanie pobytu.
I jeszcze LINK DO GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z IMPREZY
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Post autor: rafciodz »

Cześć
Fajny opis i fajne fotki. Spotkanie udane w 100%. Dzięki chłopaki za zaangażowanie.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
adeks9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 15:43
Lokalizacja: Kraków/Przeworsk

Re: Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Post autor: adeks9 »

Szkoda, że nie pojawiła się na forum informacja o planach Panów wizyty w Rzeszowie, na pewno bym się pojawił.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Post autor: PIOTR »

Przeczytałem, obejrzałem i powiem: szkoda że nie mogłem przyjechać. Marcin, super pomysł.
to the open space
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dzień Odkrywców - Rzeszów 2011

Post autor: KSard »

Pozwoliłem sobie na umieszczenie relacji Andrzeja na naszej stronie internetowej.
http://rakiety.org.pl/index.php?option= ... Itemid=162
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
ODPOWIEDZ