Czego oczekujesz od PTR

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: kermit »

Ksp.:)
W statucie stoi, że członkiem PTR może zostać osoba niepełnoletnia ale prawny opiekun musi wyrazić na to zgodę .
"...co do reszty to uważam że Kartagina musi być zburzona. "
Hack
******
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: Hack »

Osobiście bardzo ucieszyła mnie incjatywa utworzenia PTR, bardzo żałuje że nie jestem członkiem PTR.
Z mojego punktu widzenia jednak brak jest jednak ważnego elementu w całej organizacji.
O ile się nie mylę nie ma zarejestrowanego zbioru danych osobowych w GIODO oraz, co dla mnie najważniejsze jednej osoby w funkcji administratora bezpieczeństwa informacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Ustawa mówi, że możliwe są też inne warianty administrowania danymi osobowymi, ale moim zdaniem nie powinny wchodzić w grę.
Osoba taka powinna zachowywać tajemnice, zapoznać się z ustawą komu może a komu nie może przekazywać dane osobowe.



I to by było na tyle.
Ostatnio zmieniony środa, 23 mar 2011, 14:39 przez Hack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: KSard »

Hack pisze: O ile się nie mylę nie ma zarejestrowanego zbioru danych osobowych w GIODO oraz, co dla mnie najważniejsze jednej osoby w funkcji administratora bezpieczeństwa informacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.


Cześć Hack - bardzo cenna uwaga ! Masz rację - umknęło nam to!

Dzięki.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Hack
******
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: Hack »

W takim razie zachęcam do wypełnienia wniosku ze strony: http://egiodo.giodo.gov.pl/index.dhtml
Jeśli dane będą wprowadzane pierwszy raz to zakreślić pierwszy punkt.

Jeśli mnie przyjmiecie do Waszego grona to wyślę podanie w dniu rejestracji i wyznaczeniu odpowiedzialności za dane, mam nadzieję zdążyć przed zjazdem pod Toruniem:)
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: Paweł »

Natomiast nikt z forumowiczów nie zabrał głosu w tej sprawie. Napiszcie chociaż, dlaczego jest Wam to obojętne.
Ja oczekuję przede wszystkim możliwości samodzielnego robienia paliwa rakietowego, póki co PTR tego nie zapewnia i nie zanosi się na to żeby tak było.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: jaskiniowiec »

Paliwka możesz kręcić. Po cichu. I tak to robisz. Obawiam się, że kombinowanie kilograma paliwa rakietowego w kuchni nigdy nie będzie legalne, i nawet się nie dziwię. A PTR to jednak coś więcej.
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: Bullet »

Czego oczekuję od PTR ?
Od Polskiego Towarzystwa Rakietowego oczekuję tylko tego by istniało, rozwijało się, kształtowało obecne i przyszłe pokolenia "rakietników", czy to modelarzy czy zaangażowanych zawodowo. Jako członek i współzałożyciel PTR, oczekiwania te kieruję przede wszystkim do siebie.
Jeśli będę mógł kiedyś powiedzieć - Rafał, dałeś z siebie wszystko, wtedy będę mógł oczekiwać czegoś od organizacji.
Póki co , liczę na Waszą pomoc i wsparcie, w projektach przeze mnie realizowanych.

Pozdrawiam

Bullet
Jak masz strzelać, to strzelaj, nie gadaj !!!
Awatar użytkownika
adeks9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 15:43
Lokalizacja: Kraków/Przeworsk

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: adeks9 »

Witam.
Kilka lat temu bawiłem się w tworzenie prostych rakiet, były to czasy gimnazjum i forum pirotechnicznego. Ostatnio niesiony wspomnieniami zaglądnąłem tam i znalazłem linka do forum PTR. Byłem zaskoczony tym co się wydarzyło przez ostatnie kilka lat w światku rakietowym. Sam fakt istnienia stowarzyszenia zachęcił mnie do zagłębienia się w temat. Aktualnie jestem w trakcie uzupełniania mojej biblioteki i zamierzam przeczytać jak najwięcej, żeby posiąść podstawową wiedzę. Będę już za kilka dni zmagał się z maturą, a następnie z wyborem studiów, nie mam wątpliwości, że będzie to politechnika. Mam nadzieję, że kierunek studiów będzie chciał "współpracować" z modelarstwem rakietowym.

Od PTRu oczekuję przede wszystkim tego, co przedmówcy: legalnej możliwości dostępu do poligonów. Miło by było chwalić się swoimi modelami w internecie bez obawy o wolność, a tym samym przyczyniać się do propagowania idei PTR. Z chęcią korzystałbym z możliwości spotkań, zjazdów, wymiany doświadczeń. Myślę, że przydałby się jakiś projekt wprowadzania młodych, zdolnych adeptów w tajniki rakiet. Mam na myśli wyjście poza pomoc na forum. Z własnego przykładu wiem, że posiadanie dobrego kontaktu z kimś doświadczonym, kto nauczy zadawać pytania, a co więcej udzieli na nie odpowiedzi jest czymś nieocenionym.

Jak zauważyłem temat ten jest nieco sentymentalnym i chyba wpisałem się w jego tok, tym samym troszkę się rozpisałem :)
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: KSard »

Hack pisze:Jeśli mnie przyjmiecie do Waszego grona to wyślę podanie w dniu rejestracji i wyznaczeniu odpowiedzialności za dane, mam nadzieję zdążyć przed zjazdem pod Toruniem:)
Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych informuje, że w dniu 29-03-2011 wpłynęło zgłoszenie dotyczące zbioru danych osobowych o nazwie "Lista członków PTR" wysłane przez: Polskie Towarzystwo Rakietowe.
Przesłany wniosek nie zawiera podpisu elektronicznego i nie zostanie przekazany do rozpatrzenia do chwili dostarczenia do Biura GIODO jego wydruku opatrzonego podpisem osoby uprawnionej
Witam
Wspomniany wydruk opatrzony podpisem naszego Skarbnika został także wysłany do Biura GIODO. Teraz oczekujemy na rozpatrzenie sprawy.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: gregores »

[quote="rafciodz"]Chciałem tutaj zapytać wszystkich użytkowników forum tych spoza PTR i wszystkich kolegów z PTR czego oczekują od takiego stowarzyszenia jak nasze? Nie chcę tu robić sondy, czy quizu bo takie odpowiedzi byłyby zbyt wąskie i nie oddawałyby prawdziwych potrzeb jakie każdy z nas ma.
Pytanie jest bardzo ważne i pomoże w ewolucji PTR do takiej postaci jaką powinna być.[/quote]
Witam, odgrzebałem dosyć stary wątek ale uważam, że wart kontynuowania oraz, że jest ważny dla dalszego rozwoju PTR. Przy okazji zachęcam wszystkich do dyskusji! Jestem od 9 miesięcy na forum a od pół roku członkiem PTR jak i powoli kończę czwartą dyszkę życia. Na stronę internetową PTR trafiłem przypadkowo, w wyniku poszukiwań wiadomości związanych z moimi zainteresowaniami, które to od kilku już lat skupiają się na poznawaniu astronomii, astronautyki i ogólnie rzecz ujmując kosmosu. W zasadzie od dziecka śledzę też z uwagą dokonania i rozwój programów kosmicznych. Osobiście uważam, że najważniejszym osiągnięciem ludzkości w całej swojej ewolucji jest postawienie przez człowieka stopy na księżycu oraz możliwość spojrzenia miliardy lat wstecz w głęboki kosmos dzięki np. teleskopowi Hubble’a, budowa ISS itd… Prężny rozwój nauki i techniki prowadzącej do ciągłego eksplorowania i poznawania kosmosu jest nieodzowną częścią istnienia człowieka. Odpowiedź na nurtujące nas pytanie: Skąd jesteśmy i jak wygląda dokładnie „Teoria Wszystkiego”, możemy uzyskać jedynie poprzez twórczą i mozolną pracę naukowo-badawczą na naszej planecie Ziemia oraz poprzez eksplorację Universum! W Polsce na dzień dzisiejszy nie mamy agencji rządowych podobnych do NASA, RKA, CNES, DLR, ASA, CSA, CNSA, ISRO itd… można by z zazdrością długo wymieniać. Wstąpienie naszego kraju do ESA, mam wrażenie, że to tylko decyzja „dla świętego spokoju” aby odeprzeć krytykę środowisk naukowych, że nic w tej dziedzinie się nie robi. Dlatego w takiej organizacji pozarządowej jakim jest stowarzyszenie PTR, pokładam nadzieję do zaspokajania polskich ambicji eksploracji kosmosu! Może na dzień dzisiejszy brzmi to zbyt na wyrost a dla niektórych może nawet i śmiesznie, ale powojenne zgliszcza, lata w komunizmie oraz już w wolnej Polsce bierne podejście do tematyki kosmicznej kolejnych rządów, nie pozostawia Nam nic innego jak zaczynać praktycznie od zera! Nie chodzi tutaj o to, że w tym momencie zadeklarujemy, że PTR w najbliższym czasie wystrzeli rakietę na pułap >100km i tym samym przekroczymy umowną granicę kosmosu. A, że to możliwe i osiągalne nawet w Polsce, dał nam przykład przed laty prof. Jacek Walczewski ze swoim zespołem. Oczywiście tamto osiągnięcie było wsparte finansowaniem państwa, produkcją w zakładach lotniczych i zaangażowaniem wojska. Na pewno kwestia finansowania takiego projektu jest tutaj kluczowa. Ale kto wie…czasem zdarzają się sponsorzy lubiący ryzykowne ale ambitne wyzwania!? Uważam, że zaniedbane przez lata w dziedzinie kosmicznej społeczeństwo powinniśmy wspólnie edukować i zachęcać do interesowania się tą tematyką. Młodzi ludzie mogą z pomocą PTR rozwijać zainteresowania oraz sprawdzać swoje przyszłe inżynierskie predyspozycje. I tutaj wielkie słowa uznania twórcom, koordynatorom i prowadzącym modelarnie oraz warsztaty rakietowe w ramach działalności PTR. Na pewno na początek, konstruowanie niewielkich modeli rakietowych i nauka od podstaw to jest jak najbardziej słuszna droga. I ja właśnie, mając już swoje lata, jestem na początku tej drogi. Wiem, że większe i śmielsze projekty wymagają pracy zespołowej. Takiego właśnie zespołu: dwóch trzech rakietowych zapaleńców w moim regionie, na dzień dzisiejszy mi brakuje. Nie chciałbym aby PTR kojarzony był wyłącznie z modelami rakietowymi osiągającymi pułap kilkuset metrów. I w tym miejscu wielkie podziękowania i podziw dla „Ksarda” i całej „Grupy Krakowskiej” oraz „Rocket Team Poland” itd… za zaangażowanie i podjęte starania nad rozwojem coraz poważniejszych i większych projektów. Mam nadzieję, że w przyszłości, zdobyte w ten sposób doświadczenie, doprowadzi do stworzenia jednego wspólnego projektu PTR30km a potem może nawet PTR100km+, angażując na miarę ogólnopolską szerszą grupę członków PTR. Mam świadomość tego, że przed Nami długa i trudna droga, ale od czego są marzenia? Pozdrawiam Grzegorz....
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ