Czego oczekujesz od PTR

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Czego oczekujesz od PTR

Post autor: rafciodz »

Chciałem tutaj zapytać wszystkich użytkowników forum tych spoza PTR i wszystkich kolegów z PTR czego oczekują od takiego stowarzyszenia jak nasze? Nie chcę tu robić sondy, czy quizu bo takie odpowiedzi byłyby zbyt wąskie i nie oddawałyby prawdziwych potrzeb jakie każdy z nas ma.
Pytanie jest bardzo ważne i pomoże w ewolucji PTR do takiej postaci jaką powinna być.

Ja oczekuję od PTR, że będzie organizacją w której będę mógł uczestniczyć w zlotach gdzie będą organizowane starty rakiet, gdzie będę mógł uczestniczyć w organizacji coraz to bardziej zaawansowanych startów i będę świadkiem rozwoju rakietnictwa Polskiego. Wstąpiłem do PTR po to żeby takie rzeczy organizować i w nich uczestniczyć.

Jak to jest z Wami?
Free Your Mind
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: PIOTR »

Widzę że równolegle myśleliśmy o tym samym :grin:
Pytanie dotyczące oczekiwań można odwrócić i skierować do nas samych: Co chciałbym robić, czym się zajmować w PTR?
Zwróćcie uwagę, że nasze oczekiwania i to co chcemy robić określa nasze relacje, względem grupy.
Rakietnictwo łączy w sobie wiele dziedzin. Z pewnością są takie, które lubimy - interesują nas - bardziej.

O sobie mogę powiedzieć, że interesuje mnie:
1. konstrukcje eksperymentalne.
2. podnoszenie kwalifikacji, kolejne poziomy licencji RDM.

Jeżeli będzie taka konieczność służę pomocą mniej doświadczonym kolegom.
to the open space
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: kermit »

Ksp. :smile:
Studiowałem w tej dziedzinie , ale nie było mi dane w tej dziedzinie pracować. Z jakich powodów to chyba nie muszę pisać, bo najlepiej to ujął "Almanzor" na swoim blogu. ( powiedzmy przypadkowa zbieżność w czasie [ch......piiiiiip...ra] ).
Dlatego chciałbym projektować i budować rakiety, a najbardziej mnie kręci puszczanie ich. ( niekoniecznie tych mikro mini i normal )
Z zawodu jestem projektantem, ale także od kilku ładnych lat nie mogę się w tej materii wyżywać. Dlatego uważam, że PTR powinno prowadzić projekty techniczne, w których realizacji mógłbym uczestniczyć.

A o założenie PTR walczyłem na zlość "krasnoludkom"(albo raczej "gnomom" ).

... "Co do teszty to uważam , że Kartagina musi być zburzona!".
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: KSard »

Oto moje cztery zasadnicze oczekiwania:
  1. Legalnie konstruować i puszczać rakiety.
  2. Współorganizować i uczestniczyć w imprezach rakietowych (zloty, zawody, pokazy).
  3. Propagować tematykę związaną z szeroko pojętym modelarstwem rakietowym, techniką rakietową, astronautyką.
  4. Tworzyć oraz czynnie uczestniczyć w zaawansowanych, amatorskich projektach badawczych związanych z techniką rakietową.
Do zrealizowania wymienionych wyżej punktów koniecznym jest:


Ad.1.
  • Uregulowanie aspektów prawnych naszej działalności.
  • Możliwość pozyskania certyfikowanych modelarskich silników rakietowych
  • Znalezienie firmy, która ubezpieczy osoby zajmujące się Modelarstwem Rakietowym Dużej Mocy (RDM)
Ad.2
  • Patrz Ad.1
Ad.3
  • Robię to już od lat
Ad.4
  • Potrzebny jest pomysł
  • Dużo wolnego czasu
  • Grupa zapalonych osób
  • Środki finansowe
  • Baza, czyli miejsce gdzie to można robić oraz dostęp do parku maszynowego

Współtworząc PTR miałem nadzieję, na zrealizowanie moich marzeń. Myślę, że już w niedalekiej przyszłości uda nam się zrealizować ambitne plany i pokonać trudności.
Już pierwszy rok działalności pokazał potencjał drzemiący w PTR.
Zrobiono naprawdę bardzo dużo dysponując, tak skromnymi możliwościami.
Jestem dobrej myśli J
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: Kacper »

Oczekuję od PTR, że jako stowarzyszenie umożliwi realizację rzeczy których w pojedynkę praktycznie nie da się zrealizować.
1) dostęp do poligonów i regularne organizowanie zlotów (to już się udało :grin: :grin: :grin: )
2) realizowanie wspólnymi siłami coraz to większych projektów - myślę, że po najbliższych lotach eksperymentalnych będzie trzeba pomyśleć nad czymś naprawdę poważnym. Mam na myśli bardziej ogólnopolskie projekty pod szyldem PTR.
3) zdobycie sponsorów, dotacji na realizację punktu 2 (i 6)
4) wymiana doświadczeń, materiałów, informacji
5) wpływ na opinię publiczną - trzeba edukować społeczeństwo żeby zlikwidować pogląd: konstruktor rakiet = terrorysta (czyli tu wchodzą różne pokazy modelarskie, publikacje, wystąpienia w telewizji itp.)
6) (to już tak bardzo przyszłościowo) stworzenie ośrodka badawczego z solidnym zapleczem technicznym gdzie będzie można składać konstrukcje "kosmiczne" i kosmiczne, wytwarzać paliwo - za jakiś czas przecież przestaniemy się mieścić w naszych piwnicach i garażach.
7) zadbać by nas przy tym nie pozamykali
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: andżej »

Witam,

Wstąpiłem do PTR aby uzyskać:

- dostęp do poligonu umożliwiającego realizacje naszych planów
- możliwość wpływu na przepisy prawa
- ubezpieczenie
- możliwość spotykania się z Wami na ogólnopolskich zlotach

pozdr
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: placydo »

Tak szczerze powiedziawszy to od PTRu oczekuję Rakiet Eksperymentalnych, fajnych znajomości i ciekawych zlotów + punkt 7 Kacpra ;)
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: kermit »

[b]placydo[/b] pisze:+ punkt 7 Kacpra :wink:
Już kiedyś coś takiego się niestety zdarzyło, a co z tego wynikło???
a pozamykali ich wszystkich w Los Alamos
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: robercik »

Cześć
Kacper pisze: 7) zadbać by nas przy tym nie pozamykali
kermit pisze:a pozamykali ich wszystkich w Los Alamos
Bardzo, ale to bardzo proszę Was żebyście przestali w końcu marudzić.

O naszych poczynaniach, kłopotach, zmaganiach z paliwem stałym dowiaduje się każdy z kim mam okazję porozmawiać. Wie o tym MSWiA, MG, Policja, Wojsko, Grom, Uczelnie, Instytuty badawcze, UM Gdyni, Sąd w Białymstoku i mogę tak jeszcze trochę. Naprawdę nie mam ochoty dłużej czytać ani słuchać takich pierdoł.
Poprosiłem właśnie koordynatora grupy konsultacji społecznych o wsparcie (czytaj wymuszenie) na Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska aby po 7 miesiącach zwodzenia mnie i naciągania na koszta telefonu w końcu przedstawili stanowisko czy produkcja paliwa kompozytowego wymaga uzgodnień środowiskowych.
Może pod naciskiem środowisk astronautycznych w końcu się zlitują. Jak nie to opłacę prawnika.

Interesuje mnie budowa napędów rakietowych. Mam zamiar budować coraz to większe silniki i pod auspicjami PTR testować te konstrukcje w locie. Mam też zamiar legalnie zaopatrywać modelarzy w paliwo w miarę ich potrzeb. Za swoje zadanie uważam doprowadzenie do legalizacji wytwarzania kompozytowych paliw stałych.

pzdr
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Czego oczekujesz od PTR

Post autor: kermit »

Ksp. :smile:
[b][color=#00ff00]robercik[/color][/b] pisze:Cześć
Kacper pisze: 7) zadbać by nas przy tym nie pozamykali
kermit pisze:a pozamykali ich wszystkich w Los Alamos
Bardzo, ale to bardzo proszę Was żebyście przestali w końcu marudzić.
Całkiem mnie nie zrozumiałeś. Powinienem na końcu wstawić :wink: :cool:
Chodziło mi o to , że jeśli ktoś chciał mieć GADŻETA to zrobił wszystko żeby go mieć.
Ale do tego to trzeba mieć odwagę, żeby taką decyzję podjąć. U nas niestety nie widzę takich którzy byliby w stanie na coś takiego się odważyć, dlatego mamy to co mamy czyli dupochroństwo, odbijanie piłeczki, udupianie każdej inicjatywy dla "świętego spokoju i dobrego samopoczucia" i zamiatanie pod dywan, przy wszechobecnym PR-owskim biciu piany.
Też mnie wq[....PIIIIIp...]ia to co Ciebie.


...Co do reszty to uważam , że Kartagina musi być zburzona!
ODPOWIEDZ