Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PTR

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Strona PTR

Post autor: rafciodz »

Witaj
Nie jest to zlot modelarski, a poligon doświadczalny. Na pewno nie jest to imprezka.
Znając twoje podejście "wykminisz" odpowiednią teorię spiskową, z legendą itd.

Nie zamierzam Ci nic dodatkowo tłumaczyć, więcej informacji jest na naszej stronie w:
- planach na 2011 rok,
- w opisach projektów rakiet eksperymentalnych.
Są to sprawy o sporym ryzyku i nie chcemy brać odpowiedzialności za widzów.
Nie nazywaj tego imprezką.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Strona PTR

Post autor: KSard »

trefl pisze:Podsumowałem Was tylko za "olewnie" pozostałych niePeTeeRowców na forum, gdy w pewnym momencie zakręciliście kurek informacyjny bez słowa, a wszystko ustalaliście na ukrytym podforum mając pozostałych "w poważaniu".
Cześć
A ja mam propozycję - zapomnijmy o tym co było i zacznijmy działać wspólnie.
Zapraszam Cię do naszego grona. Wstąp w nasze szeregi. PTR jest otwartą organizacją.
Nie mamy nic wspólnego z lożą masońską :wink:

Myślę, że przez ten rok udowodniliśmy, że można zrobić wiele dobrego w temacie rakiet.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
admin
Administrator
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 17:44

Re: Strona PTR

Post autor: admin »

rafciodz pisze:Widzę, że up stream rusza - :smile: super. Na próbę może zapodajcie transmisję z warsztatu, próby jakiejś....
albo filmiki z przeszłości :smile:
Jej zacząłem wczoraj robić jednak nie miałem już siły. Nie usunąłem "owoców swojej pracy" - to jest oczywiście do poprawy - jednak stream na stronie już jest - i o dziwo działa. Z warsztatu chcesz? Mogę dziś odpalić specjalnie dla Ciebie "Kodowanie Na Ekranie" ;)

KSard pisze:
trefl pisze:Podsumowałem Was tylko za "olewnie" pozostałych niePeTeeRowców na forum, gdy w pewnym momencie zakręciliście kurek informacyjny bez słowa, a wszystko ustalaliście na ukrytym podforum mając pozostałych "w poważaniu".
Cześć
A ja mam propozycję - zapomnijmy o tym co było i zacznijmy działać wspólnie.
Zapraszam Cię do naszego grona. Wstąp w nasze szeregi. PTR jest otwartą organizacją.
Nie mamy nic wspólnego z lożą masońską :wink:

Myślę, że przez ten rok udowodniliśmy, że można zrobić wiele dobrego w temacie rakiet.
Na pewno masz niejedną umiejętność, która przyczyni się do rozwoju PTR, na pewno PTR przyczyni się do Twojego rozwoju!
Zapraszamy!
Zajmuję się forum tylko od strony technicznej
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Strona PTR

Post autor: rafciodz »

Witaj,
Na stronie PTR koledzy opisali jakie projekty rakiet będą na Poligonie Eksperymentalnym startować.
Natomiast co do rozwiązań testowanych w trakcie tych eksperymentów to w paru słowach pozwolę sobie to przybliżyć:

- testowana będzie elektronika w szczególności: systemy namiaru pozycji po lądowaniu różnymi sposobami, śledzenie toru lotu rakiety, testowanie urządzeń mierzących parametry lotu ( przeciążenia, szybkość, wysokość )
- testowane będą nowe systemy odzysku
- testowane będą nowe rozwiązania napędowe
- wykonywane będą próby wytrzymałościowe materiałów tzw próby "zniszczeniowe".
- sprawdzane będą nowe rozwiązania konstrukcyjne samych rakiet

Będzie dużo ciekawych rozwiązań, które pobieżnie wymieniłem i sądzę, że autorzy projektów sami na razie więcej nie będą chcieli zdradzić. Wiele z tych rzeczy można będzie przenieść do klasycznego modelarstwa rakietowego - no może ciut większego. Dla każdego kto chce budować rakiety zaawansowane też się coś znajdzie.

Taki poligon eksperymentalny to okazja dla członków PTR do testów jakich nigdzie indziej nie można zrealizować. Każdy chętny PTR-owiec może przygotować eksperyment spełniający założone kryteria i go przeprowadzić.
Dlatego dużo będzie się działo.

Jest to również okazja do wymiany doświadczeń i poznania nowych ludzi.
Na pewno będzie relacja.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strona PTR

Post autor: jaskiniowiec »

Lecący lotem ślizgowym dwukilogramowy model raczej nie zabije. # kilogramowa rakieta spadająca swobodnie z 500m była by w stanie to zrobić. Jednak jest różnica. Ty w samolocie masz jeszcze kontrolę, dopóki masz zasięg. Rakietę odpalasz i możesz tylko biernie patrzeć co się dzieje. Myślę, że jednak ryzyko jest nieporównywalne.
nord
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 lut 2011, 08:21

Re: Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PT

Post autor: nord »

Cześć!!!
Jestem ciekawy dlaczego autorzy bardzo ciekawych rozwiązań takich jak :
- elektronika w szczególności: systemy namiaru pozycji po lądowaniu różnymi sposobami, śledzenie toru lotu rakiety, testowanie urządzeń mierzących parametry lotu ( przeciążenia, szybkość, wysokość )
- nowe systemy odzysku
- nowe rozwiązania napędowe
sami na razie więcej nie chcą zdradzić i opisać projekty .
Tym bardziej ,że te rzeczy można będzie przenieść do klasycznego modelarstwa rakietowego .
Dlaczego trzeba jechać do Drawska bo dla każdego kto chce budować rakiety zaawansowane coś się znajdzie.
Świat przenósł się do internetu .
nord
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PT

Post autor: rafciodz »

Witam,
nord pisze:Cześć!!!
Jestem ciekawy dlaczego autorzy bardzo ciekawych rozwiązań takich jak :
- elektronika w szczególności: systemy namiaru pozycji po lądowaniu różnymi sposobami, śledzenie toru lotu rakiety, testowanie urządzeń mierzących parametry lotu ( przeciążenia, szybkość, wysokość )
- nowe systemy odzysku
- nowe rozwiązania napędowe
sami na razie więcej nie chcą zdradzić i opisać projekty .
nord
Dotąd rozumiem i odpowiedź jest prosta - nie mają na to czasu ( nie ma ich na forum - siedzą w pracowniach ) i jak każdy konstruktor niechętnie przed sprawdzeniem rozwiązań zdradza swoje nowe pomysły. Biura konstrukcyjne ukrywają kształt samochodu i szczegóły techniczne. Tak samo jest tutaj.

nord pisze: Tym bardziej ,że te rzeczy można będzie przenieść do klasycznego modelarstwa rakietowego .
Dlaczego trzeba jechać do Drawska bo dla każdego kto chce budować rakiety zaawansowane coś się znajdzie.
Świat przenósł się do internetu .
nord
Niestety tej części nie rozumiem - zwłaszcza zdania o Drawsku Pomorskim i dalej.
Free Your Mind
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PT

Post autor: Paul »

Witam,
Nie zgadzam sie z wypowiedzia kolegi Nord, dlaczego:
1.Istnieje przeciez temat ktory sam zalozylem odnosnie elektroniki pokladowej z zachodu ( Niemiec). Zero pytan, zero uwag- po prostu ciekawa informacja i tyle.
2.Istnieje temat, bardzo obszerny zreszta na temat HIPERSONALA z zastosowaniem tej elektroniki i nie tylko. Uwazam, ze jest tam bardzo duzo ciekawych rozwiazan konstrukcyjnych ktore sa dostepne dla kazdego.
3. Istnieje rowniez temat odnosnie budowy prostej rakiety z zastosowaniem wlasnie tej bardziej zaawansowanej technologii - RAKIETA DLA WSZYSTKICH . Uwazam, ze tam tez znajduje sie bardzo duzo ciekawych rozwiazan technicznych, ktore sa wszystkim dostepne.
4. Jaskiniowiec juz od dluzszego czasu prezentuje swoje wlasne uklady elektroniczne, ktore znalazly rowniez zastosowanie nawet w tak duzej i profesjonalnej rakiecie "Pomorzan"
5. Bardzo ciekawy i udokumentowany temat odnosnie odnajdywania rakiety za pomoca GPS oraz telefonu komorkowego zaprezentowany przez Kacpra oraz Placydo.
6.itd, itd.
7.
..... Trudno mi tutaj wymieniac wszystkie rozwiazania przedstawione na forum, ale moze mi tutaj ktos powiedziec co zostalo utajone dla szerokiej "publicznosci"?

Jezeli chodzi o naszych kolegow z Niemec to trudno mi w tej chwili powiedziec jakie ciekawostki techniczne zaprezentuja- mam nadzieje, ze dowiemy sie o tym za miesiac :wink: - ale to nie znaczy, ze ktos chce tutaj cos zataic.
Oczywiscie ta uwaga odnosnie braku czasu jest rowniez bardzo sluszna i trafna. Ja jesten-i nie tylko ja- co najmniej 9..10 godzin poza domem tzn. praca, obowiazki rodzinne itd. i jestem bardzo zadowolony jak znajde pare minut by cos zrobic przy mojej rakiecie, dlatego nie moge zrozumiec opinii kolego NORD.
W koncu nic innego nie bedzie zaprezentowane w Drawsku anizeli to co juz jest na forum !!!

Pozdrawiam
Paul
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PT

Post autor: kermit »

Ksp.:smile:
nord pisze:Dlaczego trzeba jechać do Drawska bo dla każdego kto chce budować rakiety zaawansowane coś się znajdzie.
Świat przenósł się do internetu
nord.
Niestety nie wszystko da się w wirtualnej przestrzeni przebadać, to nie "second life".
zbudować rakietę można w garażu, ale niestety jeśli ma polecieć na parę tysięcy metrów to nie da się tego na polu za stodołą zrobić. Dlatego musimy skorzystać z odpowiedniego ku temu miejsca ( poligonu ). Jest to niestety eksperyment niosący ze sobą określone zagrożenia ,więc nie dziwcie się , że nie zapraszamy do udziału w nim postronnych obserwatorów, bo sami byście tak uczynili. Wystarczy, że minimum obsługi będzie ryzykowało i to każdy na własną odpowiedzialność. Poza tym nie bez znaczenia jest stanowisko gospodarza wspomnianego terenu, który w tym względzie ma swoje wymagania i niestety trzeba się z nimi liczyć.

Jeśli chodzi o świat, który się do internetu przeniósł, to uważam że jest to klasyczny MATRIX i tak należy go traktować.
Niewątpliwie jest to miejsce gdzie nie ma ograniczeń dla wyobraźni, ale czy przekłada się to na REAL ?? Tutaj byłbym raczej ostrożny, bo niestety oba te światy są rozdzielne, a jedyne co mają wspólne to sieć komputerowa.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rozważania i wątpliwości dotyczące zamkniętych imprez PT

Post autor: rafciodz »

Cześć
Dzięki za interesujący wykład. Temat jest do ogarnięcia. Nie wiem czy jako tv pokładowa akurat ale system do filmowania z góry startów owszem.
Zastanawialiśmy się też nad użyciem balonu ale z tego co widzę koszty są bardzo podobne, mobilność helikoptera bez porównania wyższa.
Coś takiego jak film z kopca to jest to :)
Kermit zwrócił jeszcze uwagę, że taki sprzęt jest idealny do poszukiwań rakiet po lądowaniu. Jako zestaw zapasowy gdy systemy pokładowe zawiodą.
Free Your Mind
ODPOWIEDZ