"Odyseja Kosmiczna 2010 -Dogonić Kosmos V" w ramac

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
mauzer
****
Posty: 160
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

"Odyseja Kosmiczna 2010 -Dogonić Kosmos V" w ramac

Post autor: mauzer »

<span style="font-weight: bold">"Odyseja Kosmiczna 2010 - Dogonić Kosmos V" w trzecim dniu XIV OZMA</span>



Witajcie Panowie, jestem po rozmowach z Markiem Nikodemem i Józefem Baranem - koordynatorem tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii.



Gwoli ścisłości, XIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2010 odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia w Urzędowie k. Kraśnika



Z rozmowy tej wyszło porozumienie by trzeci dzień OZMY (więc tu w naszym przypadku chodzi o 14 sierpień ) poświęcić rozmowom na temat polskiej i światowej astronautyki, historii, trendów rozwoju, a także co tu dużo kryć marzy mi się by zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami członków naszego stowarzyszenia zorganizować coś w stylu pikniku rakietowego ( z uwagi na fakt iż macie w dziedzinie strzelania i bezpiecznej prezentacji rakiet, dużo większe doświadczenie niż ja, proszę o Wasze sugestię, w tej sprawie)





Ów Piknik wraz z nieodłączną wystawą Dogonić Kosmos, oraz blok prezentacji tematycznych ( jeśli ktoś byłby chętny do wygłoszenia prelekcji czy referatu na tematy związane z rakietami byłoby miodzio) odbywałby się w ramach Dogonić Kosmos V, który z kolei odbywałby się w ramach XIV OZMA ( Na koniec planowany jest koncert Vandersona, spróbuje wstrzelić jeszcze Adama Bownika, wszak to blisko Lublina:) ).



Współpraca ta jest wyrazem zaufania jakimi OZMOWICZE darzą nasze inicjatywy. Wszak jeśli wszystko się ułoży ( na ten moment dogrywam szczegóły, i ustalam program) byłaby to nasza druga współpraca z OZMOWICZAMI. (Do pierwszej doszło w czasie XII OZMY, gdzie częścią jej był Dogonić Kosmos III). Z tej OZMY jakby nie patrzeć nawiązałem znajomości z Maqiem, Mardo, Burzą, - to ludzie bardzo aktywnie angażujący się w promocje astronautyki, podczas Dogonić Kosmos IV spotkałem Jaskiniowca, i to dzięki niemu znam Was wszystkich :)



Moje pytanie zatem brzmi, co jako PTR moglibyśmy wnieść w organizacje tego eventu, oraz czy któryś z Nas zdeklarowałby się na wygłoszenie referatu który nawiązywałby do jednego z tematów wiodących ( które przedstawiłem powyżej).



Jakie mogą płynąć dla Nas korzyści z uczestnictwa w projekcie?



Przede wszystkim byłaby okazja do dalszej integracji naszego środowiska, znamiennym jest fakt, że największy typowo astronomiczny zlot co raz bardziej otwiera się na astronautykę, moglibyśmy się spotkać po raz kolejny na żywo i rozmawiać na temat strategii rozwoju. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to byłaby to szansa na spotkanie się z naszymi kolegami od projektów kosmicznych :) Bo to że spotykać się trzeba to oczywista oczywistość :wink:



Wreszcie, byłaby to okazja do pokazania po raz pierwszy szerokiemu gronu ludzi związanym z wszelkiego typu astro naszego PTR :)



Są to wstępne rozmowy, z których to ma wyłonić się ostateczny kształt imprezy, jeśli macie jakieś swoje sugestie i pomysły, piszcie śmiało... I nie pytajmy co mogą nam dać rakiety, ale co my możemy dać im ... :)



Pozdrawiam, Mauzer



P.S: Na wstępne deklaracje czekam do najbliższej środy.
mauzer
****
Posty: 160
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

P.S

Post autor: mauzer »

Jeśli macie ciągoty w stronę gwiazd to każdy z nas może zapisać się na cały zlot.



Wpisowe: 100 zł; dzieci do lat 12 - 50 zł



Organizatorzy gwarantują: miejsce pod namiot na terenie zlotu, dwa posiłki w porze obiadowej (piątek oraz sobota), okolicznościową koszulkę, ognisko, udział w prelekcjach, wykładach, wystawach, konkursach, udział w obozie PKiM, ciemne niebo i miłą atmosferę.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Cały problem z tym, że deklarować teraz przyjazd na 14 sierpnia, to jak dla mnie za wcześnie.

Co do tego, co można by przygotować, to ogólna prelekcję na pewno by się dało. Warto by też przytargać jakieś modele. W kwestii startu trudno coś wyrokować, ze względu na zmianę przepisów oraz prezentowanie strony PTR. Moim zdaniem odpalić statycznie jakiś silnik, to by można, z lotami to jeszcze kwstia terenu, warunków bezpieczeństwa pożarowego itp.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



Bardzo cenna inicjatywa, ale jeśli o mnie chodzi to szansa na przyjazd jest minimalna. :cry:

Mam nadzieję, ze ktoś jeszcze dołączy do Zbyszka i będziemy reprezentowani na tej imprezie.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: P.S

Post autor: PIOTR »

Mój przyjazd jest pod znakiem zapytania. Prowadzę trudne sprawy zawodowe i nie planuję niczego dalej niż tydzień. Natomiast propozycja Marcina jest zacna. Dla samego PTR byłoby ważne powiedzenie kim jesteśmy i czym zajmujemy. Pasja, Wiedza, Technologia, Bezpieczeństwo - myślę, że znajdzie się kilku zwartych i gotowych członków PTR, którzy rozwiną cztery słowa naszego motta i pokażą w szczegółach :)
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Ja wstępnie sie zgodziłem.

Także nie planuje niczego dalej niż na tydzień ale może sie uda.

Piotr, potrzebuje koszulkę i legitke na 14 :wink:



Robert
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Jeszcze pytanie do Marcina:



Jak wygląda sprawa noclegów?

Czy tylko namiot, czy jest możliwość innego zakwaterowania?



Czy jest jakaś informacja o tej imprezie gdzieś na www?

Jeśli tak - wrzuć linka
mauzer
****
Posty: 160
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: mauzer »

Hey, spieszę z odpowiedzią :)



Osoby które będą miały prelekcje mogą liczyć na zakwaterowanie. Tutaj obędzie się bez namiotów :)



Co do samej OZMY to link z zasadami uczestnictwa, i ramowym opisem znajdziecie na:



http://www.ozma.astronomia.pl/14ozma.htm ( Jak widać to wstępny zarys, stąd nie ma wzmianki o Dogonić Kosmos.)



Co do szczegółów Dogonić Kosmos V, to pojawią się one już niebawem, a wszystko prosto i zrozumiale opisane :)



Pozdrawiam
zbigniewkapelan
Modelarz FAI
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle-Bierawa

Post autor: zbigniewkapelan »

W sobotę wyjeżdżam na trzy tygodnie do Niemiec z wizytą "roboczą". Raz na rok zastępuję kolegę w jego firmie. 08 sierpnia wracam i dokończę pisaninę na temat "Meteory i co dalej" nawiazując do historii i przyszłości polskiej techniki w zakresie rakiet. Będę na 99 %, bo zawsze coś może wypaść . Oby nie. Powinienem mieć z sobą Meteora-1. Jeśli będzie miejsce, to zrobimy małą dziurę w niebie. Pzdr. Zbyszek.
mauzer
****
Posty: 160
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: mauzer »

3mam kciuki :) Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i spotkamy się 14 :)



Pozdrawiam i dziękuje za b.dobre wieści :)
ODPOWIEDZ