Festiwal Meteor 2017

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Festiwal Meteor 2017

Post autor: tadeusz »

Dziś na Mikołaja dostałem w prezencie moją,zagubioną na pustyni rakietę "CanSat".A było to tak.
5 listopada w niedzielę obudził mnie telefon "Dzwonię na numer z rakiety.......".Znalazcą okazał się mieszkaniec
zachodnio-pomorskiego pracujący w Kluczach.Uzgodniliśmy,że pan wracając na święta do domu podrzuci mi zgubę.
Niestety sam model przemókł i nie nadaje się do lotów ale ocalała elektronika i pilot.
A to dane z pliku podsumowującego:
vmax -148,0m/s; H z przyśp.874m; H z ciśnienia-831m; H po zakończ.pracy silnika-248m; kąt startu-84,3st.;
Czas pracy silnika-2,89s;Czas lotu na pułap-13,10s/odpalenie pilota/; Odpalenie głównego-108,62s;
Całkowity czas lotu-149,73s.Silnik Wessex. Biorąc pod uwagę odchyłkę od pionu 5,7stopnia i pułap 831m
to tg5,7stx831m=82,9m/tyle mogło być odchyłki na pułapie od punktu startu.
Z okazji Mikołaja życzę wszystkim podobnych prezentów.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal Meteor 2017

Post autor: jaskiniowiec »

Trochę zabawy było z filmikami z FMa, ale udało się zejść z 12 GB na 2,2GB bez zauważalnej straty jakości. Kręcili: Kacper, Błażej, Wiesiek. Niektóre starty są w dwóch plikach: sam start oraz start z opadaniem. Można pobierać. Miłego oglądania.

Link do dysku google.


Dla wierzących ale niepraktykujących dodam, że pobranie pliku zip jest po kliknięciu na strzałkę skierowaną w dół znajdującą się w prawym górnym rogu. Nie przejmować się brakiem skanowania, pobierać mimo to. To efekt tego, że plik ma ponad 2G.
ODPOWIEDZ