HTPB

Skład wykonanie itp...
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

HTPB

Post autor: Aramis »

Witam. Mam pytanie czy jest możliwość ściągnięcia tego do polski i ile by to kosztowało? http://www.aeroconsystems.com/misc/htpb.htm
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Oczywiście, że nie ma problemu. Jest jakaś stronka w necie( i ludzie w USA), którzy zamawiają to najpierw do siebie, a potem do polski. Mój kolega zamawiał tak ubrania. Wystarczy podać link do produktu i wpłacić pieniądze już w dolarach na konto. Pobierają za takie pośrednictwo coś koło 10-20$ czyli raczej drogo by wyszło chyba, że to by było jakieś zbiorowe zamówienie.
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam.

Jest możliwość kupienia gdzieś HTPB , pisałem maila do nich ale napisali że nie mogą tego wysłać poza granice USA.
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam



Znalazłem w necie coś takiego jak klej poliuretanowy (multibond31) dwu składnikowy bez dodatków a jego utwardzaczem jest izocjanian ( wygląda jak PAPI), i stąd pytanie czy nadaje się on do paliw amonowych??



tu jego pełny opis:



http://www.multibond.pl/pdf/MULTIBOND-31%20TDS.pdf





pozdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

A gdzie Ci pisze, że bez dodatków? Pisze tylko, że bezrozpuszczalnikowy.
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam



Chodziło mi oto że bez dodatków w postaci przyspieszacza. Składnik A jest koloru kremowego. Dzisiaj zrobiłem jeden blok paliwa ANAPAL 6 na próbę jak się będzie to wiązało po zaprasowaniu na prasie o nacisku 12 ton, i powiem że wyszło nawet nawet.



Tu jest link do zdjęcia bloku paliwa



Obrazek
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

No wyszło szlicznie! Jak z porowatością?
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Myślę że jest mało porowate , siedziało dość długo pod prasą. Blok ten waży 77,3 g razem z inhibitorem który waży zaledwie 4.5g, a jest wykonany z papieru lekko nasączonym klejem poliuretanowym soudal 66A.



A forma do prasowania wygląda tak jest doniej jeszcze górna część której nie widać na zdjęciu



http://img811.imageshack.us/img811/58/forma0.jpg





A zapomniałbym może być AL płatkowane pokrywane stearyną 1000mesh, bo akurat na razie tylko takowe posiadam?
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Takie alu właśnie stosowałem. Blok wyszedł pierwsza klasa, przy prasie 12 ton nie ma co się martwić o porowatość. Z prasy 5 ton otrzymywałem 97 - 98 % gestości teoretycznej. O ile tylko wytrzyma inhibitor powinno zagadać elegancko. Uwzględnij duży nagar czyli zawężanie się przekroju krytycznego.



pzdr
Aramis
***
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: Aramis »

Witam



Jak zrobię zdjęcia samego inhibitora to wstawię, ale nie ma się co martwić czy wytrzyma bo musi wytrzymać już jest to przetestowane. Dzięki za poradę.
ODPOWIEDZ