Potasu Azotan cz.d.a. Pytanie?

Skład wykonanie itp...
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Potasu Azotan cz.d.a. Pytanie?

Post autor: ixion »

Witam wszystkich kupiłem dzisiaj saletre firmy CHEMPUR Potasu Azotan cz.d.a. potassium nitrate pure p.a tylko w domu jak ją otworzyłem okazało sie ze to saletra do doswiadczen laboratoryjnych czy cos takiego ostatnio kupowałem saletre tej samej firmy tyle ze taką normalną białą a ta to przezroczyste kryształki i moje pytanie. Czy postepowac z nią tak jak z normalną saletrą? kiedy zaczołem ją mielić w młynku do kawy to na wieczku młynka zaczeło sie cos skraplac? nie wiem co to takiego i co robic? ostatecznie najpierw ją wysuszyłem , przemieliłem , przemieliła się inaczej niz normalna ta jak by kamieniała w młynku i trzeba było skrobac, po takim sobie zmieleniu nastepnie wszypałem saletre do pojemnika i wstrzymałem sie z dalszą częscią procedury przyrządzania paliwa.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Po prostu jest w niej sporo wody. Trzeba porządnie wysuszyć, zmielić i jeszcze raz wysuszyć bo w kryształach możne się "uwięzić" trochę wody. Podczas mielenia w młynku elektrycznym KNO3 rozgrzewa się przez co rozpuszcza się w zawartej w nim wodzie. Po wyłączeniu młynka z powrotem stygnie, rozpuszczalność maleje, krystalizuje przez co dość mocno się zbryla.
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ixion »

dzieki wam za odpowiedz bo byłem juz lekko zaniepokojony tym odczynnikiem jutro konkretne suszenie i mielenie przez tą saletre mam dzien opoznienia w produkcji silnikow robie X2 z pcv 3/4 cala i X7 z pcv 1/2 cala odpalenie w srode wieczorem pojazd testowy savage x :) tym razem postaram sie o dobrą kamere a nawet dwie wiec materiał filmowy powinien być duzo lepszy od poprzedniego, jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ