Chlorany i inne utleniacze

Skład wykonanie itp...
Daniel's Rocketry
*
Posty: 14
Rejestracja: środa, 16 mar 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Chlorany i inne utleniacze

Post autor: Daniel's Rocketry »

Witam,
Ostatnio słyszałem o ustawie dot. prekursorów materiałów wybuchowych (UE [justify]98/2013[/justify][justify]).[/justify]
[justify]Czy można używać substancji niebezpiecznych (załącznik II) w celu produkcji paliwa rakietowego do rakiet MODELARSKICH? (nie chodzi mi o pociski z głowicami bojowymi :D)[/justify]
[justify][/justify]
[justify]PS Podobno Azotan(V)Amonu/Sodu/Potasu/Amonu jest także na liście prekursorów.[/justify]
Czlonek PTR
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chlorany i inne utleniacze

Post autor: rafciodz »

Cześć
Rzeczywiście pojawiało się coś takiego. W ustawę jeszcze nie wnikałem, ale na stronie wymieniono czego ustawa dotyczy i nad czym się jeszcze pracuje...
https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/be ... buchowych/

Rafał
Free Your Mind
Daniel's Rocketry
*
Posty: 14
Rejestracja: środa, 16 mar 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chlorany i inne utleniacze

Post autor: Daniel's Rocketry »

Ale mi chodzi o to czy można jakoś nabyć te substancje w celu zrobienia eksperymentalnego silnika na paliwo stałe (skład: KClO4 65% Al 10% C12H22O11 20% Binder 5%) mam też pomysł na inne oparte na NH4ClO4 (KClO4 + NH4Cl/NO3 ---> NH4ClO4 + KCl/NO3)
P.S. Jakiś czas temu KClO3 i KClO4 można było kupić nawet na allegro i BiG_PIRO
Czlonek PTR
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chlorany i inne utleniacze

Post autor: rafciodz »

Można, są sklepy online i sprzedają odczynniki chemiczne w różnych opakowaniach.
Free Your Mind
Daniel's Rocketry
*
Posty: 14
Rejestracja: środa, 16 mar 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chlorany i inne utleniacze

Post autor: Daniel's Rocketry »

A prawo? Bedą problemy przy zakupie na os fizyczną? Może coś z członkostwem w PTR da?
Czlonek PTR
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chlorany i inne utleniacze

Post autor: Kacper »

Zgodnie z tymi przepisami wymienione substancje można nabywać, przechowywać i używać tylko do celów prowadzonej działalności (gospodarcza, rolnicza, naukowa itp), dla zwykłych konsumentów są nielegalne. Ustawodawcy nie przewidzieli tutaj modelarzy. W razie kontroli to czy zostaniemy potraktowani jak modelarze czy jak terroryści zależy tylko od okoliczności i interpretacji. W każdym razie żadne prawo nas nie chroni, jedynie zdrowy rozsądek osób nas sądzących.
ODPOWIEDZ