Proch czarny

Skład wykonanie itp...
Gość

Proch czarny

Post autor: Gość »

Potrzebne rzeczy:

- siarka (S)

- węgiel drzewny (C)

- azotan potasu (KNO3)

1 A więc mielimy każdy składnik z osobna i dokładnie mieszamy w proporcjach wagowych czyli (KNO3-75%) (Siarka-10%) (Węgiel-15%)

2 następnie do powstałej mieszaniny dodajemy małymi porcjami wody

aż powstanie gęsta papka i odstawiamy na 1 dzień

3 suszymy

4 mielimy w młynie kulkowym

5 gotowe

Proch czarny jest silnym paliwem rakietowym należy go mocno ubić w korpusie i najlepiej na mokro

Punkt 2 i 4 można pominąć

Pozdro :D
Gość

Post autor: Gość »

Posiadam książkę(jak znajdę dam tytuł) o modelarstwie rakietowym i tam radzą jak się już proch zrobi zamiast wody zwilżyć spirytusem chwile przed wkładaniem do korpusu sypać po 2/3 cm3 a ubijać równomiernie taką sama ilość razy.
Gość

Post autor: Gość »

Powiem tak do ubijania P.Cz lepszy jest spirytus ponieważ szybciej wysycha ale do jego przegryzania lepsza jest woda dlaczego?? O tuż spirytus gorzej rozpuszcza saletrę i i szybciej wysycha a w przegryzaniu ważne jest WOLNE wysychanie i DOBE rozpuszczenie składników :lol:
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Radzę uważać by proch został dokładnie wymieszany i ubity tak mocno jak to możliwe, gdyż w przeciwnym razie po wyschnięciu może się okazać że wewnątrz ładunku paliwa powstały szczeliny, do których podczas pracy silnika wpływają gorące gazy powodując zwiększenie powierzchni spalania, co w konsekwencji prowadzi do eksplozji silnika.
Gość

Post autor: Gość »

Mam do was pytanie: Czy do rakietki o srednicy dyszy 0,5cm zrobic takiej samej szerokosci kanał?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Minimum taki sam, a najlepiej większy
Gość

Post autor: Gość »

Mam silnik rakietowy o srednicy dyszy 0,5cm ale zrobilem kanał tylko o średnicy około 2mm to nie wiem czy teraz gdy silnik wysechł (bo ubijaniu prochu na mokro) mam powiekszyc kanał, czy moze rozbroić silnik i jeszcze raz ubić na mokro a wtedy zrobić ten kanał? czy moze juz zostawic jak jest i liczyc na szczescie ze poleci?
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

A jaki długi masz ten kanał i jaką masz średnicę wewnętrzną silnika :?:
Gość

Post autor: Gość »

średnica wewnętrzna silnika wynosi 22mm a dlugość kanału około 3-4cm(przy samym prochu bo z dysza/zatyczka ma 4,2-5,2 bo grubosc jej wynosi 1,2cm)
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Sądzę że możesz rozwiercić kanał (w końcu nie jest bardzo długi), <span style="font-weight: bold">ręczną wiertarką</span>. Tylko ostrożnie, żeby ładunek paliwa nie popękał. Powinieneś lekko zwilżyć wiertło. Życzę powodzenia :!:
ODPOWIEDZ