Paliwo rakietowe z filtra do wody

Skład wykonanie itp...
Awatar użytkownika
filipberet
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 5 lut 2014, 07:36
Lokalizacja: Białystok, Choroszcz

Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: filipberet »

Witam

Wymieniając zużyte już filtry do wody doznałem olśnienia :grin:. Otóż z ciekawości rozebrałem filtr węglowy i okazało się, że wygląda on jak idealne paliwo do hybrydy, jest bardzo twardy (spiekany węgiel). Filtr wstępny wykonany z pianki polipropylenowej też wygląda dość interesująco. Czy ktoś z was już próbował wykorzystać takie paliwo?? Poniżej zamieszczam poglądowe zdjęcia filtrów. Ich wymiary to: Filtr węglowy - średnica zew- 61 mm, wew - 37 mm, długość - 238 mm; filtr polipropylenowy - średnica zew - 57 mm, wew - 28 mm, długość - 256 mm.

Pozdrawiam
Załączniki
DSC03513.JPG
DSC03513.JPG (150.22 KiB) Przejrzano 13724 razy
DSC03512.JPG
DSC03512.JPG (199.46 KiB) Przejrzano 13724 razy
DSC03511.JPG
DSC03511.JPG (150.22 KiB) Przejrzano 13724 razy
DSC03510.JPG
DSC03510.JPG (223.37 KiB) Przejrzano 13724 razy
DSC03509.JPG
DSC03509.JPG (144.21 KiB) Przejrzano 13724 razy
DSC03506.JPG
DSC03506.JPG (199.64 KiB) Przejrzano 13724 razy
Up Up and Away
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: wrx »

W takim filtrze jest głównie tzw. węgiel aktywny.
Ma ogromną powierzchnie w jednostce masy, także przy utleniaczu morze coś wyjść ( według mnie przydał by się ciekły tlen Obrazek).
Z punktu widzenia chemicznego powinno działać, ale teoria od praktyki morze się różnić.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: Daniel »

Najprawdopodobniej utleniacz wejdzie w pory wkładu, który zacznie się spalać również wewnątrz, i ziarno się rozsypie.
wrx pisze:( według mnie przydał by się ciekły tlen
Tylko gdzie go kupisz ? Nawet jak znajdziesz punkt to trzeba mieć dobrego Dewara i system chłodzący, chyba że uda Ci się dorwać Cryocooler do elektroniki za jakieś 1500zł.
Awatar użytkownika
filipberet
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 5 lut 2014, 07:36
Lokalizacja: Białystok, Choroszcz

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: filipberet »

Witam

Może zatopić filtr w jakiejś łatwopalnej, zastygającej substancji wypełniając tym samym pory np. żywica.

Pozdrawiam
Up Up and Away
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: wrx »

Witam, a morze uciąć mały kawałek, "natrzeć" saletrą, podpalić i zobaczyć czy się nie rozsypie?
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: jaskiniowiec »

Porowaty materiał rozgrzany ładunkiem zapłonowym do początku reakcji spalania, jak poczuje nagły wzrost ciśnienia spowodowany puszczeniem utleniacza, to prawie na bank zrobi dżip ! (czyli Jeep!). Po prostu będzie nagłe spalanie w całej objętości. Owszem, gdyby wysycić ciśnieniowo taki filtr np parafiną, to już pomysł wart uwagi.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: Tofifi »

Abstrachując od właświcwości palnych tego materiału oraz wytrzymałościowych, nasuwa mi się taka sugestia:

Koszt!
Jeżeli ktoś ma np 2000sztuk takich wkładów to może kombinować, z racji ze dla niego to jak odpad. Jeżeli natomiast by miec paliwo na lot trzeba czekać w normalnych warunkach parę miesięcy na kolejny zużyty węgiel no to gra nie jest warta świeczki. Z kolei kupowanie wkładu nowego potem przerabianie go i tesotwanie czy w ogóle się da, może być na tyle drogie że nie opłacalne. Prościej jest już odlać takie ziarno np z żywicy, lub wykorzystywac gotową rurę grubościenną z PCV.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: Adam »

jaskiniowiec pisze: gdyby wysycić ciśnieniowo taki filtr np parafiną, to już pomysł wart uwagi.
Ale gra i tak nie byłaby warta (nomem omen) świeczki. żeby zatkać pory węgla trzeba by go super drobno zmielić. Poza tym, z moich doświadczeń, taki filtr (przynajmniej zużyty) zostawia kupę popiołu.
Pozdrawiam!
Edit:
No i chyba najważniejsze: węgiel jest bardzo kiepski jako paliwo bo produkty spalania mają dużą masę cząsteczkową - za mało wodoru :neutral:
Awatar użytkownika
filipberet
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 5 lut 2014, 07:36
Lokalizacja: Białystok, Choroszcz

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: filipberet »

Witam
Tofifi pisze:Abstrachując od właświcwości palnych tego materiału oraz wytrzymałościowych, nasuwa mi się taka sugestia:

Koszt!
Jeżeli ktoś ma np 2000sztuk takich wkładów to może kombinować, z racji ze dla niego to jak odpad. Jeżeli natomiast by miec paliwo na lot trzeba czekać w normalnych warunkach parę miesięcy na kolejny zużyty węgiel no to gra nie jest warta świeczki. Z kolei kupowanie wkładu nowego potem przerabianie go i tesotwanie czy w ogóle się da, może być na tyle drogie że nie opłacalne. Prościej jest już odlać takie ziarno np z żywicy, lub wykorzystywac gotową rurę grubościenną z PCV.
Filtry kupuję na allego, przy zakupie 40 szt. koszt 1 szt. wraz z przesyłką wynosi około 3,50 zł - więc nie jest tak źle.
Adam pisze:
jaskiniowiec pisze: gdyby wysycić ciśnieniowo taki filtr np parafiną, to już pomysł wart uwagi.
Ale gra i tak nie byłaby warta (nomem omen) świeczki. żeby zatkać pory węgla trzeba by go super drobno zmielić. Poza tym, z moich doświadczeń, taki filtr (przynajmniej zużyty) zostawia kupę popiołu.
Pozdrawiam!
Edit:
No i chyba najważniejsze: węgiel jest bardzo kiepski jako paliwo bo produkty spalania mają dużą masę cząsteczkową - za mało wodoru :neutral:
Pod ciśnieniem wszystkie pory się wypełnią bez problemu, mam już koncepcję jak wykonać takie urządzenie. Jedyny dylemat jaki w chwili obecnej mam to czym te pory wypełnić?? Może macie jakiś pomysł??? Wypełniacz nie powinien być zbyt gęsty, więc żywica itp odpadają. Może lakier do drewna ???

Pozdrawiam
Up Up and Away
Awatar użytkownika
pyromaniac
*
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 07:39
Lokalizacja: Gdynia / Wawa

Re: Paliwo rakietowe z filtra do wody

Post autor: pyromaniac »

wrx pisze:( według mnie przydał by się ciekły tlen :mrgreen:)
Ehe... ciekły tlen zaadsorbowany w mikroporach węgla aktywnego... spróbuj to później podpalić i masz gwarantowane ku-ku! ;-)

> http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/oksyli ... 50600.html
ODPOWIEDZ